KONU HORTLATMAK / Eski Konulara Mesaj Yazmanın Serbestlik Sınırı

Sponsorlu Bağlantılar

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
KONU HORTLATMAK / Eski Konulara Mesaj Yazmanın Serbestlik Sınırı
Sitemizde öteden beri büyük tartışmalara sahne olan bir konuya artık nokta koyulacaktır arkadaşlar.

Konu hortlatılması denen kavramda kurallara aykırı davranışların gerçekleştirilmesi durumu haricinde HİÇ BİR sakınca yoktur!..

Bir üye eski, çok eski bir konuya dahi eğer yazacak bir şey bulabiliyorsa mesaj yazabilir. Eğer üst sıralara getirmek ve tekrar tartışmaya açmak istiyorsa bunu yapabilir!

Peki ne yapamaz? Ne zaman "konu hortlatmak"tan ceza alır?

• Mesaj arttırma amacıyla eski konulara yazıyorsa.
  • Yönetimce "eski konulara mesaj yazmayın" diye uyarılmasına rağmen bu uyarıyı dikkate almıyorsa ve ısrarla eski konulara mesajlar yazarak üste getiriyorsa.
  • Eski bir konuya yukarıdakilere dahil olmamakla birlikte "gereksiz" olarak mesaj yazılmışsa.
    Yani 2005'teki bir doğum gününü adam bugün kutlamışsa!
Kurallara Aykırı Olarak Konu Hortlatmanın Cezası Nedir?

• Eğer gereksiz yere mesaj yazılmışsa, yani 2005'teki doğum gününe "kutlu olsun" yazılmışsa;
    Mesaj silinir. Üye özel mesaj yoluyla uyarılır.

• Eğer yönetimce yapılan uyarı dikkate alınmamış ve ısrarla mesaj arttırmak için konular hortlatılıyorsa;
    Konuyla ilgilenen yöneticinin hal ve şartlara göre takdir edeceği ve ucunda forumdan yasaklanmanın dahi olduğu şekilde ceza alınır.
Kurallara aykırı bir durum yoksa, varsa o konuda söyleyecek bir şeyiniz, yapabilecekseniz güzel bir yorum;
Hortlarsa hortlasın! Ne güzel, demek ki bir üyenin o konuda söyleyecek bir şeyi varmış!..

Bir üye, bir konuya bir şey yazmak istiyorsa, bunu yapabilir!

Üye siyasi yazacaksa, küfür edecekse, mesaj arttırma kaygısı içinde sadece "saol" yazacaksa bunun sonucu "o mesajın" silinmesidir!
Zaten zararlı mesaj silinirse konu eski yerine geri döner, yukarda kalmaz!..

O halde bakarız biz yöneticiler ilgili mesaja!
Küfür mü? Siyasi mi? Spam mı?
Gereksiz mi - Değil mi?

Öyleyse silinir!
Değilse kalır!..

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, Amaru Shady, TheExplorer ve 30 diğerleri

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Teşekkürler ata abi sınırlarını öğrenmis olduk :oke:

aLone

aLone

Üye
yaşasın konu hortlatmak:ehe

teşekkürler ata abi:)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim Enes - Ömer.

Ömer böyle seviniyorsun da, cezaları okudun değil mi :)
Sakata gelmeyesin :ehe

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Bilgilendirme için teşekkürler. Konu hortlatmak için birşey de ben söyleyeyim bari. Eski de olsa pratik bilgi veren konuların hortlatmakta sakınca yok. Yani 2005 de açılmış "Güzel sözler" gibi bir konuya yorum yapmanız sorun değil. Tabi mesaj artırma düşüncesi olmayacak.

aLone

aLone

Üye
yok abi şaka yapıyorum zaten konu hortlamayı filan sevmem ben bakıyorum tarihlerine zaten

Odysseus

Odysseus

Üye
Konu hortlatmak, Ata'nın da bahsettigi gibi yazılacak birseyler bulunuyorsa sakıncalı olmamalı. Tabi konulan sınırlar aşılmadan.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Konu hortlatmak, Ata'nın da bahsettigi gibi yazılacak birseyler bulunuyorsa sakıncalı olmamalı. Tabi konulan sınırlar aşılmadan.
Kesinlikle Adem.
Ayrıntılı açıklamamın anafikri bu.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
İnşallah abartanlar olmaz :)
Zaten gereken cezayı alırlar

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
teşekkürler şu kavramı bi anlamamıştım zaten :)

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teşekkürler.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Geçen hoş geldin bölümünde 2 senelik konuya hoş geldin diyeni gördüm :ehe ama kilitlendi konu :)

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
....Eski bir konuya yukarıdakilere dahil olmamakla birlikte "gereksiz" olarak mesaj yazılmışsa.
Yani 2005'teki bir doğum gününü adam bugün kutlamışsa!

Ençok bu konuda forumda sesimi yükseltmişimdir.Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz gerçekten.Eklemek istediğim bir noktada var adminim.Mesela 1 aylık gsm oparatörlerinde kampanya oluyor.Kampanya süresi bitiyor hatta üzerinden yıl,yıllar geçiyor üye ona yorum yapıyor.Haliyle konu ilk safhalara gelip güncelmiş izlenimi veriyor.Tarihe bakmadan dalgınlıkla ücretsiz sanılarak üye olunuyor ve zaten müşteriyi yolmak için kılı kırk yaran GSM oparatörlerininde böylece eline düşülüyor.Sonrada uğraş dur giden kontorlere mi yanan.Yoksa hala gidecek olanalarımı?...:pro:

amedian

amedian

Üye
başlığı okuyunca; ben gecen eski bir konuya cevap yazdım yanlışmı yaptık dedim ama detayı gorunce hak verdim patronum adminim dogrudur :oke:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Arşivden çok güzel konular çıkıyor, tartışmak için. Onların yukarı gelmesinde sakınca yok, ama bu sizi geçmişi taramaya yönlendirmesin. Hergün 10 adet önemli konu yukarı çıkarsa arada kaynar gider.

Ben geçenlerde mesela evlenmeden birlikte yaşamak konusunu tekrar canlandırmıştım. :)

amedian

amedian

Üye
Arşivden çok güzel konular çıkıyor, tartışmak için. Onların yukarı gelmesinde sakınca yok, ama bu sizi geçmişi taramaya yönlendirmesin. Hergün 10 adet önemli konu yukarı çıkarsa arada kaynar gider.

Ben geçenlerde mesela evlenmeden birlikte yaşamak konusunu tekrar canlandırmıştım. :)

Hocam o konu bitmez kapanmazki :kop:

™мaxiмємσ!

™мaxiмємσ!

Üye
bilgi için teşekürler