kendi yapımım taşınabilir şarj cihazı.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AssassinmasteR

AssassinmasteR

Üye
Samsunglar icin 5v lazim bende yapmistim zamaninda ama yanlis akim verdigim icin batarya cope gitmisti :(

larten123

larten123

Üye
:alkis:

besim.farhan

besim.farhan

Üye
    Konu Sahibi
abiler bakın şuraya dikkat Araba şarj cihazının araba çakmak yuvasına giren + - kutuplarını pilin + - kutuplarına bağladım. Telefon normalde 9volt kabul etmez yanar belki batarya o yüzden araç şarj cihazına bağladım ki enerjiyi cep telefonları için olan uygun akım ile versin.

AssassinmasteR

AssassinmasteR

Üye
Ozaman sorun yok ben resime dikkat etmemisim eger dedigin gibiyse sikinti yok :thumbup:

esokmen

esokmen

Üye
Vay be

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
forumda bir arkadaş söylemişti. Ordan ilham alıp yaptım sonunda. Sınavlar bitsin yaparım diyordum yaptım:):)
araba şarj cihazı aldım 9voltluk bir pil ve eski bir masa lambası anahtarı.
Anahtar takma gereği hissettim çünkü enerji boşuna dönecek ve pili bitirecekti. Normalde araba kendi şarj cihazına bildiğim kadarıyla 12volt veriyor. Bende 9ile yaptım. Üstelik kablosu bir metre kadar uzayabiliyor. Tahminime göre bir gün boyunca telefonu idare eder. Örneğin yolculukta hiç sıkıntı yapamayacağım. Bataryayi doyurmuyor ama geçici bir süre idare ettiriyor:) çok heyecanlıyım yaaaa:D

Çok yaratıcı olmuş yolculukta yanında taşısan cep delefon düzenkli bombo sanabilirle. :)
yaratıcı fikirlerin devamını bekliyorum hiç birşeyin seni yıldırmasın izin verme

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
Bu icat s60v3'e uyar mı?

Aykut mod:ON :D

Tebrikler bu arada :)

besim.farhan

besim.farhan

Üye
    Konu Sahibi
Bu icat s60v3'e uyar mı?

Aykut mod:ON :D

Tebrikler bu arada :)

teşekkürler:)
telefonun n79zaten ;)

- - - Eklendi - - -

Çok yaratıcı olmuş yolculukta yanında taşısan cep delefon düzenkli bombo sanabilirle. :)
yaratıcı fikirlerin devamını bekliyorum hiç birşeyin seni yıldırmasın izin verme

:) bakalım tren yolculukları için hep böyle birşey hayal ediyordum 9saat olunca şarj sıkıntısı oluyordu bazılarında priz var ama:) bazılarında yok

technoshark

technoshark

Üye
Ama ince şarj yapmış adam neden samsung çu diyorsunuz, bence kendisi nokia cı :) ama akıl güzel

Mufche

Mufche

Üye
İyiymiş bende evdekiyle mi denesem napsam :)

alaStar

alaStar

Üye
Kardeş o kadar bant dönmüşsün ama pil bitince ne olacak :ehe

besim.farhan

besim.farhan

Üye
    Konu Sahibi
Ama ince şarj yapmış adam neden samsung çu diyorsunuz, bence kendisi nokia cı :) ama akıl güzel

galaxy s2almayı hedefliyorum:) tabi almaktaki tek amacım nokia lumia920 ucuzlayana kadar ;) nokiaciyim yani

- - - Eklendi - - -

Kardeş o kadar bant dönmüşsün ama pil bitince ne olacak :ehe

herşeyi tamamladım en son olarak pile bağlanacak kabloları dışarda bıraktım. Bant ile iyice sardım. Sonra üzerine pil kablolarını bağlayıp bir defa sardım bandı. Yani değiştirmeyi düşünerek yaptım:)

alaStar

alaStar

Üye
galaxy s2almayı hedefliyorum:) tabi almaktaki tek amacım nokia lumia920 ucuzlayana kadar ;) nokiaciyim yani

- - - Eklendi - - -

herşeyi tamamladım en son olarak pile bağlanacak kabloları dışarda bıraktım. Bant ile iyice sardım. Sonra üzerine pil kablolarını bağlayıp bir defa sardım bandı. Yani değiştirmeyi düşünerek yaptım:)

Vay be her ayrıyı düşünmüşsün :)

ecel54

ecel54

Üye
:alkis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...