Joe Belfiore: Facebook bildirim sorunu üzerinde çalışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Joe Belfiore: Facebook bildirim sorunu üzerinde çalışıyoruz

Son aldıgı güncellemeyle birçok kişinin begenisini kazanan Windows Phone Facebook uygulaması mesajlardan resim gönderme özelligi de kazanmıştı.

Güncellemeden sonra bugün twitter üzerinden açıklama yapan Windows Phone'un patronu Joe Belfiore; Facebook uygulamasındaki bildirim sorunu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca uygulamanın beta olarak bu ay Windows Phone7 cihazlar için de yayınlanacagı mujdesini verdi.

Umarız kısa zamanda sorunlarından arınmış herkesin begenisini kazanan bir guncellemeyle Facebook uygulaması kullanıcılara sunulur.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve m542tf

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
güzel haber teşekkürler abi :sarıl:

kursat99

kursat99

Üye
Uygulamayı kullanmıyorum. Kullanan arkadaşlar, şarjı nasıl yiyor?

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Benim bir teorim var. Windows Phonelarımız dinlenmedeyken hiçbir şekilde veri trafiği olmuyor yani kendini kapatıyor. Bilmem farkettiniz mi ki kesinlikle farketmişsinizdir bence bu nedenle bildirimlerimizde sıkıntı yaşanıyor. Aynı sıkıntıyı bende whatsappda yaşıyorum. ve tek sebebi bu

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Yalan dolan ya habire çalışıyoruz çalışıyoruz kaç aydır adam gibi Facebook uygulaması yok Youtube vardı oda fos oldu Google un engellemesinden dolayı.Ee Microsoft artık gitsin Youtube için mahkemeye olmuyor böyle Microsoft rest çeksin bişey yapsın resmen öldürmek istiyor Google wp u. Adam gibi çıksaydı wp 8 eksiklikler olarak şu an en az %10 pazar payı olurdu.Bakın abimin s2 si var adam gibi Youtube face uygulamaları var ve benim telefonla dalga geçiyor arkadaşlarım bile öyle yine çok seviyorum sistemi her zaman savunuyorum herkese karşı ama Microsoft bu kadar stabil bir sistem yapıyorsa uygulamalarıda adam etmeli kullanıcıları memnun etmek için gerekirse şu durumda Google a dava açmalı öncesinde normal yollarla da konuşmalı sorunları çözmek için uğraşmalı ayrıca pazar payını arttırmak istiyorsa diğer platformlarda ücretsiz olan uygulamaları ücretsiz yapmalı birde oyunları ücretli olanları ücretsiz versiyonlarıda yapmalı gerekirse bolca reklam basmalı ki pazar payı artsın ayrıca güncellemelet gecikmeden verilmemi hatta erkene,çekilmeli.Eyer bu başlıca sorunlar çözülmezse durumumuz çok vahim olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ferit.61, muratangin ve Whykardesim
SonyXperia

SonyXperia

Üye
Yalan dolan ya habire çalışıyoruz çalışıyoruz kaç aydır adam gibi Facebook uygulaması yok Youtube vardı oda fos oldu Google un engellemesinden dolayı.Ee Microsoft artık gitsin Youtube için mahkemeye olmuyor böyle Microsoft rest çeksin bişey yapsın resmen öldürmek istiyor Google wp u. Adam gibi çıksaydı wp 8 eksiklikler olarak şu an en az %10 pazar payı olurdu.Bakın abimin s2 si var adam gibi Youtube face uygulamaları var ve benim telefonla dalga geçiyor arkadaşlarım bile öyle yine çok seviyorum sistemi her zaman savunuyorum herkese karşı ama Microsoft bu kadar stabil bir sistem yapıyorsa uygulamalarıda adam etmeli kullanıcıları memnun etmek için gerekirse şu durumda Google a dava açmalı öncesinde normal yollarla da konuşmalı sorunları çözmek için uğraşmalı ayrıca pazar payını arttırmak istiyorsa diğer platformlarda ücretsiz olan uygulamaları ücretsiz yapmalı birde oyunları ücretli olanları ücretsiz versiyonlarıda yapmalı gerekirse bolca reklam basmalı ki pazar payı artsın ayrıca güncellemelet gecikmeden verilmemi hatta erkene,çekilmeli.Eyer bu başlıca sorunlar çözülmezse durumumuz çok vahim olacaktır.

Birçok konuda hakkınız olduğu gibi birçok konuda da yanlış düşündüğünüzü düşünüyorum. Google Youtube'un sözü geçen tek hissedarı (Belkide %100 hisse sahibidir bilemeyeceğim). Microsoft malı olmayan bir şeyin üzerinde bu denli bir diyoloğa giremez yasal değildir başı yanar. Ha ancak kendi uygulamalarının üzerinden Google'ı köşeye sıkıştırmayı deneyebilir ki bu da kendi fikrim şirketin zararına. Çünkü bu şeker kavgası değil. Youtube dediğimiz bir kanalın uygulamasından trilyon dolarlar havada uçuyor. Doğal olarak Google kendi zararını istemeyecektir. Bu ilk düşünce. İkinicisi ise Windows Phone platformunun hızla geliştiğini gören Google erkenden tedbir alma peşinde olabilir. Android'ten kazandığı parayı paylaşmak istemeyecektir. Çeyrek sonu rakamları hakkında kesin bir bilgim yok ama Windows Phone dünya genelinde %5-6 gibi bir değere ulaştı sanırsam. Ha bu bir çıkar savaşıdır. Ama ne yazık ki Google uygulamalarına kısacası Google imzasının bulunduğu bir noktaya Microsoft'un el atıp işleri kendi yürütme gibi bir şansı kesinlikle olamaz. Bu konuda haksız olduğunuzu düşünüyorum.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Rudy denen adam instagramı saatler hadi günler içinde halledebiliyorsa tek başına microsofttakilerinde o adam kadar zeki olduğunu düşünüyorum.O halde bu facebook niye bitmedi hala?Günler-aylar oldu be.. Hadi amber filan telefonu ilgilendiren daha büyük güncelleme ama facebook bir program ne yani kafa kafaya verip şunu bir kaç günde halledemiyorlar mı?Bir Rudy Huyn olamıyorlar mı?

- - - Eklendi - - -

Bizler bir kobayız ve en çok hüsrana uğrayan kısım biziz bakalım bu sabrımız 2014 de bize elektrik,su misali dönecek mi.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Rudy denen adam instagramı saatler hadi günler içinde halledebiliyorsa tek başına microsofttakilerinde o adam kadar zeki olduğunu düşünüyorum.O halde bu facebook niye bitmedi hala?Günler-aylar oldu be.. Hadi amber filan telefonu ilgilendiren daha büyük güncelleme ama facebook bir program ne yani kafa kafaya verip şunu bir kaç günde halledemiyorlar mı?Bir Rudy Huyn olamıyorlar mı?

- - - Eklendi - - -

Bizler bir kobayız ve en çok hüsrana uğrayan kısım biziz bakalım bu sabrımız 2014 de bize elektrik,su misali dönecek mi.

Kesinlikle kobayız :emzik: Ama önümüzdeki süreç ne getirir koca bir "?" yaşayıp hep beraber görelim. Ancak Windows Blue ile herşey daha harika olacak gibi ne dersiniz?

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Birçok konuda hakkınız olduğu gibi birçok konuda da yanlış düşündüğünüzü düşünüyorum. Google Youtube'un sözü geçen tek hissedarı (Belkide %100 hisse sahibidir bilemeyeceğim). Microsoft malı olmayan bir şeyin üzerinde bu denli bir diyoloğa giremez yasal değildir başı yanar. Ha ancak kendi uygulamalarının üzerinden Google'ı köşeye sıkıştırmayı deneyebilir ki bu da kendi fikrim şirketin zararına. Çünkü bu şeker kavgası değil. Youtube dediğimiz bir kanalın uygulamasından trilyon dolarlar havada uçuyor. Doğal olarak Google kendi zararını istemeyecektir. Bu ilk düşünce. İkinicisi ise Windows Phone platformunun hızla geliştiğini gören Google erkenden tedbir alma peşinde olabilir. Android'ten kazandığı parayı paylaşmak istemeyecektir. Çeyrek sonu rakamları hakkında kesin bir bilgim yok ama Windows Phone dünya genelinde %5-6 gibi bir değere ulaştı sanırsam. Ha bu bir çıkar savaşıdır. Ama ne yazık ki Google uygulamalarına kısacası Google imzasının bulunduğu bir noktaya Microsoft'un el atıp işleri kendi yürütme gibi bir şansı kesinlikle olamaz. Bu konuda haksız olduğunuzu düşünüyorum.

Doğru haklısınız hissedarı fakat zaten bu durumda Microsoft haklı Google a dava açarsa kazanır. Birçok kanıt var en azında html5 istiyor Google ama kendi işletim sisteminde kullanmıyor.En azından sorun çözülmüyor ise normal yollarla sorunu hukukla çözmeli diyorum.Pazar payı şu an %5-%6 ama eksiklikler olmasaydı %10u 3ayda bulurdu diye düşünüyorum.

- - - Eklendi - - -

Doğru haklısınız hissedarı fakat zaten bu durumda Microsoft haklı Google a dava açarsa kazanır. Birçok kanıt var en azında html5 istiyor Google ama kendi işletim sisteminde kullanmıyor.En azından sorun çözülmüyor ise normal yollarla sorunu hukukla çözmeli diyorum.Pazar payı şu an %5-%6 ama eksiklikler olmasaydı %10u 3ayda bulurdu diye düşünüyorum.

SonyXperia

SonyXperia

Üye

- - - Eklendi - - -

İyi düşünce ama iki şirketin çıkar meselesi bu ne yazık ki kapalı kapılarda ne türlü bir diyalog geçti kimse bilemez ki. Yani ortada şantaj olabilir bir çok komplo teorisi sayılabilir, kısacası neler oluyor bilmiyoruz :bilmm

muratangin

Üye
wp blue ile herşey duzelecek diyorsunuz iyi tamamda diger sistemlerinde eli armut toplamayacakki? Bizimki bildirim sorununu çözecek adamlar uzay teknolojisini bulacak biz gene geri kalacağız.Windows'un hızlanması lazım bu tempoyla hiçbir yere varamaz, geçen her gün,ay onlara - olarak dönüyor ne yazıkki

ÖEY

ÖEY

Üye
Gençler bazı yorumlar çift gelmiş onları düzenlemeden girip silerseniz güzel olur :D mobilde okurken sayfa çok uzuyor da ;)

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Windows Blue güncellemesi ile gelecek yenilikleri okudunuz mu bilmiyorum :hmmm Ayrıca daha gün yüzüne çıkmamış birçok yenilik mevcut

ÖEY

ÖEY

Üye
WP8.1 güncellemesi ile pek çok sorunun ve eksiğin kapanacağını umut ediyoruz diyelim. Kimse resmi açıklama yapmadı MS'den içerikle ilgili sonuçta. Fakat MS'in çok yavaş kaldığını hepimiz kabul ediyoruz, ona diyecek söz yok.

dakamon

dakamon

Üye
Özgür bence ekim kasıma da sızıntılar başlar bence :) aralıkta da yüzde 80 neler gelceğini öğreniriz :) :oke:

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Valla bilemiyorum ama Microsoft eyer böyle güzel bir sistemi öldürürse çok yazık olur ara yüzünü felan çok beğeniyorum.Biraz hızlı olsa iyi olur.Microsoft Windows 8 de istediği başarıyı bulamadı ve bazıları tablet bilgisayar üretiminden vazgeçti eğer tablet kısmını ve telefon kısmını düzeltmezse çok büyük bir düşüş yaşayabilir gerçi planları vardı biz burada ne yazsak boş. Androidin bilgisayara girmesi korkutuyor beni.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Geçler bakıyorum da hepiniz çok heyecanlısınız:)

Öncelikle Wp8.1'e kilitlenmenize gerek yok. Çünkü wp8.1'de testi başarıyla tamamlanıp hazır olan özellik ve extralar GDR3 güncellemesine portlaniyor. Yani büyük ihtimalle GDR3 beklediklerimizden fazlasıyla gelicek.

Windows Phone'un gelecegi konusundaki şuphelerinize gelirsek:
Uzmanlar yskın gelecekte(2016 yilina kadar olan donemde) masaüstü&tablet&telefon bütünleşmesini tamamlayamamiş sistemlerin ciddi derecede daha az tercih edilecegini ve yok olma tehlikesiyle karşi karşiya kalacsgini belirtiyor. Hatta mevcut haliyle devam ederse windows 2017 yilinda masaustu pazarinda payini %30'lara duşurecek ve liderligi en ciddi rakibi İOS'a kaptiracak.

Bu durumdan Microsoft'un da haberdar oldugundan hic şupheniz olmasin. Bu yuzden Microsoft bu konuda butunleşmeyi tamamlama ve kusursuz 3'lu platform icin calişmalarini surduruyordur.

• Beğen
Tepkiler: ceza87
ÖEY

ÖEY

Üye
Sürdürsün sürdürmesine ama wp8'in akıbeti wp7 gibi olmasın ;) Herkesin aklının bir köşesinde bu var çünkü :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Sürdürsün sürdürmesine ama wp8'in akıbeti wp7 gibi olmasın ;) Herkesin aklının bir köşesinde bu var çünkü :)

boyle bir şey olmaz cunku windows8 cekirdegi ne olcude geliltirmeye izin veriyorsa windows phone8 de ayni kabiliyete sahip.

Üst Alt