Kendi yapımım: Windows için kişisel asistan uygulaması siz yazın o yapsın komutlarınıza cevap versin

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Kendi yapımım: Windows için kişisel asistan uygulaması siz yazın o yapsın komutlarınıza cevap versin
Windows için sesli asistan programı(kendi yapımım) ;)
---------------------------------------------------------------
---> varsayılan pin kodu 1234
--> bir diğer yazılımım olan kelime oyunu oluşturucu uygulamasını incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz

asistan ne işe yarar
--------------------------
asistan bilgisayarda bazı işlemleri sizin yerinize yapabilen bir windows programıdır

nasıl kullanılır
---------------
yapmak istediğiniz işlemi yazın ve göndere tıklayın,işleminizi sizin için gerçekleştirir
örn: hava nasıl komutu hava durumu bilgisi gösterir
----------------------------------------------------------------
GÜNCEL SÜRÜM (v40) link
-------------------------------
link : mesajın ekinden veya tıklayarak indirebilirsiniz
Yenilikler
-----------
*Çeşitli hata düzeltmeleri
*Fotoğraf boyutlandırma özelliği eklendi (resim boyutlandır)
*online Resimden yazı bulucu -ocr- sitesi açma özelliği eklendi (resimden yazı bul)

düzeltilen hatalar/ düzenlemeler
----–------------------------------
*Resim ile kilit aç özelliğinde 1 defa yanlış resme tıklanırsa pin istemesi sağlandı
*Resimli kilit açmada seçilen resimlerin uygunboyutlara (100X50) getirilerek gösterilmesi sağlandı
*Resim kilidi seçili iken asistanı kilitle butonunun bu modu kullanması sağlandı
*bazı noktalarda küçük düzenlemeler yapıldı

*parantez içerisinde yazılanlar anlatılan özelliğin komutudur

*ASİSTAN PORTABLE PROGRAMDIR RARIN İÇERİSİNDEKİ KLASÖRDEN asistan.exe Yİ AÇARAK KULLANABİLİRSİNİZ:)

ESKİ SÜRÜMLER
--------------------

v1(portable)/şifresiz zip klasöre çıkart çalıştır-yandex disk link

v2
........
yenilikler
------------
*harita ve hava durumu artık entegre browserle değil chrome uygulaması ile açılacak
*hesap makinası açma özelliği eklendi(komut: hesap yap)
*sesle komut verme özelliği üzerinde çalışıyorum ilerleyen versiyonlarda eklenecektir:)
*asistanın bazı özelliklerini kullanabilmek için bilgisayarda google chrome yüklü olması şarttır
v2 link(şifresiz rar/yandex disk/ portable)
----------------------------------------------------

v3.0
---------------------------------------------------
yenilikler
------------
*googlede veya vikipedide arayabilme(gönder butonunun altındaki yazı kutusuna aranacak kelimeyi yazın ve googlede ara/vikipedide ara butonuna tıklayın:)
* ozellikler ve komutları program içine liste halinde yazıldı
ÖNEMLİ:asistan internet bağlantısı gerektirir ve asistanın internet tarayıcıya bağlı olan özelliklerini kullanabilmek için bilgisayarınızda google chrome yüklü olmalıdır
link(yandex.disk/portable/exe)

v4.0
---------------------------

*hata düzeltmesi ve düzenlemeler yapıldı
*tv kanal yayını açma özelliği eklendi(atv,show tv,star tv,tv8 bunlardan birini yazın ve göndere/entere basın
*klavyeden entere basarak ta komut gönderebilme
****BU SÜRÜMDEN İTİBAREN CHROME YÜKLÜ OLMA ZORUNLULUĞU KALDIRILDI WEB BROWSERE BAĞLI ÖZELLİKLER VARSAYILAN WEB TARAYICINIZ İLE AÇILACAKTIR*****

*hata düzeltmesi ve düzenlemeler yapıldı
*tv kanalı açma özelliği eklendi(atv,show tv,star tv,tv8 bunlardan birini yazın ve göndere/entere basın
*klavyeden entere basarak ta komut gönderebilme

--------------
v5.0
-----------
v5.0 yenilikler
---------------------
*arka plana resim ekleme özelliği eklendi(ap komutunu verin ve açılan pencereden resim seçin)
*geliştiriciye mesaj gönderme özelliği eklendi(görüş bildir komutunu verin ve açılan formu doldurup formun altındaki gönder butonuna basın)
*email gönderme özelliği eklendi(email komutunu verin ve açılan formu doldurup formun altındaki gönder butonuna basın)
*email gönderme ve geliştiriciye mesaj gönderme özelliklerinde mesaj gönderirken eposta hesabınızın şifresi istenmektedir şifrenizi sadece YAZILIM sizin emailinizle eposta sunucusuna giriş yaparken kullanacaktır şifrenizi girmenizde bir sakınca YOKTUR
link:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Preloader, Buğra ve 9 diğerleri

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
Deneyen Var mı?

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
kendi denemelerime gore iyi bir program istersen deneyebilirsin @torba15

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
@cihanata_1 kardeşim, gayet güzel olmuş eline sağlık, özellikle isim ile hitap edebilmesi çok hoş :D Bilişim Profesörü dedirterek bayağı bir egolandım diyebilirim :D Ancak hava durumu yahut harita vs. gösterimlerde uygulamayı tam ekran dahi yapsam küçük kalıyor, eğer onu ayarlayabilirsen daha güzel olur uygulamanın gelişimi adına :oke:

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1

caner1010

Üye
windows için sesli asistan programı(kendi yapımım) ;)
asistan ne işe yarar
--------------------------
asistan bilgisayarda bazı işlemleri sizin yerinize yapabilen bir windows programıdır

nasıl kullanılır
---------------
yapmakistediğiniz işlemi yazın ve göndere tıklayın sesli cvevap verir,işleminizi gerçekleştirir
örn: hava nasıl komutu hava durumu bilgisi gösterir
----------------------------------------------------------------
buradan sonrası kendi sitemden kopyala yapıştır
kendi yapımın

windows için türkçe asistan

v1.0

özellikler

*hava durumu bilşgisi verme(hava nasıl)

*türkiye haritası gösterebilme(türkiye haritası)

*googleyi açabilme(google aç)

*facebooku açabilme(facebook aç)

*bilgisayarı kapatabilme(kapat)

*mp3 çalma[müzik çal(komutu verdikten sonra açılan seçim pencesinden mp3ü seçin) durdurma komutu : dur)]

*isimle hitap edebilir(bunun için isminiz yazısının yanındaki kutuya isminnizi yazmanız yeterlidir)

*internet bağlantısı ve google chrome gerektirir

*özelliklerde parantez içinde yazılanlar o zelliğin komutudur

*kullanımı çok basit komut yazın göndere tıklayın sesli cevap versin işleminizi yapsın:)

v1(portable)/şifresiz zip klasöre çıkart çalıştır-yandex disk link

sitemdeki makalenin linki:

kardeş ms türkiye ye senin gibi birisi lazım..şu wp telefonlar için yapmış olduğu cortana yı bile türkçe ye entegre ederbilisrsin belki

• Beğen
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
yeni surumu çok yakında buraya upload edeceğim @Bilişim Profesörü yeni surumde webbrowseri uygulamada tam ekran gösterecek :oke:
ayrıca yeni surumlerde asistana SESLE KOMUT VERRME özelliği üzerinde çalışıyorum:)

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
İyi kardeşim, başarılarının devamını dilerim o zaman, bekliyoruz :heyo:

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
yeni sürüm hazıır:) şimdi yandex diske şifresiz rar olarak upload edip linki ilk mesaja ekleyeceğim
yeni sürüm link konunun ilk mesajına eklendi :maxicep:
v2yi artık deneyebilirsiniz:)

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
yeni sürüm hazıır:) şimdi yandex diske şifresiz rar olarak upload edip linki ilk mesaja ekleyeceğim
yeni sürüm link konunun ilk mesajına eklendi :maxicep:
v2yi artık deneyebilirsiniz:)
Deniyorum ama benim uygulama sınavımdan geçmek kolay değildir :eller:
--eklendi--
Dediğim gibi bu küçücük kalma sorunu çözülmüş, buna sevindim gerçekten, çok gıcık oluyordum :D Bu sana pozitif eleştirim. Şimdi gelelim negatif eleştiri ve bunun yanında vereceğim öneriye :eller:

:bablik:Uygulamada kullanabileceğimiz komutlar kısıtlı ve şu anda "gerekli" bir nitelik taşımıyor. Sonuç olarak bu uygulamanın yaptığı pek çok şeyi kendimiz chromu açarak ya da bilgisayardan gerekli donatıya girerek ulaşabiliriz.
-->Bu yüzden daha fazla kod ve daha fazla işlev eklersen en azından nette gezinirken elimizin altında duracak bir uygulama olabilir.

:bablik:İlerleyen sürümde mutlaka bu komutların listesini programa entegre etmelisin diye düşünüyorum.
-->Yani komutları öğrenmek için bir tarayıcıya bakıp, bir de programa yazmak zorunda kalmayayım, tek programdan halledeyim.
Genel olarak izlenimlerim bu şekilde. Unutma! bunlar basit dokunuşlardır ama kullanıcının memnuniyeti açısından önemlidir :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
ben denedim ama eksik dosyalar var dedi uğraşmadım :D

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
ben denedim ama eksik dosyalar var dedi uğraşmadım :D
eksik dosyalar??
Deniyorum ama benim uygulama sınavımdan geçmek kolay değildir :eller:
--eklendi--
Dediğim gibi bu küçücük kalma sorunu çözülmüş, buna sevindim gerçekten, çok gıcık oluyordum :D Bu sana pozitif eleştirim. Şimdi gelelim negatif eleştiri ve bunun yanında vereceğim öneriye :eller:

:bablik:Uygulamada kullanabileceğimiz komutlar kısıtlı ve şu anda "gerekli" bir nitelik taşımıyor. Sonuç olarak bu uygulamanın yaptığı pek çok şeyi kendimiz chromu açarak ya da bilgisayardan gerekli donatıya girerek ulaşabiliriz.
-->Bu yüzden daha fazla kod ve daha fazla işlev eklersen en azından nette gezinirken elimizin altında duracak bir uygulama olabilir.

:bablik:İlerleyen sürümde mutlaka bu komutların listesini programa entegre etmelisin diye düşünüyorum.
-->Yani komutları öğrenmek için bir tarayıcıya bakıp, bir de programa yazmak zorunda kalmayayım, tek programdan halledeyim.
Genel olarak izlenimlerim bu şekilde. Unutma! bunlar basit dokunuşlardır ama kullanıcının memnuniyeti açısından önemlidir :oke:
ozellikleri programa entegere edecegim mutlaka yeni surumlerde daha fazla ozellik eklenecektir:) bu programa eklenmesini istediginiz ozellikler ici benle iletisime gecebilirsiniz yeni surum birkaç gun icinde hazirlanacak ve bircok onemli özellik eklemesi yapacağım :D

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
yeni sürüm(v3) link konun ilk mesajına eklendi:) ekllenen yeni özellikler ilk mesajda yazıyor (istersen yeni sürümü deneyebilirsin @Bilişim Profesörü yorumlarınızı bekliyorumm :maxicep:
v4 link birazdan eklenecek
V4 link eklendi çok onemli yenilikler var link ve yenilikler konunun ilk mesajına eklendi beğeneceğinizi umuyor yorumlarınızı bekliyorumm:) :maxicep:
v4.0 linki konunun ilk mesdajında üstte GÜNCEL SÜRÜM başlığı altında eklenmiştir ESKİ SÜRÜMLER başlığından sonraki linkler güncel sürüm değildir asistanın son sürümü v4.0dır eski sürüm linklerinide ilk mesajda bulabilirsniz:)

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
tekrardan bi indireceğim geçen kinde hata aldım bu sefer inşallah hata vermez

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
tekrardan bi indireceğim geçen kinde hata aldım bu sefer inşallah hata vermez
güncel sürüm başlığı altinda 4.0ı indirin diğer linkler eski sürüm hata vereceğini sanmıyorum 4.0da birçok özellik ekledim özellikler zaten programda liste halinde yazıyor listeden bakarak komut verebilirsiniz yorumlarınızı bekliyorum @torba15

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
yeni surum(5.0) uzerinde çalışıyorum yakında yayınlanacak:)
V5.0 link konunun ilk mesajında GÜNCEL SÜRÜM başlığı altına eklenmşiştir yeni sürümü deneyenlerin yorumlarnı bekliyorum(@Bilişim Profesörü @torba15) :maxicep:

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
V5.0 link konunun ilk mesajında GÜNCEL SÜRÜM başlığı altına eklenmşiştir yeni sürümü deneyenlerin yorumlarnı bekliyorum(@Bilişim Profesörü @torba15) :maxicep:
indiriyorum yeni sürümü bayadır niyetliydim indirememiştim :D
*googleyi açabilme(google aç)(facebook aç) bi gözden geçir :D olmadı nedense bu açmıyor ama googlede ara a tıklayınca oluyor müthiş :D güzel olmuş :alkis:alkis:alkis:biggrin::biggrin::biggrin::maxicep:
aklıma takıldı buna oyun açmada eklesen yada bize ekleme yapmamız için bi yer katsan :D nasıl olur

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
indiriyorum yeni sürümü bayadır niyetliydim indirememiştim :D
*googleyi açabilme(google aç)(facebook aç) bi gözden geçir :D olmadı nedense bu açmıyor ama googlede ara a tıklayınca oluyor müthiş :D güzel olmuş :alkis:alkis:alkis:biggrin::biggrin::biggrin::maxicep:

aklıma takıldı buna oyun açmada eklesen yada bize ekleme yapmamız için bi yer katsan :D nasıl olur
hata bildirimin için teşekkürler:) hemen kontrol ediyorum yeni özellik isteklerini ve şikayetlerini asistana görüş bildir komutunu verip karşına çıkan formu kullanarak bildirebilirsin:)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
email hesabımın şifresi ile ne yapacaksın ? çok aşırı gereksiz bir özellik onu çıkartıver kodlardan, mail adresini yazsan kafi bir web tarayıcıdan mail hesabına girerek mail atılır, kullanacak olanlarda dikkat etsinler

Üst Alt