Dan Brown Cehennem Kitabının Konusu

 • 13 Ekim 2013
 • 295 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Harvard üniversitesi simgebilim profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır.

  Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa'da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kabuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadn ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir.
  Langdon gördüğü kabusları anlamlandırmaya çalışırken kadn bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks'un o ölüm kalım anında yardm etmesiyle hayatta kalır.

  simgebilim prfesörü kendni bir anda ipuçlarını Dnte'nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa'nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik'in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon'ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekana sürükler.

  Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul'dur. Bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır.
   


  Yazan: Doğuş Pertez

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 20:04