Laptop'um için wifi kartı

Sponsorlu Bağlantılar

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
    Konu Sahibi
Laptop'um için wifi kartı
arkadaşlar wifi cihazı alıcam BCM94312HMG model broadcom marka ama laptop uma uygun olup olmayacağını bilmiyorum şekil olarak uyumlu gibi duruyo nasıl emin olurum bilgisayarım ve şuanki wifi donanımım bu :

• Dell Inspiron 5110
  • Intel Wireless N-1030

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
benim bildiğim kadarıyla slota uyuyorsa çalışır (windows ise)
ama driver kurmak gerekebilir
sizin önceki wifi kartınızın protokol(örn b.g.n, a.c gibi) ve hızları ile aynı değerdeyse bi sorun çıkmaması lazım

exp_l0it

exp_l0it

Üye
2 kablo girisi olup half-mini pci-e olan her kart uyacaktir, windows genelde otomatik tanir onlari

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
    Konu Sahibi
wifi donanımının detaylarından anlamıyorum

exp_l0it

exp_l0it

Üye
pci-e soket girisi half mini ise boyutu. b/n/g/ac yapabilecegi baglanti turleri

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
wifi kartında Seçici olmanız gereken tek şey Mac OS kuracaksanız
mac sadece belli tür kartları destekliyor
windowsda ise hepsi çalışır

porta giriyorsa çalışacaktır

• Beğen
Tepkiler: PrınceOfPersia
PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
    Konu Sahibi
wifi kartında Seçici olmanız gereken tek şey Mac OS kuracaksanız
mac sadece belli tür kartları destekliyor
windowsda ise hepsi çalışır

porta giriyorsa çalışacaktır

zaten elimdekini mac os için değiştiriyorum wifi çalışmadığından mobilden usb kablosuyla aktarıyorum interneti umarım çalışır satın aldım

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
zaten elimdekini mac os için değiştiriyorum wifi çalışmadığından mobilden usb kablosuyla aktarıyorum interneti umarım çalışır satın aldım
hackintosh rehberlerinin içinde yazar

hangi marka kartların çalışcağı genelde intel kartlar çalışıyor
yinede almadan önce model numasını aratıp max os ile uyumlu olup olmadığına bakın

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
    Konu Sahibi
hackintosh rehberlerinin içinde yazar

hangi marka kartların çalışcağı genelde intel kartlar çalışıyor
yinede almadan önce model numasını aratıp max os ile uyumlu olup olmadığına bakın

tam aksine intel kartların hiçbiri çalışmıyo wifi de işte bu alacağım cihaz mac uyumlu listeden baktımda umarım benim pcyede uyumlu olur yarın bide sök tak var ya of bilgisayarı tamamen sökmek gerekiyo wifi için
pci-e soket girisi half mini ise boyutu. b/n/g/ac yapabilecegi baglanti turleri

alacağım yeni cihaz a/b/g şimdi bu destek sağlıyo mu oluyor b ve g eşleşiyo

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
tam aksine intel kartların hiçbiri çalışmıyo wifi de işte bu alacağım cihaz mac uyumlu listeden baktımda umarım benim pcyede uyumlu olur yarın bide sök tak var ya of bilgisayarı tamamen sökmek gerekiyo wifi için

:hmmm ozaman tam tersimiş
intel kartlarda sorun oluyorsa alacağınız kartın içine iyi baktın markası intel olmasa bile yonda intel çıkabilir

exp_l0it

exp_l0it

Üye

baglanacaginiz wifiye gore degisir

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
    Konu Sahibi
açıkçası biraz pişman oldum aldığım wifide n desteği olmadığı için max 54mbps wifileri destekliomuş yani yarın bigün yüksek hızlı bi internetim olursa yenisini almak zorunda kalıcam
çalıştı şuan ama hackintosh nedense açılışta kalıyo bakalım güvenli mod fln bişiler denicem

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
AMD Fx işlemciler Hackintosh destekleseydi Dual Boot ile Mac OS kullanırdım

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
    Konu Sahibi
ben malesef dual boot yapamadım şuanda windows 10 ve el capitan yüklü el capitanı usb den açıyorum clover multibeast falan denedim hiçbi şekilde bootloader yüklemedi
Sağ olsun bir bilgisayarcı yardım etti Şu anda wifi çok iyi çalışıyor çok mutluyum cfhklkgfddjll