Leptopum normal sistemde bile takılıyor. Yardım!!!

Sponsorlu Bağlantılar

WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
Leptopum normal sistemde bile takılıyor. Yardım!!!
Elimde bi leptop var win 7 yüklüydü takılmalar vardı (bi şeye tıklıyosun takılıyor geç tıklıyor falan) virüs kaynaklı olabilir dedim format attım win 10 a yükselttim aynı sorun devam ediyor film izlerken bile takıldığı oluyor. Donanımsal olarak hangi parça buna sebep olabilir yardımcı olur musunuz

• Beğen
Tepkiler: casustelefon

Symbianist

Symbianist

Üye
Harddisk, Ram, İşlemci sebep olabilir.

Ram için bellek testi yapabilirsiniz
İşlemci için ısı takibi yapın. Bunu ölçen programlar var.
Harddisk için de yine badsector performans testi vs gibi programlar var.

Bilgisayar asus mu?
Bir de kurulmamış ya da yanlış yapılandırılmış bir driver var mı aygıt yöneticisinde?

WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
Harddisk, Ram, İşlemci sebep olabilir.

Ram için bellek testi yapabilirsiniz
İşlemci için ısı takibi yapın. Bunu ölçen programlar var.
Harddisk için de yine badsector performans testi vs gibi programlar var.

Bilgisayar asus mu?
Bir de kurulmamış ya da yanlış yapılandırılmış bir driver var mı aygıt yöneticisinde?
Benchmark testlerinde sıkıntı çıkmıyor. Toshiba satalite l655 markası. Mesela şöyle bi sıkıntı da içerisindeki ramlerin frekansı 1066mhz ama sistem 533 görüyor. Bios da güncel. Yanlış kurulmuş driver olduğunu sanmıyorum Windows kurulumu yani format aşamasında bile takıldığı oldu.
Sadece hdd testi yapan program var mı?

PALA.

PALA.

Üye
Hdd sıkıntısı gibi duruyor. HD tune pro ile disk sağlığını tespit edebilirsin birde yazılım ile badsector tarama yap.
Hdd sleep moda giriyor olabilir. Üretici firmadan telefonla destek al benzer şikayetleri olanlar vardır belki...

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, MAERKEK ve Symbianist
WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
Hdd sıkıntısı gibi duruyor. HD tune pro ile disk sağlığını tespit edebilirsin birde yazılım ile badsector tarama yap.
Hdd sleep moda giriyor olabilir. Üretici firmadan telefonla destek al benzer şikayetleri olanlar vardır belki...
Tamam hocam deneyeyim hdd testlerini teşekkür ederim

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sorunun 'HDD' Kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ddr bellekler ×2 olarak hesaplanır 533 gözükmesi normal

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Ahcı mod kapalıysada böyle olabilir.

PALA.

PALA.

Üye
@WARer.Ghost badsektör taraması yaptın mı :hmmm
Sistem her nekadar düşük frekansdaki belleği referans alsada bazen anlık takılmalar ram den de kaynaklanabiliyor cevap zamanlamasından dolayı.

WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
@WARer.Ghost badsektör taraması yaptın mı :hmmm
Sistem her nekadar düşük frekansdaki belleği referans alsada bazen anlık takılmalar ram den de kaynaklanabiliyor cevap zamanlamasından dolayı.
Badsektör taraması yaptım hocam bişi çıkmadı.
Windows ram diagsonict i denicem şimdi bir şey çıkacak mı bakalım

WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
Anladım. Bu geç tıklama olayı 1-2 saniye geriden mi geliyor. Oyunlarda da oluyor mu ? Diskin markası WD mi
Hocam şöyle diyim bazen 1-2 saniye bazen takılı kalıyor hep sürekli fareye tıklayınca kendine geliyor falan oyunlarda oyun içindeki videoları oynatmıyor takılı kalıyor ses geliyor sadece oyun içinde de anlık takılmalar oluyor hem görüntü hem ses .
Hdd fabrika orjinali Toshiba markası

casustelefon

casustelefon

Üye
Elimde bi leptop var win 7 yüklüydü takılmalar vardı (bi şeye tıklıyosun takılıyor geç tıklıyor falan) virüs kaynaklı olabilir dedim format attım win 10 a yükselttim aynı sorun devam ediyor film izlerken bile takıldığı oluyor. Donanımsal olarak hangi parça buna sebep olabilir yardımcı olur musunuz
Merhaba,
aynı sorunu yaşadım tavsiyem öncelikle emsisoft anti Malware programı ile taratıp sonucu bildirmeni rica ediyorum 1 ay ücretsizdir. Mcafee kurulu bilgisayarıma bulaşan virüsü mcafee görmedi, bu temizledi.

PALA.

PALA.

Üye
Hocam şöyle diyim bazen 1-2 saniye bazen takılı kalıyor hep sürekli fareye tıklayınca kendine geliyor falan oyunlarda oyun içindeki videoları oynatmıyor takılı kalıyor ses geliyor sadece oyun içinde de anlık takılmalar oluyor hem görüntü hem ses .
Hdd fabrika orjinali Toshiba markası
Bu sorun anakart ve hdd den kaynaklanabiliyor. Hdd 10 - 15 saniye boşta kaldımı duruyor anladığım kadarıyla. Bir işlem yapmaya çalışıncada disk uykudan çıkıyor.
Eğer bir yerden denemelik ssd bulabiliyorsan sistemi ona kur dene muhtemelen bu gibi sorunlar olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: WARer.Ghost
Symbianist

Symbianist

Üye
İnternet var mı varsa wireless ile mi bağlanıyorsunuz? Bağlanıyorsanız takılma yapan oyun online bir oyun mu ?

WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
İnternet var mı varsa wireless ile mi bağlanıyorsunuz? Bağlanıyorsanız takılma yapan oyun online bir oyun mu ?
İki oyun denedim offline cod 4 ve most wanted 2005 ikisinde de takıldı. Wireless bağlantım
Bu sorun anakart ve hdd den kaynaklanabiliyor. Hdd 10 - 15 saniye boşta kaldımı duruyor anladığım kadarıyla. Bir işlem yapmaya çalışıncada disk uykudan çıkıyor.
Eğer bir yerden denemelik ssd bulabiliyorsan sistemi ona kur dene muhtemelen bu gibi sorunlar olmayacaktır.
Hocam büyük ihtimal hdd kaynaklı dediğiniz gibi badsektör testi yaparken sistem nispeten normale dönüyor. Windows ram diagsonict ten de bir sorun çıkmadı.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
SSD işinizi görecektir.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve WARer.Ghost
WARer.Ghost

WARer.Ghost

Üye
    Konu Sahibi
Burda warning hatası veren ıd ler ne anlama geliyor

SSD işinizi görecektir.
Denemelik bir ssd bulayım hocam tam sorunun hdd den kaynaklanıp kaynaklanmadığını göreyim işimi görecektir teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
SSD işinizi görecektir.

Ben de yaklaşık 3,5 ay önce Lenova Ideapad520 marka bir laptop aldım. Kullanmaya başlayınca harddiskin aşırı ses yaptığını farkettim. Zırıltılı çıtırtılı sinir bözucu bir şekilde çalışıyor. i7 ve 12 Gb ram olmasına rağmen bilgisayar yavan tatsız tuzsuz çalışıyordu. İki kere servise yolladım arıza yok ses normal deyip geri yolladılar. Hakka sessiz bir çalışma istiyorsam SSD harddisk alabilirmişim o şekilde not düşmüşler. Bahsettikleri harici disk bu mu acaba?

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt