Karşılaştırma LG G3 - Sony Xperia Z2

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
2-3 ay kadar bekleyeceksen nexus 6 yı bekle

key43

key43

Üye
    Konu Sahibi
Günümüz amiral gemilerinin iyi kötü birbirine yakın çok güçlü işlemcileri var. Donanımlar hergün gittikçe gelişiyor ancak batarya hep yerinde sayıyor ve bence pil performansı da çok önemli kriterlerden biri. Z2'nin G3'e göre biraz daha yüksek bir batarya kapasitesi ve iyi bir kamerası var. Ancak G3'ün ekranı Z2'ye göre çok daha yüksek çözünürlükle ve yüksek bir ppi değeri var, LG'nin güncelleme konusunda geçmişte çok kötü bir imajı var. Bu durumdan dolayı ben bile bazen iki model arasında gidip geliyorum, yeni bir cihaz almak için bence 2-3 ay daha beklemek lazım. Note4 ve Z2 Ultra çıkacak, İki cihaz'dan da olumlu olumsuz yorumlar var internette, önerim ; bir teknomarkete git iki cihazı da eline al doğru kararı kendin ver. Benim tercihim Z2'den yana olurdu herhalde

burası çok iyi bir karşılaştırma sitesi. Linki incele derim
Şu an Samsung kullanıyorum ben zaten ve gelişmediği sürece ( Her yönden ) birdaha Samsung kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden Note 4 kullanmam. Z2 Ultra ise Z Ultra da gördüğümüz gibi çok büyük ekran gelicek. O kadar büyük ekrana gerek yok diye düşünüyorum. Sınırım 5.5'. Teknomarkette dün inceledim her 2 telefonuda ama yine kararsızım. Beklemek ise bekleyelim Z3 çıksın bakalım
2-3 ay kadar bekleyeceksen nexus 6 yı bekle
Nexus 5 te düşündüm aslında. Fakat kamerası düşük geldi 8 MP.

98farom98

98farom98

Üye
Kesinlikle Z2 derim çünkü lg biraz acele etti ekranda 2k ekran için erken biraz şarj ı da çok çabuk bitirir bence en iyisi Z2 bende kullanıyorum çok iyi aşırı bi ısınmada yok genelde bu sorundan bahsedilir ama aşırı bişey yok kesinlikle

• Beğen
Tepkiler: key43
EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
Şu an Samsung kullanıyorum ben zaten ve gelişmediği sürece ( Her yönden ) birdaha Samsung kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden Note 4 kullanmam. Z2 Ultra ise Z Ultra da gördüğümüz gibi çok büyük ekran gelicek. O kadar büyük ekrana gerek yok diye düşünüyorum. Sınırım 5.5'. Teknomarkette dün inceledim her 2 telefonuda ama yine kararsızım. Beklemek ise bekleyelim Z3 çıksın bakalım
Nexus 5 te düşündüm aslında. Fakat kamerası düşük geldi 8 MP.
Nexus6 bekleniyor. Z3 hakkında bişey bilmiyorum, LG bildiğin üzere geçmişte hiçbi cihaza güncelleme vermeyen pis bi marka olarak tanınıyodu şimdi ise G2 ve G3 de bu ayıbını kapatmaya çalışıyor. Bol bol güncelleme alırsa G3 alınabilecek bir cihaz. Ancak Z2'nin kamera ve tasarımına da şuana kadar hiçbir marka ulaşabilmiş değil :oke:

seçmek gerçekten zor

• Beğen
key43

key43

Üye
    Konu Sahibi
Nexus6 bekleniyor. Z3 hakkında bişey bilmiyorum, LG bildiğin üzere geçmişte hiçbi cihaza güncelleme vermeyen pis bi marka olarak tanınıyodu şimdi ise G2 ve G3 de bu ayıbını kapatmaya çalışıyor. Bol bol güncelleme alırsa G3 alınabilecek bir cihaz. Ancak Z2'nin kamera ve tasarımına da şuana kadar hiçbir marka ulaşabilmiş değil :oke:

seçmek gerçekten zor
Nexus ile de kapatıyor bence bu ayıbını. Haklısın Z2 nin ayrı bi havası var zaten. Ki Sony kendi kamerası yani. Z3 sanırım Ekim ayında tanıtılacak yurtdışında.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
xperia z2 al bencede

• Beğen
umutku84

umutku84

Üye
LG G3 16GB kullanıyorum ve öneririm harika bir ekranı var. 32liği alsan daha iyi olabilir belki ama bunda da hiç donma yaşamadım. ısınma sorunu var ama o hangi telefonda yok ki. bir de bataryası aktif kullanımda 12 saat falan gidiyor bana pek yetmiyor bu neyseki yedek batarya kullanılabiliyor. Ama Z2 alsan da pişman olmasın. Ben G3e alıştıktan sonra Z2nin ekranı çok sönük gelmişti. Oyun çok oynar film dizi çok izlersen G3 daha iyi olabilir senin içinKamera olayına gelinde 20 mp olması çok etkilemiyor internetten karşılaştırmalı videoları izle kamerası da harika G3ün

key43

key43

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 16GB kullanıyorum ve öneririm harika bir ekranı var. 32liği alsan daha iyi olabilir belki ama bunda da hiç donma yaşamadım. ısınma sorunu var ama o hangi telefonda yok ki. bir de bataryası aktif kullanımda 12 saat falan gidiyor bana pek yetmiyor bu neyseki yedek batarya kullanılabiliyor. Ama Z2 alsan da pişman olmasın. Ben G3e alıştıktan sonra Z2nin ekranı çok sönük gelmişti. Oyun çok oynar film dizi çok izlersen G3 daha iyi olabilir senin içinKamera olayına gelinde 20 mp olması çok etkilemiyor internetten karşılaştırmalı videoları izle kamerası da harika G3ün
Oyun oynarım,internette gezinirim,programlara ilgim var birde kamera vazgeçilmezim. Film izlemem yani. Bu yüzden Z2 o zaman :)

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
"2014'ün şimdiye kadar tanıtılan amiral gemilerin hepsi fiyasko" diyebilirim rahatlıkla.
Ben m8 gelmiş geçmiş en iyi amiral prof görüyorum. G3 ve z2 zevk meselesi ama kalite ve tasarim muthis m8 hele dual super . bu arada g3.dual ozelliler kirpilmis ama m8 aynen

gungfu155110

gungfu155110

Üye
Z2 yi beğemeyenler hiç kullandı mı merak ettim note 3 verdim z2 aldım 4 aydırda denize beraber giriyoruz mükemmel ötesi bir cihaz sadece onboot yazmaya başladı

• Beğen
man20

man20

Üye
Z2 yi beğemeyenler hiç kullandı mı merak ettim note 3 verdim z2 aldım 4 aydırda denize beraber giriyoruz mükemmel ötesi bir cihaz sadece onboot yazmaya başladı
onboot nedir merak ettim :) bide deniz suyundan sonra bi problem oluyo mu hoparlörde ses azlığı ve konuşurken seste azalma filan.

0MG90

0MG90

Üye
onboot nedir merak ettim :) bide deniz suyundan sonra bi problem oluyo mu hoparlörde ses azlığı ve konuşurken seste azalma filan.
denizden sonra tatlı suyla yıkayıp biraz bekletirseniz sorun olmuyor

ANIL

ANIL

Admin
Xperia Z2'nin su geçirmez özelliğinin tuzlu su odaklı olmadığını belirteyim. Kılavuzda tuzlu suya sokmayın yazıyor zaten. Detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

0MG90

0MG90

Üye
Xperia Z2'nin su geçirmez özelliğinin tuzlu su odaklı olmadığını belirteyim. Kılavuzda tuzlu suya sokmayın yazıyor zaten. Detaylı bilgileri bulabilirsiniz.
çok fazla derinde çekim yapmazsanız bir şey olmaz

gungfu155110

gungfu155110

Üye
Daldım çektim youtube attım videoları izleye bilirsiniz z2 deniz testi diye bir iki

fk555897

fk555897

Üye
Donanımları hemen hemen eşit. Z2'nin kamerası büyük farkla önde, kalite olarak Z2 önde. Ben olsam Z2 alırdım.

• Beğen