Kayıp Sembol - Dan Brawn

 • 8 Ekim 2013
 • 302 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Dan Brown Kayıp Sembol
  Kayıp Sembol Kitap Tanıtımı


  Da Vinci’nin Şifresi kitabının yazarı Abd'li yazar Dan Brown’un merakla beklenen son kitabı “Kayıp Sembol” ( The Lost Symbol) 10 Aralık 2009'da okuyucusuyla buluştu.ABD’de 5 milyon, İngiltere’de 1 milyon adet satışa çıkarılıyor. Harry Potter’ın bir günde en çok satan kitap rekorunu egale etmesi bekleniyor.

  Dan Brown’un esas başarısının kaynağı olan Da Vinci Şifresi aslında serisinin ikinci kitabı. Serinin ilk kitabı ise Melekler ve Şeytanlar. Kayıp Sembol ise serinin üçüncü kitabı.

  Dan Brown’un ismini duyuran Da Vinci’nin Şifresi adlı kitabı dünya çapında 81 milyon kopya satma başarısına ulaşmıştı.  Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. forumdas.net. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?.
   


  Yazan: Doğuş Pertez

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 07:44