Lenovo v310 i5 7200u donma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
tamamdır 1 buçuk ay sonra bi arkadaşımla konuşup onun harddisklerinden birine dosyalarımı yedeklemem lazım. daha sonra da işe koyulmam gerek.
konu güncel :polis:

UEFI kurulum yapan kişi hala donma olduğunu söylüyor ve ayrıca 1TB-HDD'yi 1TB-SSD ile değiştirmiş.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
intelden amd ekran kartına geçiş yapınca bu sorunun olduğunu fark ettim. intel ekran kartını devre dışı bıraktım ve oyuna amd ile girmeye çalışınca bilgisayar dondu. intelle girdiğimde ise oyun kastı. amd ile girse büyük ihtimal kasmayacak. işin garip yanı intel 4gb ama amd 2gb. sanırım biti düşük birinin. şimdi amd'yi devre dışı bırakarak bilgisayarı açık tutacağım.
bu konuda ne yapabilirim?
eğer sıkıntı dediğim şeyden kaynaklanıyorsa, oyun oynarken iki ekran kartını açsam ve sistemi kullanırken sadece inteli çalıştırsam yine de donma olur mu?
ayrıca bazı oyunlara intel ile girmiyor, sadece amd ile de girmiyor. illa iki ekran kartını açtırıyor. bunun sebebi ne olabilir?
laptop 23 saattir açık. bakalım donma olmazsa sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmiş olacağım.
1 gün 10 saattir açık.
yok yine dondu

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
başlığa çözüldü olarak eklenebilir. BIOS 2WCN28RS kurulunca sorun çözülüyormuş. lenovo forumunda bunu söylediler. ben denemedim. deneyen olursa sorumluluğu üstüne alsın.

bu kurulumu ben yapmadım. nasıl yapılacağını bilen var mı? internetteki videodan bir şey anlamadım. flash belleğe mi yükliycez sonra flash bellekten mi başlayacak bilgisayar?

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
@sinan yüksel UEFI kurulum yapacağım ve izlediğim videoda tüm verileri silmeyip sadece C diskine kurulum yapıyor. sizin dediğiniz yöntem neydi?
işimi garantiye almak istiyorum UEFİ yapmak için.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

bu videodaki gibi mi yapayım

PALA.

PALA.

Üye
1 defa diski tamamen silip uefi kurulum yaptıktan sonra diğer formatlar için sadece C vb. Sistem bölüntülerini silmen yeterli.

Disk yapılandırmasıyla alakalı olduğu için 1 sefere mahsus tüm diski silmelisin.
10 kere söyledim da :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
1 defa diski tamamen silip uefi kurulum yaptıktan sonra diğer formatlar için sadece C vb. Sistem bölüntülerini silmen yeterli.

Disk yapılandırmasıyla alakalı olduğu için 1 sefere mahsus tüm diski silmelisin.
10 kere söyledim da :hmmm
tamam teşekkürler :D

PALA.

PALA.

Üye
tamam teşekkürler :D
Bu kaçıncı teşekkür, artık icraat yap :)
Bu arada videodaki çocuk güzel anlatmış ama donanıma ve yüklenen işletim sistemindeki ufak değişikliklere bağlı olarak farklı kurulum senaryoları karşımıza çıkabiliyor. Bunuda internet denen icattan araştırmak kalıyor, dünyada tek sana mahsus bir durum yok...

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Bu kaçıncı teşekkür, artık icraat yap :)
Bu arada videodaki çocuk güzel anlatmış ama donanıma ve yüklenen işletim sistemindeki ufak değişikliklere bağlı olarak farklı kurulum senaryoları karşımıza çıkabiliyor. Bunuda internet denen icattan araştırmak kalıyor, dünyada tek sana mahsus bir durum yok...
Tamam onları anladım :) şu anda dosyaları harddiske aktarıyorum. daha sonra usbyi takıp bilgisayarı komple biçimlendirip win10 kurulumunu yapıcam. acaba programlar ve oyunlar açılacak mı bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Tamam onları anladım :) şu anda dosyaları harddiske aktarıyorum. daha sonra usbyi takıp bilgisayarı komple biçimlendirip win10 kurulumunu yapıcam. acaba programlar ve oyunlar açılacak mı bilemiyorum.
Sonunu düşünen format atamaz :)
Uğraşacan biraz, bir kaç gün uğraş çözersin.
Öyle sorunlar var ki millet yıllarca uğraşıyor, illakin bir çözüm bulunur, araştır yeter ki...

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Sonunu düşünen format atamaz :)
Uğraşacan biraz, bir kaç gün uğraş çözersin.
Öyle sorunlar var ki millet yıllarca uğraşıyor, illakin bir çözüm bulunur, araştır yeter ki...
dosyaları hala aktarıyorum. sonra kurulumu yapıcam bakalım.
Tamam kurulumu yaptım. Açılışta Windows logosu görünmüyor. Boot mode UEFI olarak bilgisayara açılıyor. BIOS sürümü de RS.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Tamam bu işi hallettiysen konu kapansın :ehe

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
konu kilitlenebilir. :locked2: hatta bu çözüm başa tutturulursa iyi olur.

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
sorun çözülmedi. uefi kurulum yaptım ve bios'u değiştirdiğim halde.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Dondu mu yine oyun oynarken ?
Sen de arkadaş bir sorunu çözüyorsun, başka sorun çıkartıyon :(
evet oyun oynarken dondu. ama ne zaman yapacağı belli olmuyor. hiç zorlamasam bile donduğu oluyor. örneğin film izlerken.

asıl sorun donma sorunuydu :D ama bunu çözmeye çalışırken bir çok sorunla karşılaşıp yine çözemedim. en azından uefi kurulum yapmış oldum daha hızlı açılıyor bilgisayar.

PALA.

PALA.

Üye
evet oyun oynarken dondu. ama ne zaman yapacağı belli olmuyor. hiç zorlamasam bile donduğu oluyor. örneğin film izlerken.

asıl sorun donma sorunuydu :D ama bunu çözmeye çalışırken bir çok sorunla karşılaşıp yine çözemedim. en azından uefi kurulum yapmış oldum daha hızlı açılıyor bilgisayar.
Bu konu kapanmaz :D

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Sorun galiba çözüldü. Baya zamandır donma yok.

Üst Alt