Lg g3 6.0 marshmallow stock rom yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
Arkadaslar ben 1 haftador kullaniom gozle görülür hiz artisi var bazen benim telefon donuuo ekran karario hic bi isler yapilmio bataryayi cikarip takmak zorunda kaliom ayni sorun yasayan var mi 5.0 da bole bo sorun olmamisti hic
Ben o sorunu 5.0da da yaşadım 6.0da da var sarja takiyorum bende.

esqalsiz

esqalsiz

Üye
Arkadaslar 5.0 a nasil gecebilirim yardimci olacak var mi?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Az Daha Bekleyin Gelir Zaten :hmmm

BurakTura

BurakTura

Üye
Yok abi ya yerler Türkiye sürümünü :D gelicek gelicek diye kaç ay bekledim sonunda dayanamadım 2 hafta önce yükledim :D rahatım

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
sonra radyo olduğu halde radyon çalışmaz :)

LG-D855 forever

bilal72

bilal72

Üye
    Konu Sahibi
Onu bunu bilmem ama lg g3 süper oldu

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
sikinti yasayan varmi ? yoksa yukluyum benim cihaza

turancen

turancen

Üye
Android 6 üzerine uyarlanmış fulmics 4.1 romdan görüntüler, şu anda rootlu olarak bu romu kullanıyorum :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

esqalsiz

esqalsiz

Üye
Arkadaslar.1 aya yakin kullaniyorum 3 gun once takvim menusu silinmiş lazim olunca baktim ki yok nasil is anlamadim

yakup_

Üye
Ya arkadaşlar benim marsmallow dan bi kaç şikayetim var birincisi Google Chromedan bi dosya indiremiyorum tıklıyorum tepki vermiyor bnde opera dan indiriyorum ikincisi kilit ekraninda donma ekran kararma sorunu baş gösterdi... Bide arkadaşlar 6.0 in uzerine yeni bi 6.0 yükleyebilirmiyiz

bilal72

bilal72

Üye
    Konu Sahibi
Çıktığı günden beri kullanıyorum zerre sıkıntı yok.
İstersen bi format çek

esqalsiz

esqalsiz

Üye
Yakup kardesim kilit ekraninda donma kararma bende de oluo mevcut olan acma sitilini cizdim zaman acilio

bilal72

bilal72

Üye
    Konu Sahibi
Yükleme işlemi yapınca csc flash seçmemişseniz ondan olabilir

Serhenkk

Serhenkk

Üye
Lg g3 16gb rootsuz Telefonumda Android 6 Marshmallow Romun artıları ve eksileri

Artıları+

+ Yüzde 50 e yakın hız ve performans artışı (çok şaşıracaksınız)
+ Uygulama ve oyun açılışları ve geçişleri inanılmaz derecede hızlandı
+ İnternet tarayıcı gözle görülür derecede hızlandı (sayfa geçiş ve açılışı çok hızlandı)
+ Şarj süresinde Android 5 sürümüne göre yüzde 20 e yakın iyileşme (tabi bu kişiden kişiye değişir)
+ Şarj etme süresi android 6 da dahada hızlandığını farkettim :D
+ Oyun performansını arttırmak için oyun modu gelmiştir (Oyunun çözünürlüğünü düşürdüğü için, görüntüde bozulmalar meydana gelebilir)
+ Smart lock; Akıllı kilit modu ( telefon sizin elinizde ise asla kilitleme yapılmıyor, masanın üstüne ve başkası aldığında kilitleniyor) mükemmel bir özellik
+ Google Playstore mağazasından oyun indirme hızıda hızlandı :D
+ Whatsapp a mesaj geldiğinde, mesajlara ve gruplara girişler ciddi derece hızlandı
+ Facebook girişi ve çıkışıda hızlandı
+ Rehbere ve arama ekranına giriş android 4.4.4 ve 5 e nazaran gözle görülür bir artış sağlandı
+ Ekran Parlaklığı otomatiğe aldığınızda inanılmaz bir görüntü vermeye başlıyor ve gözlerinizi yormadan ışığını kapatıp açıyor, şarj yemesin diye sürekli yüzde 20 ve 40 arası değişiyor , bazen karanlık ortamlarda yüzde 75 çıktığını gördüm. Mutlaka ama mutlaka otomatik olarak kullanın.
+ Ayarlar/Ses ve bildirim sekmesinde uygulamara özel ses ekleme özelliği gelmiştir
+ Ayarlar/genel/ uygulamalar ekranı sadeleşmiş ve değişmiştir
+ Kilit açılma efeklerine bir kaç tane yeni eklenmiş
+ Üst bildirim sekmesine flaş ışığı açmak için düğme gelmiştir
+ Kamerada mod ayar yerine ağır çekim düğmesi gelmiş.
+ Android 5 ve 4.4.4 göre 10 TLlik kulaklıktaki bass ve ses yükselmiş, inanılmaz bir şekilde berrar ve güzel çıkmaya başladı, çok şaşırdım. Tıslama ve herhangi bir ses bozukluğu yok. (kullandığım program powermapdır, satın aldım )

Eksileri -
- Kamera Özelliği olduğu gibi duruyor.
- Kamera özelliklerine manuel mod gelmemiştir, özellikler pek yok, iso ayarı ve diğer ayarlar yok
- Batarya performansı dahada iyi olabilirdi
- Kamera ayarları daha fazla olabilirdi neden koymadınız ki, çok mu zor
- Android 6 ram konusunda çok iyi değil, boş ram 270 ve 500 mb arasında değişiyor (2gb g3 bahsediyorum, buna rağmen telefonda gram kasılma yok)
- Keşke telefonun ekranı 2k değilde 1080p yada 720p olsaydı, o zaman tadından yenmezdi :D (batarya performansı çok daha iyi olurdu)
- Keşke ekran çözünürlüğü istediğimiz gibi değiştirme özelliği gelse, mesela 2440 da 1080p e, 720p ayarlama gibi

Teşekkürler.

yakup_

Üye
Yükleme işlemi yapınca csc flash seçmemişseniz ondan olabilir
Yok hocm csc ile yaptim tam kurulmadi heralde indirme sorununu çözdüm ayarlardan chrome ye izin verdim oldu herseye izin istiyor bu ya bide oyunlarda ses gidiyor xcom oyununu oynuom bi anda silah sesleri filan gidiyo teleofnu kapatip aciom ses gelio oyunda isininca oluyor galiba bazende uygulamaya girmiyo durdu diyo yalniz telefonu kapatip acinca uygulama calisiyor :) garip yahu

bilal72

bilal72

Üye
    Konu Sahibi
He valla çok garip :)

ca_sus

Üye
arkadşlar bir iki sorum olacak TR olan cihazıma polonya romunu yüklediğimiz zaman garanti dışı kalırmı ikinci sorum tr için 6.0 çıkınca aynı şekilde flash tool ile yükleyebilirmiyiz polonyo romun üstüne

bilal72

bilal72

Üye
    Konu Sahibi
1.si bilgim yok ama devredışı kalıyormuş bence kalmaz çünkü o da stock rom o da lg ürünü
2.si evet üstüne kurabilirsin sıkıntı olmaz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trojan89

Trojan89

Üye
Neler oluyor burada arkadaşlar yine bi d855 söz konusu :)

Miui alternatif değil seçimdir..

Üst Alt