Kitap Severlerden Yardım Rica Ediyorum :) [Romanım hakkında]

 • 23 Eylül 2012
 • 4325 Okunma
 • 54 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ben Devran Yılmaz. 18 yaşındayım.
  Arkadaşlar ben fantastik tür de bir roman yazıyordum. Artık bitirdim. Kitabımı güvendiğim bir kaç kişiye okuttum ve çok beğendiler. 2 edebiyat hocama okuttum Onların yorumu da şu olmuştu: "Kitabın çok iyi sadece bizimle yetinme yazarlarla falan görüş," dediler ama bir yazara nasıl ulaşırım bilmiyorum :(..

  O yüzden Sizlerden ricam kitabım hakkında bir eleştiri yapmanız ve bana bildiğiniz konuda yardımcı olmanız. Çünkü ilk kez kitap yayınlayacağım.
  Şuan lise son sınıfta okuyorum ve tanıdığım çevrede az.. Ve Türkiye'miz de yazarlara verilen destek ve yardımlar çok az..

  Kitabın adı: Sinelyin (Sinelyin ışığının gücü ve damarları dünyanın kalbine kadar uzanır. Açıkta görülebilen, sadece küçücük bir kısmıdır.)

  Kitabımın konusu: Fantastik, aşk, gizem, macera, aksiyon, kardeş kavgası... ve şuan aklıma gelmeyen türler :)

  Olaylar kurgusal zaman ve mekanda geçmektedir. Yani fantastik bir romandır. Hayal ürünüdür.

  Dünyanın tek şehrinden büyük deprem sonrası başlayan yolculuk ile dünyanın en büyük diyarının keşfiyle başlıyor kitabım. Aslında o diyara çok eskiden Morter adında biri gitmiştir. Yıllar sonra geri gelmiştir. Fakat ona kimse inanmaz. İnsanlar dağların dünyanın sonu olduğuna inanırlar.

  Romanımda doğa üstü güçler ve karakterler yer almakta. Tek şehirdeki büyük depremden kurtulan sadece sekiz insan vardır.
  Bunların dördü erkek kardeşlerdir. Diğer dördü de onların eşleri yada sevgilisidir. Kardeşler arasında sevgi olduğu kadar kötülükte yer sahibidir. Büyük kardeşler kötüdürler ve küçüklerden ayrıldıktan sonra korkunç bir sonla daha da kötülüğe kapılırlar..

  Olaylar genelde en küçük kardeş olan Kitel'in gözünden anlatılmaktadır. Kitel'in hayali dedesinin(Morter'in) ona gitmesinin hedeflediği nehrin karşısındaki batı diyarıdır. Bu yolculukta bir sürü macera ile karşılaşırlar.

  Bilmedikleri diyardaki serüvenleri düşüncelerde ki kadar kolay olmayacaktır. Bir çok zorluk ile karşılaşacaklardır. Her şey bitmeden evvel Kitel ve sevgilisi Miray nehrin karşısındaki batı diyara geçip "Sinelyin" adındaki en güçlü ışığı bulduklarında, en zorlu sınavı geçmek zorundadırlar. Sinelyin'i koruyan büyük canavarı yok etmelidirler. Kitel'in en büyük korkusu o dur: Ejderha!

  ---------------------------------

  Sizlerden ricam bana kitabı kısa anlatmış olsam da eleştiri yapmanız.. 2013te kitabımı yayınlamayı hedefliyorum..

  Bu arada her şey için maxicep ailesine teşekkür ediyorum :oke:
   


  Yazan: kartal076
  SSnıper, hüsniş01, minoo ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. Sanki romanın konusu biraz çocukça gibi olmuş. Bkz:
   
  kartal076 bunu beğendi.
 3. Yorum için teşekkürler :)
  Özetlemesini zaten çok zor yapabiliyorum. Ayrıca özette anlattıklarımda kitaptan alıntı yoktur. O yüzden bu özetten öyle anlamış olabilirsin bu tür bir yorumu yapan ilk kişisin :) Hocalarım 4te 3ünü okudular çocukça falan demediler :) Ama eleştirin için çook teşekkür ederim.
   
  hüsniş01 bunu beğendi.
 4. Ya ben dünya klasiklerini okuya okuya böyle düşünüyorum yada başka açıdan bakıyorum. Ama sürükleyici gibi görünüyor. :D Kitap yazmak her baba yiğitin harcı değildir. ;)
   
  kartal076 bunu beğendi.
 5. Evet haklısın gerçekten yazmak çok zor işmiş :) Bazen neler yazdığımı unutuyorum tekrar okumak zorunda kalıyorum olayları birbirine ve daha sonraki yaşanacaklara bağlamak falan çok yorucu oluyor :)
   
  kedi006 ve hüsniş01 bunu beğendi.
 6. Hayırlısı olsun. Eeee artık bana da yollarsın bi kitap değil mi. :D Onca eleştirdik yahu. :) (Çok yüzsüzümdür. :D)
   
  minoo ve kartal076 bunu beğendi.
 7. Hayırlısı ile tamamlayıp yayınlayayım da sonrası kolay ;)
   
  hüsniş01 bunu beğendi.
 8. öncelikle seni tebrik ediyorum. arkadaşamızın dediği gibi kitap yazmak herkesin işi değil. konu aslında çok güzel hayal gücünün sınırlarını zorlamışsın hayal gücüne de hayran kaldım. ancak karakter sayısını sınırlamışsın. bu kardeşleri engellemeye çalışan karanlık güçlü bir hero da ekleseydin süper olurdu ama yine de güzel başarıların devamını dilerim kardeşim.:oke:
   
  hüsniş01 ve kartal076 bunu beğendi.
 9. Çok teşekkür ederim yorum için :) karakterler kısıtlı kalıyo dünya da olan tek şehirde insanlar öldüğü için 8 insan kalıyo :) 2 diyarın koruyucusu.. 1 de ejderha var karakter olarak başlangıç olduğu için eklenecek karakter yok :D
  kardeşler bir yerde ayrılıyo zaten..
  Ama bu kitaptan sonra kardeşlerin arasındaki kötülükten doğan sonuçlar yüzünden binlerce yıl sonra savaşlar başlayacak.. Kötüler Sinelyin ışığını ele geçirmek için harekete geçecek.. Ve bir sürü kötü güçler ortaya çıkacak.. İşte bu konuyu anlatan bir seri yazacağım :) şimdiden taslaklarını oluşturdum Seriyi 3 kitap şeklinde yapmak istiyorum yada 2 :)
   
  hüsniş01 bunu beğendi.
 10. 3 daha iyi olur. ilk kitap başlangıç amaçlı olur. karakterleri tanıtırsın geçmişte neler olduğunu anlatırsın karakterlerin amaçlarından ve hedeflerinden bahsedersin neler olabileceğinden söz edersin. 2. kitapta olaylara girmeye başlarsın kardeşleri ayırırsın kötü güçleri ortaya çıkarırsın 3. kitapta da artık sona bağlamaya çalışırsın aksiyon olur sonunu söylemeyim artık :)
   
  hüsniş01 ve kartal076 bunu beğendi.
 11. Sanırım yanlış anladın :) Bu tek kitap bu kitaptan sonra seri çıkartacağım :) Seriler de binlerce yıl sonrasını anlatacak ülkeler, krallıklar olacak yani.. Başka ve çok sayıda karakter olacak :) Ama dediğin olayı serilere uygulaya bilirim :)
   
  hüsniş01 bunu beğendi.
 12. benim dediğim gibi daha iyi olur kardeşim daha fazla kitap. tuttuğunu düşün bir de daha kazançlı olur daha sürükleyici olur insanlar 1.sini okuduktan sonra 2. sini de alırlar kesinlikle. tek bi kitap halinde çıkarma yani onu demek istiyorum.;)
   
  hüsniş01 ve kartal076 bunu beğendi.
 13. Önerin güzel, çoook teşekkür ediyorum :) Ama ilk kitap için yazılacak konular çok kısıtlı.. Yazmasına yazarım ama sıkıcı olur.. Çünkü merak uyandıracak konular az.. Diğer kitaplar için binlerce yıl geçtiğini düşünürsek yazacakta binlerce şey olabilir :)
   
  hüsniş01 ve 1STayTRue35 bunu beğendi.
 14. tebrikler :) şimdi düşündüm de biz bitmişiz aga lisede roman yazıyolar ben en son 9 yaşında roman yazmaya çalıştım 2 sayfa bir şey çıktı :ehe
   
  hüsniş01 ve kartal076 bunu beğendi.
 15. sende haklısın işte önemli olan sıkıcı yazmamak ama onun içinde daha zaman ve öğrenceğin çok şey var.:oke:
   
  hüsniş01 ve kartal076 bunu beğendi.
 16. Çook teşekkürler :) Keşke bırakmayıp devam etseydin.. Yazmak çok güzel bir şey ;)

  - - - Eklendi - - -

  Çok haklısın.. Onun için için ilk kitabım çok uzun olmayacak.. Tecrübe kazanmalıyım ve serileri yazmadan önce çok daha fazla kitap okumalıyım :)
   
  hüsniş01 ve 1STayTRue35 bunu beğendi.
 17. 9 yaşındaki çocuk ne yazabilir ki :D kitap ismi de çok komikti zaten "Ömer'in Hayatı" :aha: Yetenek yok bende yani vardır belki bilmiyorum sınavlarda kompozisyon yazınca edebiyat hocası benimkini tüm sınıfa okuyo :D ama bana göre değil yazmak sevmiyorum benim asıl işim çizim :naughty:
   
  kartal076 bunu beğendi.
 18. Sonraki yıllarda da devam edebilirdin :) Ama çizimde aynı dala girebilir çünkü oda hayal gücü gerektirir.. Sana da o konuda başarılar ;)
   
  hüsniş01 bunu beğendi.
 19. kesinlikle. bu arada bende çizgi roman çizeriyim :)
   
  hüsniş01, 35 TC 1923 ve kartal076 bunu beğendi.
 20. teşekkürler :)


  - - - Eklendi - - -

  harbiden mi :D ben çizgi roman hastasıyım koleksiyonum var biriktiriyorum :D ama ben karikatürle ilgileniyorum daha çok çizgi roman değil :)


  - - - Eklendi - - -

  ilerde kısır değilsem ve evlenirsem çocuklarıma okuturum :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 03:43