kedilerle ilgili yardım lütfen!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
kedilerle ilgili yardım lütfen!!!
evet arkadaşlar aşağı kedilerle ilgili yardımınızı istiyorum... bugün bizim apartmanın bodrum katından kedi sesi geliyordu indim baktım bodrumdaki bir kutunun içinde 2 tane yavru var anneleri yoktu. yavrular daha çok küçük aç oldukları belli süt falan verdim ama daha içemiyorlar... devamlı ciyaklama halindeler hiç susmuyorlar... daha önce dışarda kedi besledim ama büyüktü bunlar yavru nasıl besliycem bilemiyorum ölmelerini istemiyorum. anneleri var mı beslemek için gidip geliyor mu hiç bilmiyorum. bugünlük yine bulduğum yere koydum belki annesi gelir diye sabah kontrol edicem eğer anne gelmediyse eve almayı düşünüyorum. ama nasıl besleyeceğimi bilmiyorum. kedi besleyen arkadaşlar var aramızda yardım ederseniz çok sevinirim.

çok yaramazlar foto çekmek biraz problem oldu ama çok tatlılar paylaşayım dedim :heyo:

• Beğen
Tepkiler: technochick ve minoo

haltie

haltie

Üye
biberon kullan yağmur yada damlalar varya göz için o şekilde ama çok tatlılar :) benimde 3 tane kedim oldu çok güzeller bir hafta falan biberon kullan daha sonra normal içeçek kadar büyürler zaten kısa sürede

alixkandemir

Üye
Biberonla yarıyarıya şişe su ile sulandırılmış süt ver özellikle sulandırılmış dikkat et!
Kedi encek leri tam sütü kaldiramazlar bağırsakları elvermez sindiremez yani
hayırlı olsun enceklerin o sevimli encekleri benim için öp

not: bizim trakyada kedi köpek yavrusuna encek denir yanlış anlamda algılama

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
sulandırılmış sütden başka bişey yemezler mi şuan??? yarın ilk işim biberon almak olacak çok sevdim bırakmak istemiyorum ben bunları ama annesi varsa annesindende ayırmak istemiyorum...
seninde gözün aydın halit :)

haltie

haltie

Üye
3 kedim oldu derken 3 tane besledim teşekkürler yinede :)

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
:ehe pardon... bende eğer beslersem büyüyünce bırakırım zaten evde onun yiyebileceği her türlü hayvan var onları tehlikeye atmak istemem :)

haltie

haltie

Üye
kuş ve balık mı var ayrıca:ehe

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
3 kuş sayısız balık var köpekte vardı yok şimdi o yüzden kedi almayı hiç düşünmedim ama napalım allahta biliyo hayvan sevdiğimi :ehe bu arada bugün bir yavru daha buldum bodrum katında oldu 3 yavru... anne 3. yavruyu beslemiş onun problemi yok ama diğer 2si dışlanmış bende bugün enjektörle birkaç kere besledim doydular sanırım ki uyudular eve getirmedim bir ihtimal anne besler diye uzaktan takip edicem şimdilik...

haltie

haltie

Üye
aynen iyi yapmışssın enektörde olur.en azından 2 hafta besle sanırım toparlanırlar inşallah tabi

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
inş halit bir şey olursa çok üzülürüm...

bak bu da bugün bulduğum yavru...

haltie

haltie

Üye
büyükler yine o kadarda küçük değil :) çok üzgün bakıyor :(

Unstable01

Unstable01

Üye
anneleri geri almaz kokun kedilere bulaştıgı için kabul etmeyebilr öle bi durum var yani en iisi biberonla besle sn gün gectkce alışr onlar yavs yavas kaba koy sütü ekmek dogra brz ıslansn sütle beraber biküvide koyablrsin biberona fazla degl ama çok severler.. çok tatlılar ayrıca yaa:)

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
bugün 3. yavru yoktu ortada aradım bulamadım sanırım onu anne almış götürmüş diğer ikisini bırakmış. yine açlıktan çığlık çığlığa bağırıyorlardı gün boyu bir kaç kez besledim kahverengi olan enjektöre alıştı biberon gibi emip yiyor güzelce ama gri beyaz olan alışmadı o yüzdende halen aç çok zayıf birşey olmaz umarım. akşam üstü dışarı bıraktım biraz çünkü doğru dürüst yürüyemiyorlardı alışsın diye. kahverengi olan beslendiğinden hızlı büyüyor sanırım ne güzel yürüyor artık kutudanda çıkabiliyor ama diğeri öyle titriyor olduğu yerde duruyor hiç birşey yemiyor :(

Unstable01

Unstable01

Üye
:'( off ya kıyamm biberonlaa süt içirmeye calış aç agzını elnle sütü biraz biraz akıt agzına.korkuyoda olablr o:(

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
zorla biraz damlatıyorum ağzına gargara yapar gibi ses çıkarıp köpükler çıkarıyor. içemiyor mu içmek mi istemiyor anlamadım.

minoo

minoo

Üye
yaaaaa çok tatlı bunlar yaa :D:D:D:D

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
kahverengi olanın bakışına bitiyorum... enjektörden birde süt emiş var gör hızlı içicem diye süt burnundan çıkıyo :ehe

minoo

minoo

Üye
oof ölürüm yaa :D:D:D:D iyi bak onlara Yamırım :D:D

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
elimden geldiği kadar bakıyorum pınarım ben daha önce hiç beslemedim abim ben küçükken beslemişti onla yardımlaşa bakıyoruz işte...

minoo

minoo

Üye
kanım akıyo kedilere ya allahım nsl bi hayvan aşkı bu bendeki :oha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt