Laptop ram değişimi (öneri)

Sponsorlu Bağlantılar

sienon

Üye
    Konu Sahibi
Laptop ram değişimi (öneri)
Merhabalar arkadaşlar asus n61vg model bir laptopum var artık yeni hiçbir oyunu yükleyemiyorum yavaş yavaş eskiyorum ben diyor ki alalıda epey oldu yenilemenin vakti geldi içinde intel core2duo t9600 CPU intel pm45 anakart var baya araştırdım intelin sitesindende 8e kadar ram destekliyormuş fakat üzerinde olanlar 2*2gb ddr2 800mhz ben bunları 2*4gb olarak değiştirmek istiyorum fakat türkiyede maks 2gb ddr2 ram bulabildim şimdi sorum benim anakartım ddr3 desteklermi intel destekliyor diyordu girişleri aynımıdır alıp taksam sorun olurmu ddr3 yada elinde ddr2 4gb ram olan varsa irtibata geçerse DMden sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
içinde ne varsa onu destekler yani max 800mhz ddr2
ve maalesef tek slot 4gb ddr2 ramlerde sadece pc sürümünde var laptop sürümü olan SODIMM belleklerde max 2gb oluyormuş

sienon

Üye
    Konu Sahibi
ebayda felan buldum 4gb notebook ramı ama buralarda yok birazda tuzlu alırım sınırda takılır bir sürü uğraş :) sadece ssd değişimi yapsam pek fazla performans artışı olmaz sanırım en iyisi yenisini almak herhalde

TuqRaa58

TuqRaa58

Üye
Alabilirsen 0 dan bir tane al derim.Ben de laptopta ddr2 en fazla 2gb diye biliyorum

sienon

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ssd'den başka bir şey hız artışı sağlamaz. Sağlasa da hissetmezsin. Ama ssd takmanda oyunda sana fps vermez. Sadece açılış sürelerini hızlandırır. Ram olayına girme bence. Alacaksan ya ssd al normal kullanımda performans alırsın. Ya da yenisini.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
ssd'den başka bir şey hız artışı sağlamaz. Sağlasa da hissetmezsin. Ama ssd takmanda oyunda sana fps vermez. Sadece açılış sürelerini hızlandırır. Ram olayına girme bence. Alacaksan ya ssd al normal kullanımda performans alırsın. Ya da yenisini.
Aynı şekilde katılıyorum.
Çünkü, şimdi RAM alırsın, iki gün sonra başka bir şeye ihtiyaç çıkar. ve bunun sonu gelmez,
öyle bir duruma gelirsin ki "Keşke sıfırını alsaydım daha karlıydım" diyesin gelir.
Sıfır araba alıp 6-7 sene sorunsuz kullanıp satmak gibi..

Adilx05

Adilx05

Üye
Ddr2 laptoplarin 4 GB ram i tek slotta desteklemediğini sanıyorum SSD sadece yazma hızını artıracak bence eğer durumun varsa biraz bekleyip laptopunu yukselt

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
SSD yi gözünüzde o kadar büyütmeyin bende de var 550mb okuma 540mb yazma yapabiliyor ama içine hiç bi şey sığmıyor
yani küçük oyunlarda zaten hızlı yükleniyor max 10 falan ssd de bunu 2 sn bana bi şey kazandırmıyor içine gta 5 atamadıktan sonra açılış hızlandırmak dışında bi işlevini ben pek görmedim (dosya tıransferinde eğer diğer cihaz hdd ise hdd hızlarına kadar düşersiniz ancak başka ssd yeatarsanız bu bi avantaj olur

sienon

Üye
    Konu Sahibi
Yeni pc de az para değil şimdi :D hele canavar laptoplar el sürülmüyor tek çare yeni pc ye geçiş sanırım.