Yardım LG G2 D800 Klavyesi kasıyor

Sponsorlu Bağlantılar

aevrenm

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 D800 Klavyesi kasıyor
Neden bilmiyorum ama bazen öyle bi hal alıyor ki klavye çok geç algılıyor donuyor, format atmama ragmen veya yeni klavye yüklesem bile klavyede donuyor. Neden acaba. Özellikle whatsappda iyice gidiyor

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Farklı klavye uygulamalarını deneyebilirsin, bu tip sorunlar bende de yaşanıyor çünkü iPhone kullandığım halde belli dönemlerde.

aevrenm

Üye
    Konu Sahibi
gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
Merhaba lg g2 d800 4.4.2 olan modellerde genel bir sorun 5.0 a geçmeni tavsiye ederim şu an hangi romdasın.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Klavye kasması hiç bir sürümde yaşamadım.

Stock roma dön.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Kullanıyorum tabiki.

Bence rom sorunlu.

turkishield

turkishield

Üye
cloudy kullanmıştım bi ara hem de aynı sürüm 3.3 klavye sorunu yok onda normalde..hiç düzelme olmuyorsa rom dosyasını flaşa at. twrpde telefonun tüm hafızasını tamamen sil ve flaş bellekten romu yükle. öncesinde mutlaka yedek al ama

aevrenm

Üye
    Konu Sahibi
ettu

ettu

Üye
Cloudy LG G2 3.3 rom (5.0.2) kullanıyorum. Klavyede yazarken en ufak bir sorun yok. Rom kusursuz çalışıyor. Yedek almak ve rom yüklemek için Twrp yada Philz Touch 6 Recovery modlarından birini kur.

aevrenm

Üye
    Konu Sahibi
Cloudy LG G2 3.3 rom (5.0.2) kullanıyorum. Klavyede yazarken en ufak bir sorun yok. Rom kusursuz çalışıyor. Yedek almak ve rom yüklemek için Twrp yada Philz Touch 6 Recovery modlarından birini kur.
Twrp telefonumda hazir kurulu eee

turkishield

turkishield

Üye
cloudy 3.3 hatasız bi rom bence de. ama son olarak google Edition 1.5 kullanıyordum telefonu değiştirmeden önce. g2 kullananlar için bulunmaz nimet bence google Edition 1.5 sıfır hata ve mükemmel hız. ama malesef sadece d802 için.

aevrenm

Üye
    Konu Sahibi
cloudy 3.3 hatasız bi rom bence de. ama son olarak google Edition 1.5 kullanıyordum telefonu değiştirmeden önce. g2 kullananlar için bulunmaz nimet bence google Edition 1.5 sıfır hata ve mükemmel hız. ama malesef sadece d802 için.
Bende cok memnunum da sadece klavye ye sinir oldum. Bi de hocam sizce miui rom nasil denediniz mi

turkishield

turkishield

Üye
Bende cok memnunum da sadece klavye ye sinir oldum. Bi de hocam sizce miui rom nasil denediniz mi
hayır hiç denemedim. cloudy kullandım hep iki aydır falan da google Edition kullanmıştım.

ettu

ettu

Üye
aevrenm
twrp recovery'nin menülerini kurcalayarak biraz tanı. Yada Google'e "twrp ile yedek alma" yaz. Karşına sayısız anlatım çıkacaktır. Ama yinede yazayım. Otg kabloya bir tane flash bellek (en az 8 GB ve FAT 32 formatlı olmalı) takıp telefona bağla. Twrp recovery'den backup seçeneğine gir. Boot-System-Data seçili gelir. Sen Efs'yi de (IMEI numarası burada kayıtlıdır) işaretle. Storage-USB-OTG seçtikten sonra "Swipe to Back Up" barındaki oku sağa doğru çektiğinde backup başlar. Takriben 10-15 dakika içinde biter. Backup dosyasının boyutu 4-6 GB olabilir.
Not:Telefonun şarjının tam olması gerekir.
turkishild
Google Edition1.5 rom bana uyuyor. Bu romu indirdim. Kurup denemek isterim. Bu romu Dalvik Cache-System-Data-Cache yaptıktan sonra mı, yoksa direk Cloudy'nin üstüne mi kurmalı?

turkishield

turkishield

Üye
aevrenm
twrp recovery'nin menülerini kurcalayarak biraz tanı. Yada Google'e "twrp ile yedek alma" yaz. Karşına sayısız anlatım çıkacaktır. Ama yinede yazayım. Otg kabloya bir tane flash bellek (en az 8 GB ve FAT 32 formatlı olmalı) takıp telefona bağla. Twrp recovery'den backup seçeneğine gir. Boot-System-Data seçili gelir. Sen Efs'yi de (IMEI numarası burada kayıtlıdır) işaretle. Storage-USB-OTG seçtikten sonra "Swipe to Back Up" barındaki oku sağa doğru çektiğinde backup başlar. Takriben 10-15 dakika içinde biter. Backup dosyasının boyutu 4-6 GB olabilir.
Not:Telefonun şarjının tam olması gerekir.
turkishild
Google Edition1.5 rom bana uyuyor. Bu romu indirdim. Kurup denemek isterim. Bu romu Dalvik Cache-System-Data-Cache yaptıktan sonra mı, yoksa direk Cloudy'nin üstüne mi kurmalı?
ikisinin sistemleri çok farklı üzerine kurarsan uyumsuzluk sorunları çıkma ihtimali var bence. full temizlik yapmanı öneririm. yalnız google Editionda saat ortaya alınmıyor. saati ortaya alayım diye ui dosyası falan flaşlama sonradan yoksa 2g/3g toggle tuşu gidiyor.
ama uçak gibi bir rom sıfır lag mükemmel bi hız var. şarjı da çok iyi gidiyor greenifyla beraber kullanırsan. viper4AndroidFX yok ama onunla aynı görevi gören bi ekolayzer programı vardı romda.uygun ayarlarla mükemmel kulaklık sesi alınıyor.

ettu

ettu

Üye
Cevabın için sağol. Romun kurulumunu tamamen öğrendim. Saat ortada olmasada olur. Grenify zaten vazgeçilmezim. viper4AndroidFX olmasa da olabilir. Merak ettiğim şarjın Cloudy'e göre daha fazla olup olmadığıydı. Demek ki şarjı çok iyi. Uygun bir zamanda deneyeceğim.

turkishield

turkishield

Üye
Cevabın için sağol. Romun kurulumunu tamamen öğrendim. Saat ortada olmasada olur. Grenify zaten vazgeçilmezim. viper4AndroidFX olmasa da olabilir. Merak ettiğim şarjın Cloudy'e göre daha fazla olup olmadığıydı. Demek ki şarjı çok iyi. Uygun bir zamanda deneyeceğim.
o ekolayzerlar kulaklığa müthiş sesler verir daha keşfetmemişsin demek ki ya da çok fazla müzik dinlemiyorsun :)

ettu

ettu

Üye
Evet cepte fazla müzik dinlemiyorum. Müziği daha çok laptoptan (dfx'li olarak) ve tv'den izlerim.

Üst Alt