Laptop fan bazen dönmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
Laptop fan bazen dönmüyor
S.a maxicep kullanıcıları.

Laptopum yaklaşık 1 yıl önce başladı bu olay.
Pc açıldıktan 3 dakka sonra ekrana tek bir renk verip biraz bekledikten sonra kapanıyor du. Ama bunu nadiren yapıyordu. Onun dışında sorunsuzdu.

Bende 1 ay önce ssd aldım ve bu süre zarfında ,1 yıl içinde, bu olay daha çok rastlandı. Bende ssd değiştirince iyice kıl oldum ve laptopu biraz kurcaladım.

Sistem açılırken alt işlemci fanına kulak verdim. Fan değişik ses yapıyor ve çalışmıyor. Sonrada malum kapanıyor.

Ne önerirsiniz bu durumda. Acer aspire 5750g

• Beğen
Tepkiler: AIS

AIS

AIS

Üye
@Genc007

Son düzenleme:
Baydırman

Baydırman

Moderator
Kullanmaya devam etmeyin. Kalıcı hasar verebilir. Bi teknik servise gösterin derim.

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Fani iyice Kontrol edip Temieyin :oke:

• Beğen
snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
Anakart hatası olabilirmi?

Çünki pc fan dönünce ısınmıyor. Hatta fan çalışmıyor ken de ısındığı hissetmiyorum

MaxipmaN

Üye
fan çalışmıyorken ısındığını ben de hissetmiyordum ama 102 dereceye vurmuştu programdan baktığımda oyundaydım çünkü oyunda yakalandım.
her zaman derim benim sorunum "bluestacks" isimli leş iğrenç yazılmış programdan kaynaklanıyordu, şu malum apk çalıştıran uygulama. sende de varsa bu programı kaldır hocam.
eğer böyle program falan yoksa da anakarttan olabilir.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Anakart hatası olabilirmi?

Çünki pc fan dönünce ısınmıyor. Hatta fan çalışmıyor ken de ısındığı hissetmiyorum
Normal olarak Herhangi bir işlem yapmadan kendi sıcaklığı 40© olmalı Programı ile Kontrol edin :oke:

MaxipmaN

Üye
Normal olarak Herhangi bir işlem yapmadan kendi sıcaklığı 40© olmalı Programı ile Kontrol edin :oke:
oda sıcaklığına göre çok oynar laptop hocam, 50 de normaldir işlemciye göre değişir elbette, u serisi için boşta 50 yüksek denebilir.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
oda sıcaklığına göre çok oynar laptop hocam, 50 de normaldir işlemciye göre değişir elbette, u serisi için boşta 50 yüksek denebilir.
İntel® İ5 kullanıyorum Sistem Boşta iken 40© Görüyorum. (Asus X550JK)
Ama dediğiniz gibi 50©'de Normal bir değer.
60 Ve üzeri Performans Etkiliyecektir. :oke:

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
fan çalışmıyorken ısındığını ben de hissetmiyordum ama 102 dereceye vurmuştu programdan baktığımda oyundaydım çünkü oyunda yakalandım.
her zaman derim benim sorunum "bluestacks" isimli leş iğrenç yazılmış programdan kaynaklanıyordu, şu malum apk çalıştıran uygulama. sende de varsa bu programı kaldır hocam.
eğer böyle program falan yoksa da anakarttan olabilir.

Saolun hocam ben öyle pek bi program kurmadım. Şuan haftasonu na kadar laptop başında değilim. Hafta sonu sesi kaydetmeyi denerim. Değişik bi ses çıkıyor fandan. Hatta video çekmeyi denerim

MaxipmaN

Üye
Saolun hocam ben öyle pek bi program kurmadım. Şuan haftasonu na kadar laptop başında değilim. Hafta sonu sesi kaydetmeyi denerim. Değişik bi ses çıkıyor fandan. Hatta video çekmeyi denerim
bir senedir servise neden gitmediniz hocam :allalla:, fan çalışmıyorsa uzun süre 90-100 derecelerde zorlamış olabilirsiniz, bu nedenle macun bitikse onu da yeniletin.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye

Fandan değişik ses geliyorsa, ve çalışmıyorsa eğer, video çekmeyi unut. Yani en azından şimdilik bunu yapma. Çekeceğin video, ekran kartını belki fazla zorlamayacaktır ama, işlemcinin de sıcaklığını yükseltip, bilgisayarını riske edebilir. Video çekmek yerine, onu kontrol ettirmen daha mantıklı ve sağlıklı olacaktır.

adresinden işletim sistemine uygun (32 bit veya 64 bit) olanı indirip sıcaklığı görebilirsin.
uygulama çok küçük boyutlu anlaşılırdır. Hemen aşağıdaki videodan nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Büyük ihtimalle fan Ömrünü Doldurmuş.

• Beğen
Tepkiler: snapdroid
snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
Beyler bugün belki fan değildir diyip ramlerin olduğu kapağı açtım laptopun. Sonra biraz sildikten sonra üst rami söküp laptopu kullandım. Sonra alt rami söküp üst rami taktım oraya. Sonra üst slotu denedim. Buraya kadar pc sorunsuz açıldı ve kullanıldı. Ama çift ram yapınca o sorun geri döndü.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Üst Alt