Laptop kendiliğinden kapanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Laptop kendiliğinden kapanıyor.
Arkadaşlar windows 10 son güncellemeden sonra pc nin sesi yüzde 50 düşdü kardeşim driver yükledi düzeldi, sonrasında ona bağlı olarakmı bilmiyorum pc nin fanı çok hızlı ve durmadan çalışıyor bi süre sonra aşırı ısınıyor heralde pc kapanıyor tekrar açtığımda ise siyah ekranda bi uyarı yazısı geliyor enter a basınca açılıyor uyarının ekran görüntüsünü ekliyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden ilginize teşekkür ederim arkadaşlar.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Cihaziniz Aşırı isinmadan Dolayı Kapanıyor. Bu durumda Cihazinizin İcini acip, İslemci Fan Vb. Yerleri Temizleyip, Termal Macunu Değiştirmeniz Gerekiyor. Kapanma Sebebi bu olarak gözüküyor.

Bios Ekranini Çevirmek Gerekirse Su Şekilde yazıyor; ⏬
Sorun giderme kapatma gerçekleşti Sistem BIOS'u, aşırı ısınmayı önlemek için dizüstü bilgisayarınızın kapanmasına veya kapanmasına yol açtı. Sistem soğutma havalandırma boruları engellendiğinde veya işletme sıcaklığı şartnameyi aşarsa norinal olarak çalışıyor. Ultimate çözüldükten sonra dizüstü bilgisayar norwel işlemine geri dönmelidir. Sıcaklık Sıcaklığı C90D) ENTER Devamı Devreye Alma Daha fazla bilgi için. Lütfen şu adresi ziyaret edin: techcenter / star tup

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: GhostMahir ve cihanata_1
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler kardeşim denicem sonucu yazarım en kısa zamanda.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
franklinda

franklinda

Üye
Normalde o driver yüklenene kadar sorun yok ise driveri kaldırın ve hp nin kendi yazılımı ile güncelleyin sorun çözülecektir yada direk hpnin site üzerinden indiriniz manüel yükleyiniz :)

• Beğen
Tepkiler: GhostMahir
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Pc yi açamadım hp pavilion g6 çok zor bi açılımı var dediği gibi bi driveri sileyim olmazsa son çare pc yi sökeyim

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Pc yi açamadım hp pavilion g6 çok zor bi açılımı var dediği gibi bi driveri sileyim olmazsa son çare pc yi sökeyim
Sorun Bahseddigim gibi, Yüksek ısı'dan Kaynaklanıyor. Driver'la alakası yok ama yinede siz bilirsiniz. (Yüksek ısı PC'ye zarar verir)

Son düzenleme:
  • Beğen
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Acamadım kardeşim pc yi ya zor kötü bi montajı var

• Beğen

Cadillac34

Üye
franklinda

franklinda

Üye
Servise gönder :)

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
overclock yaptıysanız iptal edin yoksa virüs girmiş ve sürekli işlemciyi yoruyor olabilir ctrl+shit+esc ile cpu kullanımına bakın cihaz boştayken çok yüksek gözüküyorsa format atın virüs girmiştir

• Beğen
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Hayır yapmadım overlock

GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Cihaziniz Aşırı isinmadan Dolayı Kapanıyor. Bu durumda Cihazinizin İcini acip, İslemci Fan Vb. Yerleri Temizleyip, Termal Macunu Değiştirmeniz Gerekiyor. Kapanma Sebebi bu olarak gözüküyor.

Bios Ekranini Çevirmek Gerekirse Su Şekilde yazıyor; ⏬
Sorun giderme kapatma gerçekleşti Sistem BIOS'u, aşırı ısınmayı önlemek için dizüstü bilgisayarınızın kapanmasına veya kapanmasına yol açtı. Sistem soğutma havalandırma boruları engellendiğinde veya işletme sıcaklığı şartnameyi aşarsa norinal olarak çalışıyor. Ultimate çözüldükten sonra dizüstü bilgisayar norwel işlemine geri dönmelidir. Sıcaklık Sıcaklığı C90D) ENTER Devamı Devreye Alma Daha fazla bilgi için. Lütfen şu adresi ziyaret edin: techcenter / star tup
Arkadaşım sağol bugün pc yü açabildim termal macun kurumuş işlevini yitirmiş durumda idi temizleyüp yenisini sürdüm fanı temizledim kusursuz çalışıyoru sorun kalmadı teşekkürler aklına sağlık.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Arkadaşım sağol bugün pc yü açabildim termal macun kurumuş işlevini yitirmiş durumda idi temizleyüp yenisini sürdüm fanı temizledim kusursuz çalışıyoru sorun kalmadı teşekkürler aklına sağlık.
Bende açabilsem temizleyeceğim de açmaya tereddütlüyüm. :D Nasıl marka laptop aldıysam almaz olaydım.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
:rica: 6 Ayda bir Temizlik yapmayi ihmal etmeyin...

• Beğen
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Bende açabilsem temizleyeceğim de açmaya tereddütlüyüm. :D Nasıl marka laptop aldıysam almaz olaydım.
yo6 tubede açma videosunu bulabilirsin marka modeli yaz ben ona bakarak açtım basit olıyor o zamn

Üst Alt