Lg Optimus 3D Teknik Servis Bölümü (Kullanıcı Klübü)

Sponsorlu Bağlantılar

waycell

waycell

Üye
    Konu Sahibi
Lg Optimus 3D Teknik Servis Bölümü (Kullanıcı Klübü)
Şebeke: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – HSDPA 900 / 1900 / 2100 – HSDPA 1700 / 2100 / 850
Boyutlar: 128.8 x 68 x 11.9 mm
Ağırlık: 168 gram
İşletim Sistemi: Android 2.2 Froyo – LG 3D arayüzü
İşlemci: Çift Çekirdek 1 GHz ARM Cortex-A9 işlemci, PowerVR SGX540 GPU, TI OMAP4430 çipset
Ekran: 4.3 inç, 480 x 800 piksel, 3D, LCD, kapasitif, dokunmatik, 16 milyon renk desteği
: Çift 5 MP, 2592 x 1944 piksel, otofokus, LED flaş, 1080p@30fps (2D) / 720p@30fps (3D) video kaydı, ön kamera
Bellek: 512 MB DDR2 RAM, 8 GB dahili dep ama, 32 GB’a microSD kart desteği, sınırsız rehber kaydı, sınırsız arama kaydı
Tarayıcı: HTML
Küresel Veri Aktarımı: GPRS Class 10, EDGE Class 10, 3G HSDPA 14.4Mbps, HSUPA 5.76Mbps
Yerel Veri Aktarımı: Bluetooth 2.1 + A2DP, microUSB v2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
Müzik/Video: MP3/WAV/WMA/eAAC+ müzik çalar, MP4/DivX/XviD/H.264/H.263/WMV 1080p@30fps (2D), 720@30fps (3D) video oynatıcı – Mobilhat
Diğer: Dokunmaya duyarlı kontrol tuşları, ivme, yakınlık ve gyro sensörü, A- desteği, sosyal ağ entegrasyonu, belge görüntüleyici ve düzenleyici, Flash 10.1 desteği, akıllı metin girişi, dijital pusula, Google uygulamaları, Java desteği, MI portu
Batarya: Li-Ion 1500 mAh – 450 saat bekleme, (2G) 13 saat / (3G) 9 saat konuşma süresi

Recovery moda girmenin yolu:

Stock ROM Listesi

V21A-en güncel rom gingerbread 2.3.5[/URL]

Yükleme işlemlerine geçmeden önce aşağıdaki ön hazırlıkları yerine getirin;

Hazırlık I- yazılım yüklemek gerekli dosyaları indirin ve bir klasöre çıkartın.

Hazırlık II- İlk hazırlık aşamasında çıkarttığınız dosyanın içerisindeki B2CAppSetup.exe programını yükleyin.

Hazırlık III- İlk hazırlık aşamasında çıkarttığınız dosyanın içerisindeki msxml.msi programını kurun.

Bu hazırlık aşamasını yerine getirdikten sonra unuzdan Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme menüsünden USB Ayıklama Modunu aktif duruma getirip bilgisayara USB kablosu ile bağlayın. Bu durumda bilgisayarın otomatik olarak cihazı tanıması gerekmekte. İkinci hazırlık aşamasındaki programın açık olduğundan emin olun.

YÜKLEME

1. İlk hazırlık aşamasında indirip çıkarttığınız dosyanın içerisindeki Windows Enabler.exe programını çalıştırın. sonra yukarıdaki resimdeki gibi programın Windows başlat çubuğundaki simgesinden ON konumuna getirin.

2. UpTestEX_mod2_marwin.exe programını çalıştırın. Select Type ayarını 3GQCT, PhoneMode'u EMERGENCY olarak işaretleyin.

PhoneMode'un altındaki klasör simgesine tıklayıp indirdiğiniz .kdz uzantılı dosyayı seçin.

Son olarak sağ alttaki Normal web upgrade test butonuna basın. Aşağıdaki pencereyle karşılaşacaksınız.

3. Yukarıdaki resimde önce 1 numaralı butona ardından 2 numaralı butonlara basın.

4. Gelen pencereden Clear phone Software update Registry seçeneğini uygulayın. Daha sonra altındaki seçenekten ülke, onun altındakinden ise dili seçip OK butonuna basın.

5. Hazırlık II adımında yüklediğiniz LG'nin resmi yazılım yükleme aracı otomatik olarak açılacaktır.

6. Yükleme işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Bu süre zarfından cihazınız kapalı gibi gözükebilir. İşlem tamamlandığında cihazınız kendi kendine açılacaktır.

İşlemler bittikten sonra Ayarlar/Telefon Hakkında menüsünden versiyonunuzu öğrenebilirsiniz.

Root Nedir?
Linux işletim sistemini taban olarak alan Android işletim sisteminde doğal olarak terimler de linux sisteminden gelmektedir. Linux sistemlerde sistemde her türlü yetkiye sahip olan kullanıcı gruplarına Root denilmektedir. Bu üye grubunu windows sistemlerdeki Administrator grubuna benzetebiliriz. Bu üye grubu ile her türlü sistem dosyasını değiştirip, silebilir, üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Dolayısı ile de yeterli bilgisi olmayan kişiler bu şekilde sisteme de zarar verebilirler.

Peki Android sistemlerde root ne işe yarar?
Android sistemlerde linux sistemlerde olduğu gibi sayılan olarak bu yetkiler kullanıcılara verilmemiştir. Tabi ki bu sistemi korumak ve zarar görmesini engellemek için alınmış bir önlemdir. Ancak gelişmiş ve deneyimli kullanıcılar için sistem üzerinde yapılacak değişiklikleri uygulama açısından gerekli olan bir yetkidir. Örneğin kullandığınız sistemde bulunan bir uygulamanın simgesinin değiştirilmesi, ek bazı yeni fonksiyonların sisteme entegre edilmesi, görünüm ve tema içerisinde köklü değişiklikler yapılması vb. gibi bazı gelişmiş kullanıcılara basit gelebilecek işleri yapmak için root yetkisi gereklidir.

LG Optimus 3D yi çok basit bir şekilde root edebiliyoruz.Ve rom manager ile çok kolay bir şekilde clockworkrecovery yükleyebiliyoruz.

GEREKSİNİMLER

ROOT İŞLEMİ

1. ilk önce 3. linteki usb driverleri bilgisayarımıza kuruyoruz.
2. Sonra cihazımızın usb debugging özelliğini aktif ediyoruz. Ayarlar>uygulamalar>uygulama ayarları>geliştirme>usb hata ayıklama nın karşısındaki kutucuğa tık koyuyoruz.
3.Cihazı pc ye bağlıyoruz.Bu arada pc cihazın driverlerini kuracak.Mutlaka internet bağlantınızın olması gerekiyor.Yoksa driverler eksik kurulur.
4. SuperOneClickv2.1.1-ShortFuse.zip dosyasını masaüstünde bir klasöre çıkartıyoruz.
5.SuperOneClick.exe uygulamasını sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.
6.Bundan sonra geriye yaslanıp çıkan pencerede root butonuna tıklıyoruz.Uygulama otomatik olarak cihazı ROOT layacak.sizin extradan birşey yapmanız gerekmiyor.

RECOVERY FLASHLAMA

1.Rom manager 4.3.2.3.rar dan çıkan dosyayı telefona kuruyoruz.
2.Rom manager uygulamasını çalıştırıyoruz.Bu esnada program sizden root yetkisini isteyecek.Çıkacak pencerede allow seçeneğini seçip devam ediyoruz.
3.Program içinde en üstte yer alan Flash ClockworkMod Recovery i tıklayınca cihazınızın modeli çıkacak LGP920 tıklayıp bekliyoruz.Cihazımız için recovery image dosyasını indirip kendi kendi flashlayacaktır.
4.Flashlama işlemi sona erince Reboot İnto Recovery i tıklayıp cihazı recovery modda başlatabilirsiniz.

Anlatım bana ait olup bütün işlemleri kendi cihazımda denedikten sonara burada paylaşıyorum.Dikkatsizlik sonucu ortaya çıkacak olan problemlerden mesul olmadığımı bildiririm.

CUSTOM RECOVERY ve CUSTOM ROM YÜKLEMEK

1. Rootladığınız cihazınıza Android Market'ten ROM Manager uygulamasını yükleyin.

Eğer Android Market'te bulamazsanız internetten Market Access uygulamasını indirip telefonunuza atın. Bir dosya yöneticisiyle yükleyip çalıştırın ve Market bölgenizi USA - T-mobile olarak ayarlayın. Bu sayede tüm uygulamaları görüntüleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

2. ROM Manager uygulamasını çalıştırın. ilk seçeneğini uygulayarak ClockworkMod Recovery'sini yükleyin.

3. Üçüncü seçeneği uygulayarak da telefonunuza attığınız Custom ROM'u yükleyebilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunları bizlere bu konu üzerinden iletiniz.
Not:Alıntıdır.

EN GÜNCEL CUSTOM ROM KONULARI:

[SIZE=2[/COLOR]]TEMALAR[/SIZE]

son olarakta yeni root ve driverlarını veriyorum 20d ve 2b rootlanmıyor bendde oyüzden 21a kullanıyorum

not:konu alıntıdır

DİKKAT TELEFONU AÇILMAYANLAR İÇİN ROM YÜKLEME
bir sebepten ötürü telefonunuz açılmıyorsa rom yüklemek için önce rom yükleme programını açın.ses yükseltme tuşuna basılı tutarak
usb bağlantısını yapın pcniz teli tanıyacaktır driver yüklemesi yapamıyorsa driverları kurun ve güncellemenizi yapın

FOTOĞRAF KALİTESİNİ DÜZELTMEK İÇİN
çektiğimiz fotograflar biraz renksiz çıkıyor bunun çözümü için kamera ayarlar beyz dengesini bulutlu olarak değiştirin farkı göreceksiniz

sadece sorunlarınızı değil beğeni ve şikayetlerinizide yazın kullandığınız programları ve önerilerinizide bizimle paylaşın

bu arada hertürlü sorunlarınızı ve sorularınızı yazabilirsiniz elimden geldiğince vakit buldukça yardımcı olmaya ve konuya yeni eklemeler yapmaya çalışacam

• Beğen
Tepkiler: technoshark

technoshark

technoshark

Üye
Çok faydalı bir paylaşım olmuş, bence bu konu sabitlenmeli.. Teşekkürler Arkadaşım.

waycell

waycell

Üye
    Konu Sahibi
tesekkur ederim bu konularda cok zorlananlar var bende bu konuyu acma gereksinimi duydum

• Beğen
Tepkiler: technoshark

intermen

Üye
Teşekkürler

zerko

Üye
teşekkürler harika olmuş

muharrem19811

Üye
arkadaşlar ice cream sanwich ne zaman çıkıyor bir bilgisi olan varmı

Emre-45

Emre-45

Üye
Böyle çalıntı konular yapmayın direk donanımhaber forumdakini kopyalayapıştır yapıp buraya yazmışsınız hiç hoş değil !

waycell

waycell

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar ice cream sanwich ne zaman çıkıyor bir bilgisi olan varmı

ilk duyumlarım ağustos ayıydı ama sonradan ilk çeyrek dediler yani bu ay ilk çeyreğin son ayı ama ben beklemiyorum nasıl olsa bu sene sonuna kadar ancak gelir

----------Eklendi @ 19:30:08 ---------- Yazıldı @ 19:26:06 ----------

Böyle çalıntı konular yapmayın direk donanımhaber forumdakini kopyalayapıştır yapıp buraya yazmışsınız hiç hoş değil !

merak ettinmi hiç ositedek, konunun altında neden alıntı yazıyor diye..oda başka bir siteden aldı aldığı sitede başka bir siteden bu konunun orjinali yabancı bir siteye aittir..alıntı olmayan kaç konu var bildiğin yada senin hiç alıntın yokmu yada neden kafayı takıyorsun bu kadar rahat ol maksat paylaşmak zaten bende konu sonunda alıntı diye yazmıştım ben yazdım diye bir iddaam yok..

serchas

Üye
dostum ben de yeni bi lg optimus 3d kullanıcısıyım. dediklerini yapmaya çalıştım ama daha başta bilgisayar tanımadı telefonu. driverlar yüklenemedi. nedeni ne olabilir? çözmek için ne yapmalıyım Yardımcı olursan sevinirim

mavishow

Üye
[R&D Test Tools Log File]

17:31:27 : Launching SW update
17:31:27 : Unpacking KDZ
17:31:51 : KDZ file extraced
17:32:11 : Files were extracted.
17:32:11 : LGMobileDL Load.
17:32:12 : Port = -1
17:32:12 : Connecting to phone
17:32:13 : PHONE WAS NOT FOUND!
17:32:16 : ===FINISHED===
arkadaşlar sistemim win 7. cep uçtu göçtü anlayacağınız. kapalı cep usb yi bağlıyorum fakat şarj ekranı bile belirmiyor. yönergeleri harfiyen yapıyorum, iki tuş kombinasyonu yaptığımda pc den bağlandı sesi geliyor ,launch software update e tıkladığımda sonuç raporu yukarıdaki şekilde, nasıl kurtarırım bu cepi. xp yuklude denedim sonuç aynı. bir yardım edin arkadaşlar.
bir arkadaşımız şunu demişti::""neden normal updaterle denemiyosun direk normal updaterle ülke değiştirerek dene bide türkiye seç ispanya seç ingilizleri seç ozaman her seferinde farklı rom yüklemeyi deniyo benim cihazdada yaptıydı böyle bi hata normal updater ile birdaha yeniledim kurulumu herşey düzeldi. umarım çözülür. ""

kdz de dil hep sw, driverlerin envayi çeşidini denedim. ensonkinide kurdum(4.9.7) yukarıda bir arkadaşın önerisi üzerine dili değiştir diyor fakat hangi kdz yi açsam yine kurulum başlangıcında sw diyor nasıl değiştirecem. arkadaşlar gerekirse birinizden online destek isteyecek vaziyetteyim nasıl kurtacaz bu cihazı.

waycell

waycell

Üye
    Konu Sahibi
dostum ben de yeni bi lg optimus 3d kullanıcısıyım. dediklerini yapmaya çalıştım ama daha başta bilgisayar tanımadı telefonu. driverlar yüklenemedi. nedeni ne olabilir? çözmek için ne yapmalıyım Yardımcı olursan sevinirim
pc driverları otomatik yüklemeye ayarlanmalı ve öncesinde driverlarını indirip kurmalısın mutlaka olacaktır.

----------Eklendi @ 21:12:25 ---------- Yazıldı @ 21:00:33 ----------

[R&D Test Tools Log File]

17:31:27 : Launching SW update

17:31:27 : Unpacking KDZ

17:31:51 : KDZ file extraced

17:32:11 : Files were extracted.

17:32:11 : LGMobileDL Load.

17:32:12 : Port = -1

17:32:12 : Connecting to phone

17:32:13 : PHONE WAS NOT FOUND!

17:32:16 : ===FINISHED===

arkadaşlar sistemim win 7. cep uçtu göçtü anlayacağınız. kapalı cep usb yi bağlıyorum fakat şarj ekranı bile belirmiyor. yönergeleri harfiyen yapıyorum, iki tuş kombinasyonu yaptığımda pc den bağlandı sesi geliyor ,launch software update e tıkladığımda sonuç raporu yukarıdaki şekilde, nasıl kurtarırım bu cepi. xp yuklude denedim sonuç aynı. bir yardım edin arkadaşlar.

bir arkadaşımız şunu demişti::""neden normal updaterle denemiyosun direk normal updaterle ülke değiştirerek dene bide türkiye seç ispanya seç ingilizleri seç ozaman her seferinde farklı rom yüklemeyi deniyo benim cihazdada yaptıydı böyle bi hata normal updater ile birdaha yeniledim kurulumu herşey düzeldi. umarım çözülür. ""

kdz de dil hep sw, driverlerin envayi çeşidini denedim. ensonkinide kurdum(4.9.7) yukarıda bir arkadaşın önerisi üzerine dili değiştir diyor fakat hangi kdz yi açsam yine kurulum başlangıcında sw diyor nasıl değiştirecem. arkadaşlar gerekirse birinizden online destek isteyecek vaziyetteyim nasıl kurtacaz bu cihazı.

DİKKAT TELEFONU AÇILMAYANLAR İÇİN ROM YÜKLEME
bir sebepten ötürü telefonunuz açılmıyorsa rom yüklemek için önce rom yükleme programını açın.ses yükseltme tuşuna basılı tutarak
usb bağlantısını yapın pcniz teli tanıyacaktır driver yüklemesi yapamıyorsa driverları kurun ve güncellemenizi yapın...bak az önce yazılım attım açılmadı tel sana anlattığım şekilde yeniden yazılım attım açıldı yapamazsan yardımcı olurum

volkanh

Üye
Herkeze slm arkadaşlar bende yeni kullanmaya başladım telefonu neler yapmam gerekiyo bana bilgi verirseniz sevinirim bide bişey sorcam müzik çalarken niye sesi çok az çıkıyo sesini yükselte bilirmiyiz farklı bi yerden ???

Byr4m

Byr4m

Üye
Bilgiler icin Teşekkürler.

Ocean258

Ocean258

Üye
optimus-3d için güzel konu olmuş tşk

miyelin

Üye
hocam bendede optimus 3d p920 var 2.3.5 yüklü lakin toplu mesaj göndermede problem yaşıyorum iki mesaj gidiyor sonra telefon çekmez oluyor sonra pinkodu girme ekranı geliyor nedendir aceba bir yardım edebilecek olan var mı?:bilmm

sorunu çözdüm elhamdülillah, yazılimı yeniden yükleyince düzeldi....

pervanea

Üye
S. A arkadaşlar telefonuma ilk defa rom attım bir kaç tane denedim sorunsuz yükledim ama şu problem çıktı ortaya: Telefon kapanınca güç tuşuna basarak açamıyorum açılmıyor. İlla şarj kablosunu takmam lazım açabilmem için. Birkeç çözüm yolu denedim olmadı. Terminal Emulator ile gerekli kodları girdim ''Directory Nonexistent'' diyor bir türlü halledemedim

dumanibo

dumanibo

Üye
lg usb driver linki ölü. yenileyebilir misiniz acaba arkadaşlar

technoshark

technoshark

Üye

miyelin

Üye
android 4.0.4 ün romunu yükledim bilmeyerek teli bricked yaptım sonra forumdaaki arkadaşlar sağolsun 2.3.5 i tekrar kurdum ama hattı görmüyor ve hafıza kartını görmüyor ne yapmalıyım...

technoshark

technoshark

Üye
Telefonunu tekrardan rom yükleme yapar isen düzelebilir, yada fabrika ayarlarına dönmeyi dener misin?

Üst Alt