Kaldırıldı..

Sponsorlu Bağlantılar

YkPkY

YkPkY

Üye
symbian belle güncelelştrmesnı yaptım telefonım e6 şuanda symbian belle var ama ben symbian annaya geçmek istiyorum bu mümkünmü yardımcı olun lütfeen

buradaki e6 için hazırladığım yazılımla flash at teline.annaya dönmüş olursun
http://www.maxicep.com/s-3-cfw-modi...7-c7-c6-x7-vb-yeniden-guncellendi-586501.html

----------Eklendi @ 16:42:51 ---------- Yazıldı @ 16:32:04 ----------

bende c6 01 14 002 ye dönmek yada türkçe belle kurmak istiyorum şu an ingilizce anna yardım edersen memnun olurum teşekkürler ((telefon yurtdışı))

navifirmden
http://www.maxicep.com/modifikasyon-araclari-bilgi/navifirm-plus-1-6-guncel-surum-589124.html
telin için uygun turkey belle yazılımını indir 111.030.609.telefon rengini kendin seç,ben siyahını gösterdim.sol üstten mark all yap ,tüm dosyaları indir

ve phoenixle flashını çak.forumda flash atma konuları yeterince mevcut

• Beğen
Tepkiler: bozkurt95

weesel

weesel

Üye
Kardeşim iyi güzel de biraz daha adım adım anlatamaz mısın? Ben bu işlerde son derece acemiyim ve benim gibi birinin gayet de anlayamayacağı kadar karışık bir anlatım. Sen gideceğin adımları bildiğin ve neyi nasıl yapacağını da bildiğin için anlatım uygulanabilir derecede basit gelmiş olabilir ama benim gayet kafam karıştı. Bir kere benim telefonum C6-01 benim ne işim var N8 dosyalarıyla? O konuyu anlamadım ben. Ayrıca bu dosyaları nereye atıyoruz biz indirdik indirmesine de.

YkPkY

YkPkY

Üye
!!!!!!!!!!!!!

farukbekl

farukbekl

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar. Telefonum şu an bende değil. Geldiği zaman videolu anlatım yapacam. Biraz beklerseniz sevinirim.
Teşekkürler.

sera90

Üye
merhaba dün nokia E6 ya symbian belle yükledim fakat hiç beğenmedim anna ya dönme şansım var mı?

ellale

Üye
Bir bayan olarak hiçbirşey anlamadım :( Telefonumu (c6-01) Belle'ye güncelledim ama çok pişmanım.Şarj sadece 6-7 saat gidiyor.Anna'ya dönmek istiyorum ama burada söz edilen flash falan hiç bilgim yok.Telefoncular yapıyor mu bu işi? Nereden yardım alabilirim?

YkPkY

YkPkY

Üye
merhaba dün nokia E6 ya symbian belle yükledim fakat hiç beğenmedim anna ya dönme şansım var mı?

bu çıkan yeni sürümden hiçbir yöntemimle dönülmüyor maalesef

----------Eklendi @ 04:07:35 ---------- Yazıldı @ 04:03:42 ----------

Bir bayan olarak hiçbirşey anlamadım :( Telefonumu (c6-01) Belle'ye güncelledim ama çok pişmanım.Şarj sadece 6-7 saat gidiyor.Anna'ya dönmek istiyorum ama burada söz edilen flash falan hiç bilgim yok.Telefoncular yapıyor mu bu işi? Nereden yardım alabilirim?

şarjınızın o kadar gitmemesi lazım.formatlayıp (*#7370#) ,yeniden güncelleyin.çok stabil bir yazılım bu.ve üstten inen perdeden mobil verinizi ve wifi'nizi kullanmadığınız müddetçe kapalı tutun.

ellale

Üye

şarjınızın o kadar gitmemesi lazım.formatlayıp (*#7370#) ,yeniden güncelleyin.çok stabil bir yazılım bu.ve üstten inen perdeden mobil verinizi ve wifi'nizi kullanmadığınız müddetçe kapalı tutun.
arka planda hiçbir programın çalışmamasına,wifi,gps vs bunlara zaten dikkat ediyorum.Ekran parlaklığı bile en alt seviyede.Ama bugün yine test ettim 6 saat gitti batarya.Neden böyle oluyor anlamadım.Keşke güncellemeseydim.
Şimdi yukarıda anlatılan yöntemle de dönüş imkanı yok mu?

YkPkY

YkPkY

Üye
arka planda hiçbir programın çalışmamasına,wifi,gps vs bunlara zaten dikkat ediyorum.Ekran parlaklığı bile en alt seviyede.Ama bugün yine test ettim 6 saat gitti batarya.Neden böyle oluyor anlamadım.Keşke güncellemeseydim.
Şimdi yukarıda anlatılan yöntemle de dönüş imkanı yok mu?
dediğim gibi formatlayıp yeniden güncelleyin.eski yazılımın üzerine kurduğunuz için arta kalan doyalar cihazı yoruyor olabilir.bu soruna şahit oldum çünkü.
Yeni yazılımda şarj yiyecek bir sıkıntı yok.kendi şarzım 4gün gidiyor.
Eski yazılıma dönmeyi çok denedim maalesef bu yazılımdan dönülmüyor

kralmertcanx

Üye
Ömer abi emeğine sağlık ellerin dert görmesin :D

korban4

Üye
Arkadaşlar. Telefonum şu an bende değil. Geldiği zaman videolu anlatım yapacam. Biraz beklerseniz sevinirim.
Teşekkürler.

C6-01 telefon kullanıyorum.. Telefonu güncelleyerek bende BELLE'ye geçenlerden ve ANA'ya geri dönmek isteyenlerdendim.. Bu paylaşımını gördüm ama ben bunu kesinlikle yapamazdım... KVK servisine gittim ANNA'ya geri dönmek istediğimi söyledim ve geri dönüş olmadığını söylediler... Ne demek geri dönülmüyor... 5 saat uğraştıktan sonra bende şimdi BELLE'den ANNA'ya dönenlerdenim.. Anna 25.007 sürümüne döndüm ve mutluyum :)) ALLAH senden razı olsun FARUKBEKL. Senin bu paylaşımını görmeseydim telefonu satmaya kararlıydım... Başarılarr diliyorum...

mcalisir

Üye
konu bence çok karışık bilmeyen biri bu konuyu okuyarak yapabileceğini sanmıyordum bence daha düzgün derli toplu anlatılmalı

'Sefer

'Sefer

Üye
:tşk:

Violonist

Üye
Bu Yapılan İşlemler Sadece. E6, E7, C6-01, C7 İçindir.
İlk Önce Nokia N8'e ait olan RM-596 25.07 belarus firmware sini indiriyoruz.

Sonrada N8'e Ait olan Downgrade Firmaresini indiriyoruz

Buda Benim Nokia E6 Telefonuma Ait Olan İlk Firmware. Kendinize Ait Olanı İndirirsiniz.

Sonra Bu linkten Phoenix_Service_Software_2010_38_5_44210 indirip kuruyorsunuz.
Kurduktan Sonra Telefonunuzun ürün tipi neyse onu seçiyorsunuz. benimki RM-609. Sonrada İlk Başta İndirdiğiniz Firmwareyi Yani N8'in 25.07 Anna Firmwaresini C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\Rm-xxx Klasörüne Atıyorsunuz.
Phoenix Proğramını Açıp Telefon Açık şekilde olacak. Phoenixten No connection olacak. Firmware update diyip Firmware Seçip Sonrada Optionstan Kırmızı Yazılı Yeri Silip Ok Diyoruz. Sonrada Refurbish'e Tıklayın . Sizden Telefonu 8 Saniye Basılı Tutmanızı İsteyecek. Bataryayı Söküp Takmanız Yeterli. Usb Kablosunu Çıkarmaya Gerek Yok. Flaslama İşlemi Çok Basit Orijinal Firmware Yüklemiş Gibi Tüm oparasyonlar Tamamlandı Diyor.Telefon AÇılmıyor.Bilginize. Geçelim İkinci Adıma;

Phoenix'i Kapatıyoruz. navifirmden indirdiğiniz scandinavia downgrade firmwaresini Kopyalayın C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\Rm-xxx 25.07 Anna Dosyalarını Silin Scandinavia Firmwaresini Yapıştırın..
Phoenixi Açın Sonra Tekrar Refurbish Deyin . RefurBish Kabul Etmez ise uptade Software Deyin. Updte Software N8 25.07 İçinde Geçerli Olabilir.. ilk Başta Kurmuş Olduğunuz Phoenix_Service_Software_2010_38_5_44210 Proğramını Kaldırıp
Phoenix_Service_Software_2011.46.002.47246 Programı Kuruyoruz. Buradan İndirin.
Kendi Telefonuza Ait Olan İlk Firmwaresini Navifirmden indirip Flashlıyoruz Programing Comlete Dediğinde Usbyi Çıkarın. Bataryayı Sökün Usbyi Bağlayın Sonra Bataryayı Takın.
Hepsi Bu Kadar. Olmaz Diye Bir Şey Yok Kendi Telefonumda Test Ettim.
Emeğe Saygı Lütfen
kardeşim ben yapamadım ya hata verdi blockfalan gibi hata verdi iptal oldu ve tel açılmıyo öldü sanırım şimdi işe gidiyorum. akşam buralardaysan eğer bi ayrdımcı olur musun?

mesutad

Üye
arkadaşlar ben yapamadım çok karışık geldi .
yapan bir arkadaş ekleyip nasıl yaptığını anlatabilir mi
şimdiden teşekürler

slm arkadaşlar bende belleden annaya dönmek istiyorum
yapamadım bir bilen ekleyip yardım edebilirmi
şimdiden teşekkürler

natsatila

Üye
tesekkur ederım ederım usta guzel calişma

c 7 telefonuma belle yuklemıstım.yukledıkten sonra sarjjı 1 gun bıle gıtmemeye baslamıstı.soft format ..hard format hepsini denedim
nafile .formattan sonra widgetler ve ovi yuklenmıyo ..
şimdi burdaki anlatııklarını yaptım .belarus ve scandinavya fw lerii yukluyorum sorunusuz. ancak 25,07 kuraarken hata veriyoo
amma belle sorunsuz kuruluyoo yani eski surume gecemedim

farukbekl

farukbekl

Üye
    Konu Sahibi
c7 için de anlatırmısınız?
ilk önce n8 belarusu atıyorsun.. sonra n8 scandinaviayı atıyorsun. phoenix2010.38 programını kaldırıp. 2011.46 yı kuruyorsnun. kendi telefonunun 14.02 yazılımını atıyorsun ardından ise 25.07 anna.. bu kadar kardeş..

mesutad

Üye
Çok sağolasın FARUKBEKL sen olmasan nasıl yapacaktım.Senin sayende Anna' nın en son en güzel versiyonuna döndüm tekrar çok teşekkür ederim eline koluna emeğine Sağlık

farukbekl

farukbekl

Üye
    Konu Sahibi
Çok sağolasın FARUKBEKL sen olmasan nasıl yapacaktım.Senin sayende Anna' nın en son en güzel versiyonuna döndüm tekrar çok teşekkür ederim eline koluna emeğine Sağlık
ne demek mesut kardeş... sen iste her türlü..:):) güle güle kullan...

YkPkY

YkPkY

Üye
...

---------- Eklendi @ 00:10:30 ---------- Yazıldı @ 00:06:16 ----------

konu bence çok karışık bilmeyen biri bu konuyu okuyarak yapabileceğini sanmıyordum bence daha düzgün derli toplu anlatılmalı

:) :good: