Tavsiye LG Nexus 5 (D821) 3600 mAh batarya!

Sponsorlu Bağlantılar

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
LG Nexus 5 (D821) 3600 mAh batarya!
İyi günler, bilindiği gibi nexus 5 in bataryası 2300 mAh, sadece Nexus 5 özelinde değil genel anlamda bu tür batarya alıp telefonuna taktıran kullanan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim, bir alışveriş sitesinde gördüm 3600 mah pil nexus 5 i nerdeyse iki katına çıkarır en azından o kaba powerbank kutuları taşımaktan kurtulunur ama verimi konusunda şüphelerim var? telefonun gereğinden fazla ısınmasına yol açar mı yada diğer donanımlarla optimizasyon sorunları yaşar mı en önemlisi telefona kalıcı büyük hasarlı bir zarar verir mi (neticede çin malı ve genellikle markasız ürünler) daha önce kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum ona göre sipariş verecem.

ürün şu;

zencibitc

zencibitc

Üye
zarar verirse marka kalitesizliğinden verir. onun dışında büyük olmasının zararı olmaz çünkü yeni teknolojide boyut küçülüp Mah artıyor. örneğin 3310 900 yada 1000mAh ace 2 1500mAh boyutlar aynı

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
batarya teknolojileri konusunda ayrıntıli bilgim yok, 3310 zamanındaki teknoloji ile şimdiki teknoloji baya farklıdır boyutundan ziyade yapısı ve telefona etkisi benim için önemli konu şu anda.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bence üzerine sadece 2300 yerine 3600 yazılmış gibi duruyor, muhtemelen bi fark hissetmeyeceksiniz .
orijina bataryası olmadığı için telefona zarar bile verebilir.
Bence o paraya PowerBank alın. Birazcık daha fazla pil ömrü için telefona zarar gelme ihtimalini göze almayın derim.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
Bence üzerine sadece 2300 yerine 3600 yazılmış gibi duruyor, muhtemelen bi fark hissetmeyeceksiniz .
orijina bataryası olmadığı için telefona zarar bile verebilir.
Bence o paraya PowerBank alın. Birazcık daha fazla pil ömrü için telefona zarar gelme ihtimalini göze almayın derim.
pilin kapasitesini ölçen testler veya programlar vardır herhalde, söz konusu satıcının sitede yüksek bir profil puanı var böyle basit gereksiz bir kurnazlık yüzünden kendi profilinin güvenini tehlikeye atmaz bence sonuçta orda bir sürü ürün satıyor ve güven ön planda, bende araştırıyorum zaten kendimce ama bu tür ürünleri kullananlardan birebir yorum almak daha sağlıklı tabi.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
cihaza zarar verme olayı eskide kaldı 2013 son ceyrekten sonra cıkan cihazlar, ihtiyacından fazla güc kullanmaz, isterse 10bin mah tak hicbir farkı olmaz
ben cihazı sanayi ceyranı ile sarj ediyorum adaptör gerektigi kadar cekiyor
batarya cok güclü olsa bile cihaz gerektigi kadar cekiyor

her noktada sigortalar var ve batarya soketinden ana karta cift hat var ve her hattıda sigorta kontrol ediyor.

Tabi batarya cin malı kısa devre yaptırmadan cihaza takmamak lazım

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
cihaza zarar verme olayı eskide kaldı 2013 son ceyrekten sonra cıkan cihazlar, ihtiyacından fazla güc kullanmaz, isterse 10bin mah tak hicbir farkı olmaz
ben cihazı sanayi ceyranı ile sarj ediyorum adaptör gerektigi kadar cekiyor
batarya cok güclü olsa bile cihaz gerektigi kadar cekiyor

her noktada sigortalar var ve batarya soketinden ana karta cift hat var ve her hattıda sigorta kontrol ediyor.

Tabi batarya cin malı kısa devre yaptırmadan cihaza takmamak lazım

Sanayi elektriğini yani 3 fazı adaptöre nasıl uyguluyorsun merak ettim :D
Fiş normalde 3 fazdan herhangi birine takılır ortadaki uçtan da nötrlenir ve bu mantıkla sanayi elektriğine bağlıyorum lafını kullanmak yanlış yine tek fazda kullanmış oluyorsun ve sigortalar var sıkıntı olmaz demek yanlış sigortadan geçen akımın da sınırı vardır aksi halde sigorta yanar ve akabinde tüm devre.
Daha önce hiç telefon devresi incelemedim ama emin olmadığımız konularda tavsiyede bulunmayalım.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Sanayi elektriğini yani 3 fazı adaptöre nasıl uyguluyorsun merak ettim :D
Fiş normalde 3 fazdan herhangi birine takılır ortadaki uçtan da nötrlenir ve bu mantıkla sanayi elektriğine bağlıyorum lafını kullanmak yanlış yine tek fazda kullanmış oluyorsun ve sigortalar var sıkıntı olmaz demek yanlış sigortadan geçen akımın da sınırı vardır aksi halde sigorta yanar ve akabinde tüm devre.
Daha önce hiç telefon devresi incelemedim ama emin olmadığımız konularda tavsiyede bulunmayalım.
Adaptör var 3 girişli, cihaz iki saatte sarj oluyor ama sanayi ceyrani ile 15 dakkada oluyor farkı bu
deki hic görmedim eyvallah diyelim :D

birsey diyorsak kesin olarak denemiş ve test etmişimdir, tabi ister uygula ister uygulama o benim sorunum degil
ben bildiklerimi her zaman söylerim,

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
3 faz telefon adaptörünün fotoğrafını görmek isteriz olur ya belki alırız 15 dk iyi bir rakam.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Elektrikciler den alabilirsin zor birsey degil ki 5 liralık bir adaptör
o adaptörü senin cihazın adaptörüne takıyorsun hepsi o :D

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
220V adaptöre 380V gerilim uyguluyoruz yani?
Hadi o oldu.Peki 220V girişi,5V ve atıyorum 1A çıkışı olan bir adaptöre 380Vuyguladığımızda verdiği akım ve gerilim değerleri ne derece değişiyor da 15 dakikada sarj doluyor.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bak şimdi cihazlar hicbir zaman tam gücte calışmaz? dogrumu..!
buradaki olay sarj adaptörün tam olarak cihaza ful güc vermiyor yani eski dile göre yavaş ve sakin sarj deniyor
buradaki olay hızlı ve tam sarj oluyor yani full gücte oc yapmak gibi düşün
Normalde tam gücte sarj olsa zaten 45 dakkada sarj olacak cihazlar
bu olayda adaptör ile ilgili sen cihazın adaptörünü degiş note 5 veya oneplus un adaptörü ile sarj et ne demek istedigimi anlar ve farkı görmüş olursunuz

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Adaptörü değiştirmek farklı bir olay onun mantığı adaptörün çıkış akımı.
Bende 1.8A G2 adaptörü var Samsung'un 2A adaptörünü kullanırsam tabiki bi 5-10 dk fark eder.
Lakin 3 faz olayını hala anlamadım çünkü giriş gerilimi maksimum 240V olan adaptöre 380V uygulanırsa o adaptör uzaya çıkar.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Adaptörü değiştirmek farklı bir olay onun mantığı adaptörün çıkış akımı.
Bende 1.8A G2 adaptörü var Samsung'un 2A adaptörünü kullanırsam tabiki bi 5-10 dk fark eder.
Lakin 3 faz olayını hala anlamadım çünkü giriş gerilimi maksimum 240V olan adaptöre 380V uygulanırsa o adaptör uzaya çıkar.
o 3 farj olayı bu mesafeyi kısaltıyor işte adaptörden maximum güc cıkıyor. Peki adaptördeki bobin ne işe yarıyor? her adaptörde yok o

Bu adaptör ile 15 dakika sanayi ceyranı sarjı fulluyor
birsey olsa benim cihaz zaten ucmuştu :D
amerikan adaptörlerin voltaj dengelerinin oldugunu biliyormuydun? ;)

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Adaptördeki bobin sarım sayısına göre dengeleme yapıyor yani sen istersen girişe 1000V uygula adaptör dayanırsa tabi çıkış sarım sayısına göre sabit oluyor yani 5V :D
Dediklerine aklım yatmadı benim bölümüm otomasyondu 3 fazla yüksek gerilimlerle pek işim olmadı :D
240V girişe 380V 3 faz uygulamak :D

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bobin hırcın olanı sakin olarak ve zarar vermeden aktarmak icin canım ;)
başka bir artısı yok
dersinki kafama yatmadı sende haklısın tabi deli işi akilli degil :D

MaxipmaN

Üye
Ben de yeni model cikti sandim

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Bobin hırcın olanı sakin olarak ve zarar vermeden aktarmak icin canım ;)
başka bir artısı yok
dersinki kafama yatmadı sende haklısın tabi deli işi akilli degil :D

Dalgalanmaları önler bobin doğrultucu olarak da kullanılır yani ac-dc olarak.
Neyse bir gün yine adaptörü 3 faza bağlamışken ya fotoğraf ya da kısa bi video çekersin bize one+'ınla izleriz aydınlanırız :ehe

• Beğen
Tepkiler: tifazcik
meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
fazla güçten ziyade kalitesiz bir malzemeden imal edilmişse ilerde arıza hatta kısa devre gibi sorunlar çıkarmasından çekiniyorum normal marka telefonların bile bataryalarının patlamasıyla ilgili haberleri yeteri kadar varken bir de çin malı batarya almak gibi bir riske giriyorsun:) nette çok bilgi yok bu bataryalar hakkında, canlı canlı kendin test etmem gerek sanırım.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
fazla güçten ziyade kalitesiz bir malzemeden imal edilmişse ilerde arıza hatta kısa devre gibi sorunlar çıkarmasından çekiniyorum normal marka telefonların bile bataryalarının patlamasıyla ilgili haberleri yeteri kadar varken bir de çin malı batarya almak gibi bir riske giriyorsun:) nette çok bilgi yok bu bataryalar hakkında, canlı canlı kendin test etmem gerek sanırım.
Cin malı olunca biraz düşünmek lazım, dedigin gibi kullanan kişiler olsa iyi fakat kullanan da hic yoktur en azından tr de ;)
Neyse bir gün yine adaptörü 3 faza bağlamışken ya fotoğraf ya da kısa bi video çekersin bize one+'ınla izleriz aydınlanırız :ehe
:cigara:

Üst Alt