Korgeneral Dursun Bak ( Kimdir / Hayatı / Doğum Yeri )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Korgeneral Dursun Bak 1947 yılında Erzincan'da doğmuştur. Ortaokulu Selimiye ve Erzincan Askerî Ortaokulunda, liseyi Erzincan Askerî Lisesinde okumuştur. 1966 yılında Kara Harp Okulundan, 1967 yılında Topçu ve Füze Okulundan, 1977 yılında Kara Harp Akademisinden, 1982 yılında Federal Almanya Yüksek Sevk İdare Akademisinden mezun olmuştur.
KKK'lığının çeşitli birliklerinde, Tk.K.lığı ve Bt.K.lığı görevlerinde bulunmuştur. 1974 yılında Kıbrıs Türk Barış Harekâtına katılarak, TSK Kıbrıs Başarı Madalyası ile taltif edilmiş olup, ayrıca TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası sahibidir.
Gnkur.Bşk.lığı ve 4'üncü Kor.K.lığında Kh.Sb.lığı, Bonn Silahlı Kuvvetler Ataşeliği Askerî İrtibat Heyeti Başkanlığında, İrtibat Subaylığı, 109'uncu Top.A.K.lığı ve Jandarma Asayiş K.lığında Kurmay Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
1993 yılında Tuğgeneralliğe terfi ederek, 2'nci Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanlığı görevine ve 1995 yılında 5'inci Zh.Tug.K.lığı görevinine atanmıştır.
30 Ağustos 1997 tarihinde Tümgeneralliğe terfi ederek, Gn.Kur.Loj.D.Bşk.lığına, 1999 yılında 8'inci Kolordu Komutan Yardımcılığı ve Tunceli İl Güvenlik Komutanlığına, 2001 yılında Hrt.Gn.K.lığına atanmıştır.
30 Ağustos 2002 tarihinde Korgeneralliğe yükselmiş ve Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına, 2004 yılında 2'nci Kolordu Komutanlığına atanmıştır.
30.08.2006 tarihinde emekli olan Korgeneral Dursun BAK, evli ve 3 çocuk babası olup, Almanca bilmektedir.
 
  • Beğen
Tepkiler: Laz¥
Laz¥

Laz¥

Üye
teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

TheNightMare.
Cevap
4
Görüntüleme
811
vedat1966
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
498
Doğuş Pertez
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
367
Doğuş Pertez
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
2K
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt