kasa düzücem lütfen yardım edin

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşlemcileri Hızları İle Kıyaslama Listenin Resmini Atarmısın Birde Ekran Kartının Resmini Atarmısın O Ekran Kartı Çokta İyiDeğil Sanırım

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
İşlemcileri Hızları İle Kıyaslama Listenin Resmini Atarmısın Birde Ekran Kartının Resmini Atarmısın O Ekran Kartı Çokta İyiDeğil Sanırım

Hocam pcde değilim şuan hastaneye gidiyorum gözüm rahatsız. Üstelik resim atma konusunda iyi değilim verdiğim linklerde resimler var

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Açılmıyor Linkler Filan Güzelce Paylaşirsan Bakalım Yardımcı Olmaya Çalişalım

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
Açılmıyor Linkler Filan Güzelce Paylaşirsan Bakalım Yardımcı Olmaya Çalişalım

İşlemcinin adı
Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

Ekran kartının adı
Asus GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

Bunları seçtim bunlara uygun uyumlu olan ve fiyatıda uygun olan bi anakart kaldı galiba geriye bi 4 gb ramim var zaten bidaha 4 alırım 8 olur diyr düşünüyorum. Vatanbilgisayar dan baktım bu parçalara

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşlemcinin adı
Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

Ekran kartının adı
Asus GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

Bunları seçtim bunlara uygun uyumlu olan ve fiyatıda uygun olan bi anakart kaldı galiba geriye bi 4 gb ramim var zaten bidaha 4 alırım 8 olur diyr düşünüyorum. Vatanbilgisayar dan baktım bu parçalara
Ekran Kartı Çok Uzun Ömürlü Değil Bilgin Olsun

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Niye teknopat da iyidir oyunlar için diyolar test videolarında
Dirext 11 O Kart.İlk Attığın AMD ise Dirext 12 İleriye Dönük O Oyunlarda Sorun Çıkartmaz İleride Ekran KartınıDeğiştirmek Zorunda Kalırsın

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
Dirext 11 O Kart.İlk Attığın AMD ise Dirext 12 İleriye Dönük O Oyunlarda Sorun Çıkartmaz İleride Ekran KartınıDeğiştirmek Zorunda Kalırsın

hmm directx desteklemez ilerde diyosun peki orta yollu bi önerdiğin varmı?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Eğer Oyun PCsi Diyorsan AMD Kart Gayette İyi Biraz Daha Çıkarsan GTX960 Var Oda Pahali Yok İlla İleride Masraf Yaparım Dersen Sen Bilirsin

• Beğen
Tepkiler: thedevils4
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
750ti maxwell mimarisi ile üretildiği için DirectX 12 Desteği var

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
Eğer Oyun PCsi Diyorsan AMD Kart Gayette İyi Biraz Daha Çıkarsan GTX960 Var Oda Pahali Yok İlla İleride Masraf Yaparım Dersen Sen Bilirsin

evet oyun pcsi olcak. amd diyosunda amd ney bir sürü model var tip var hangisi

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi

evet oyun pcsi olcak. amd diyosunda amd ney bir sürü model var tip var hangisi

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
R9 370 fena değil
Alınabilir
Eğer ddr3 bi raminiz varsa 4 gb daha alı 8gb olarak kullanabilirsiniz

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
R9 370 fena değil
Alınabilir
Eğer ddr3 bi raminiz varsa 4 gb daha alı 8gb olarak kullanabilirsiniz

teşekkür derim ancak r9 370 i daha öncede sormuştum halen cevap alamadım o şekilde arattığımda bu ekran kartını buldum dx 12 yazıyor .diğer alıcam dediğimle 99 lira fark var arada bunda karar kıldım.şimdi lütfen biri artık bana anakartı neye göre alıcağımı söyleyebilir mi(ekran kartına göremi ram a göremi işlemciye göremi.)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
teşekkür derim ancak r9 370 i daha öncede sormuştum halen cevap alamadım o şekilde arattığımda bu ekran kartını buldum dx 12 yazıyor .diğer alıcam dediğimle 99 lira fark var arada bunda karar kıldım.şimdi lütfen biri artık bana anakartı neye göre alıcağımı söyleyebilir mi(ekran kartına göremi ram a göremi işlemciye göremi.)

İşlemciye ve rame göre
Yani ddr3 raminiz varsa ddr3 ram portu bulunan bi anakart seçmeniz lazım

Hem de işlemciye göre
Her nesil işlemcinin pin sayısı ve şekli aynı olmadığı için her anakart ile her işlemci birlikte çalışmıyor

Soket tipine göre de anakart çeşitleri var

turancen

turancen

Üye
Kardeşim bak, oyunları hem orta ve üst düzeyde oynamak istersen, en düşük burdaki gibi sistem toplaman gerekiyor, bu konuyu takip ediyorum ama kimsede düzgün bir sistem toplamamış, bendeki sistem zaten imzamda belli, oyun oynamak istiyorsan, önceliğin daima ekran kartı olsun bunu sakın unutma, ikinci öncelliğin işlemci, sonra anakart, zaten rami sonradan istediğin gibi yükseletebilirsin, ekran kartını çok zor değiştirirsin, ben ilk önce ekran kartını aldım :D diğerleri nede olsa daha ucuz, oyunları oynatan işlemci değil ekran kartıdır unutma.

• Beğen
Tepkiler: thedevils4
thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim bak, oyunları hem orta ve üst düzeyde oynamak istersen, en düşük burdaki gibi sistem toplaman gerekiyor, bu konuyu takip ediyorum ama kimsede düzgün bir sistem toplamamış, bendeki sistem zaten imzamda belli, oyun oynamak istiyorsan, önceliğin daima ekran kartı olsun bunu sakın unutma, ikinci öncelliğin işlemci, sonra anakart, zaten rami sonradan istediğin gibi yükseletebilirsin, ekran kartını çok zor değiştirirsin, ben ilk önce ekran kartını aldım :D diğerleri nede olsa daha ucuz, oyunları oynatan işlemci değil ekran kartıdır unutma.

hocam çok sağol önerin için ancak beni anlamıyomusunuz. sen burda anakart önerisinde bulunmuşsun tamamda bende soruyorum bu anakartı kafana göre alma uyumsuzluk varsa ayvayı yersin diyor arkadaşlar.bu uyumluluk neye göre ekran kartımı uymaz ram mi uymaz işlemcimi uymaz neye uyumlu olup olmadığına bakarak alıcam.veya sen burdaki anakartı nasıl seçtin bi açıklayabilirsen.(daha ucuz bi anakart varmıdır aynı özelliklerde(bu özellklerde ne ise artık bilmiyorum))

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
hocam çok sağol önerin için ancak beni anlamıyomusunuz. sen burda anakart önerisinde bulunmuşsun tamamda bende soruyorum bu anakartı kafana göre alma uyumsuzluk varsa ayvayı yersin diyor arkadaşlar.bu uyumluluk neye göre ekran kartımı uymaz ram mi uymaz işlemcimi uymaz neye uyumlu olup olmadığına bakarak alıcam.veya sen burdaki anakartı nasıl seçtin bi açıklayabilirsen.(daha ucuz bi anakart varmıdır aynı özelliklerde(bu özellklerde ne ise artık bilmiyorum))
İşlemci ve RAMe Göre Şeçmez Gerek Anakartı İşlemcinin Soketi Kaç İse Ona Göre Alacaksın Anakartı