Asus K55VD-SX023D Laptop Sizce Nasıl Bana Çok Cazip Geldi :)

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

indirim varken vatan alınacak yerdir.
indirim yokken.
en kazık satan yer diyebilirim :D

indirim olunca gerçekten uygun veriyorlar ama baksana fiyatlara yahu :),en kazık yer olamaz :nono: bizim burada bir mağaza var adı Yön :) adamlar kazığın alasını yapıyorlar millete görmen lazım ben bir kere girdim hemen çıktım uçuk uçuk fiyatları var,mesela babam bana oradanda bak bazen indirime giriyor demişti bir girdim içeri laptoplarınızı görebilirmiyim dedim hemen gösterdiler bir baktım fiyatlar 1.650 TL'den başlıyor özelliklerini say dedim i3'ün 1.nesil versiyonu dandik bir gpu falan 3 GB ram sayamıyacağım kadar dandikti ve artık rafta tozlanmıştılar :ehe kimse almamış onları,bence Türkiye genelini bilemem ama Zonguldak'ın en kazıkçı Mağazası orasıdır :ehe :evet:

Teom@n

Teom@n

Üye
Konuya anca yetisebildim :D

Konuya mudahil olan arkadaslarim gerekn cevaplari vermis bana bir sey kalmamis yauw :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve L-LumieRe
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Abilerim,bu laptopta switching yokmuş sanırım o ne işe yarar ? birde ekran kartı 630M ama VGA diyor birde 630M'in paylaşımlı modelleride var bu paylaşımsız dimi ? :)

Teom@n

Teom@n

Üye
Nvidia oldugu icin Optimus teknolojisi var. Switch AMD ye has olmasi lazim.

Paylasimsiz 2 GB rami var ayrica 2 GB da sistemden kullanabiliyor diye biliyorum.

"NVIDIA® GeForce® GT 630M 2GB with Optimus + Intel® HD Graphics 4000 (4095MB Total: 2GB discrete memory + 2047MB shared memory)"

Bu arada Turkiyede K55VD serisinde GT 630m mi GT 610m mi var? Burada K55VM serisinde GT 630M var sadece :hmmm

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Bu arada Turkiyede K55VD serisinde GT 630m mi GT 610m mi var? Burada K55VM serisinde GT 630M var sadece :hmmm

benim gördüüğüm bütün K55VD'lerde 610M vardı ama farklı bir versiyonu varmı bilemiyorum :( bilgisayarcıya gidince senin için sorarım :)

- - - Eklendi - - -

Nvidia oldugu icin Optimus teknolojisi var. Switch AMD ye has olmasi lazim.

Paylasimsiz 2 GB rami var ayrica 2 GB da sistemden kullanabiliyor diye biliyorum.

"NVIDIA® GeForce® GT 630M 2GB with Optimus + Intel® HD Graphics 4000 (4095MB Total: 2GB discrete memory + 2047MB shared memory)"

oh oh iyimiş 2GB'ta kadar ramden çalıyorsa güzel 2 GB'da kendinde var 4GB ekran kartı oluyor ram 8GB zaten 6 GB olsada olur gidip 6GB ram kullanacak halim yok zaten :)

- - - Eklendi - - -

Switch ne peki ? vikipedia'dan baktım translateden çevirdim şöyle birşey yazdı ;

İngilizcesi : GPU switching is used on laptops with multiple graphics controllers. The standard situation gathers an integrated graphics device and a discrete video card, the latter consuming more power than the first but also providing higher 3D performances, such as needed for game playing and . This dual graphics solution may then enable longer battery times when no high-performance graphics is needed.

Türkçe'si :
GPU geçişi çoklu grafik denetleyicileri ile dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır.Standart durum entegre grafik aygıt ve ayrık ekran kartı, daha ilk ikinci tüketen daha fazla güç değil, aynı zamanda oyun oynama ve CAD için gerekli gibi yüksek 3D performansı sağlayarak toplar. Hiçbir yüksek performanslı grafik gerektiğinde bu çift grafik çözümü ardından uzun pil defa etkinleştirebilirsiniz.

anladığım kadarıyla güç tasarrufu için Onboard GPU(Intel)'ya geçiyor normal modda Nvidia'yı kullanıyor,bizim HP G62 var ondan biliyorum Ati'nin GPU'su vardı üzerinde pirize takılı değilken yani laptop'a elektrik gitmiyorken otomatik olarak intel'in GPU'suna geçiyordu ama eğer elektrikler gidince bir oyun açıksa acayip kasıyordu ve oyundan çıkınca Intel'in GPU'suna geçiş yapıyordu bu özellik mi yok şimdi lenovo'da onu anlamadım ? :allalla: bir bilgisayarcıya sordum ya bir tuşu vardır tuşla geçiş yapıyorsundur yada uygulamayı açarken sağ tıklayıp nvidia ile çalıştır'ı seçiyorsundur dedi hangisi doğru acaba ?

- - - Eklendi - - -

yada onboard gpu'yu kullanmıyordur dedi sürekli nvidia'yı kullanıyordur dedi

Teom@n

Teom@n

Üye
Otomatik olarak gecis yapiyor. Olmaz mi lenovoda. Nvidia Optimus teknolojisi var.

- - - Eklendi - - -

Nvidia ve Ati grafik kartli notebooklarda guc tuketimi olmasin diye uygulamaya gore grafik karti otomatik gecis(switch) yapiyor. Butun tantana bundan ibaret :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Otomatik olarak gecis yapiyor. Olmaz mi lenovoda. Nvidia Optimus teknolojisi var.

- - - Eklendi - - -

Nvidia ve Ati grafik kartli notebooklarda guc tuketimi olmasin diye uygulamaya gore grafik karti otomatik gecis(switch) yapiyor. Butun tantana bundan ibaret :D

he yani z580'de otomatik geçmiyor yani anladığım kadarıyla ? bizmi geçirecez :) öyleyse daha iyi,internette falan gezerken onboard çalışırım oyuna girerken 630M'i devreye sokarım :)

ANIL

ANIL

Admin

he yani z580'de otomatik geçmiyor yani anladığım kadarıyla ? bizmi geçirecez :) öyleyse daha iyi,internette falan gezerken onboard çalışırım oyuna girerken 630M'i devreye sokarım :)

Evet bende benim laptopta böyle kullanıyorum. Yararlı bir şey dediğin gibi internette iken intel oyunda iken bende amd 6770M kullanıyorum. Zaten intelde güçlü internette hiç fan sesi duymuyorum ben. Nvidanın geçiş sistemini tam bilmiyorum ama. Amd'de şu şekilde oluyor ister kendin el ile geçiş yapıyorsun (ben böyle kullanıyorum) ister otomatik olarak kendi geçiyor senin atadığın programlara göre...

lolaman

lolaman

Üye
Ben hemen 630m kullanan biri olarak yardım ediyim sana.Nvidia grafik seçeneklerinden kullanılabilecek kartı İster nvidia olarak ister intel olarak seçebilirsin yada oyunlarda şarja takmazsan kasar şarja takınca kasmaz işte o ekran kartı geçişlerinden oluyor ama genelde otomatik geçiş yapar ama ben iptal ettim onu şarja takmadığımı hatırlamak için :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
:off: babama söyledim ona kalırsa en az 1 ay bekliyecekmişim,kartı sıkışıkmış :off:

s3'ümü mü satsam üzerine biraz daha koyup laptop'u alsam mı acaba diye düşünüyorum,1-2 ay sonra bu fiyata bu laptop'u bulabilirmiyiz ? acaba bilgisi olan var mı ?

- - - Eklendi - - -

Ben hemen 630m kullanan biri olarak yardım ediyim sana.Nvidia grafik seçeneklerinden kullanılabilecek kartı İster nvidia olarak ister intel olarak seçebilirsin yada oyunlarda şarja takmazsan kasar şarja takınca kasmaz işte o ekran kartı geçişlerinden oluyor ama genelde otomatik geçiş yapar ama ben iptal ettim onu şarja takmadığımı hatırlamak için :D

senin bilgisayar bozuk :p şaka yapıyorum :ehe

geçişi kendisi otomatik yapıyor dimi fişe takınca ?

- - - Eklendi - - -

Evet bende benim laptopta böyle kullanıyorum. Yararlı bir şey dediğin gibi internette iken intel oyunda iken bende amd 6770M kullanıyorum. Zaten intelde güçlü internette hiç fan sesi duymuyorum ben. Nvidanın geçiş sistemini tam bilmiyorum ama. Amd'de şu şekilde oluyor ister kendin el ile geçiş yapıyorsun (ben böyle kullanıyorum) ister otomatik olarak kendi geçiyor senin atadığın programlara göre...

verdiğiniz bilgiler için hepinize :tşk:,bu laptopta sanırım kendisi geçmiyormuş işte :(

ANIL

ANIL

Admin
:off: babama söyledim ona kalırsa en az 1 ay bekliyecekmişim,kartı sıkışıkmış :off:

s3'ümü mü satsam üzerine biraz daha koyup laptop'u alsam mı acaba diye düşünüyorum,1-2 ay sonra bu fiyata bu laptop'u bulabilirmiyiz ? acaba bilgisi olan var mı ?

geçişi kendisi otomatik yapıyor dimi fişe takınca ?

verdiğiniz bilgiler için hepinize :tşk:,bu laptopta sanırım kendisi geçmiyormuş işte :(

Asus'u alacaksın fiyatının düşeceğini sanmıyorum, inşallah öyle olur :)

Geçiş için ayar olması lazım en azından amd'de var. İstersem otomatik istersem el ile yapabiliyorum. Nvidia'da vardır muhtemelen.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Asus'u alacaksın fiyatının düşeceğini sanmıyorum, inşallah öyle olur :)

Geçiş için ayar olması lazım en azından amd'de var. İstersem otomatik istersem el ile yapabiliyorum. Nvidia'da vardır muhtemelen.

Asus değil ya Lenovo Z580'de karar kıldım,fiyatı aynı kalsada olur :)

geçiş işini çok kafama takmıyorum çünkü illaki bir şekilde geçiş vardır donanıma baktığımızda 8GB ram ile Lenovo benim için ön plana çıkıyor hem fanında etkili soğutma diye birşey varmış oyunlarda falan çok işe yarıyormuş,bu konuyu istersen sil istersen kilitle Anıl,yeni konu açacam başlık milleti şaşırtıyor :oke:

ANIL

ANIL

Admin
:locked:

• Beğen
Tepkiler: avcitalip