Kinoni Remote Desktop kullanımı (resimli anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

can1990usta

can1990usta

Üye
    Konu Sahibi
Kinoni Remote Desktop kullanımı (resimli anlatım)
Kinoni Remote Desktop windowsun uzak masaüstü bağlantısı ile aynı mantıkta çalışmaktadır. ip girip bilgisayara bağlanmanızı sağlar
Öncelikle şunu belirteyim konuyu programı paylaşmaktan çok kullanamayan arkadaşlara yardımcı olmak için açıyorum.
gerekli herşeyi konunun sonunda palyaşıcam

Öncelikle remote server driver ile başlayalım

remote server driver bilgisayara kurulduğunda setup bitiminde size bu ekran gelicek

Burda bizden oluşturmamız istenen şifre telefondan ile bilgisayara bağlanırken sorulacak şifredir.(güvenliğiniz için)
Gördüğünüz gibi 2 yerelağ ipsi bulundu ve bir de alttaki online bağlantı ipsini verildi
ilk iki ip bilgisayara yerel ağda iseniz bağlanmanızı sağlar
Türkçe konuş derseniz, diyelim wireless modeminiz var ve bilgisayarınız internete bağlı. Telefonunuzla da aynı modeme wireless dan bağlandığınızda yukarda verilen iplerden biriyle bilgisayara bağlanabileceksiniz.
Bluetooth ile bağlanılıyor mu bilmiyorum bilgisayarımda bloetooth aygıtım yok.
Eğer bluetooth ile bağlanılabiliyosa yukarıda belirtilen ekranda size bağlantı ip si verilecektir.

Eğer wireless modemininiz yoksa yerel ağdan bilgisayara bağlanamicanız için aşağıda bana verilen 217.131.73.115 ile benim bilgisayarıma bağlanabilirsiniz ancak şifre sorucaktır :D size de benzer bir ip verilecek ve bilgisayarınıza bağlanabilmeniz için öncelikle modeminize "TCP 5051" portunu açmanız gerekicektir.
Port açma ayrı bir konu ve anlatım modem markalarına ve modellerine göre değişir bu yüzden o konuya hiç girmicem.

Gelelim telefondan yapılacaklara

Program açıldığında karşımıza ilk bu ekran gelir ve new connection tıklarız.

Bilgisayara kurduğumuz programda size belirtilen iplerden birini girin.

Bilgisayara kurduğunuz programda belirlediğiniz şifreyi girin.

Eğer ip adresi girdikten sonra şifre sormak yerine ana ekrana yani new connection yazan ekrana geri dönüyorsanız program bilgisayarınızı görmüyordur. Bu noktada yapabiliceğiniz şey wireless modeminiz varsa doğru yerel ağ ip sini girdiğinize emin olun, wireless modeminiz yok ise modeminize 5051 TCP portunu doğru açtığınıza emin olun.

Program deneme sürümüdür ve 5dakikalık bağlantıya izin vermektedir. Programın ana ekranında BUY butonuna tıklayarak 15TL ile version geçebilir ve reklamsız, süre sınırlamasız programı kullanabilirsiniz. Ayrıca sürümle bağlantıda ses de oluyo ancak pek kaliteli ses vermiyor.

Kinoni remote server bilgisayar için ve telefon icin rar icinde var.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MEHMET ÇİFTÇİ, polluxea♪ ve Kurtuluş40

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
tesekkurler

'Sefer

'Sefer

Üye
bu program için 15 tl verilir valla :) :tşk:

polluxea♪