Java Telefon Kullananlar Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

Java Telefon Kullanıyor musunuz?

• EVET

Kullanılan: 15 78.9%
  • HAYIR

Kullanılan: 4 21.1%

• Kullanılan toplam oy
    19
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Bunlar bilinen şeyler ama pratikte java kötü. %90 neredeyse windows kullanılıyor ama bu onu en iyi yapmaz. Linux varken windows kuma olur.
Linux ile Windows kıyaslıyorsunuz ki bu da PC açısından bilgisiz olduğunuzu gösterir
1. Linux açık Windows kapalı kaynak kodludur
2. Windows a driver yükleme 5 dakika alır, Linux a driver yüklemek için en az 45 dakika harcamanız gerek
3. Windows a uygulama geliştirmek Linux a göre daha hızlıdır, IDE ler daha göze yatkındır

Linux kullanıyorsanız 5 sebepten biri olmalı:
1) Hackersin
2) Lamersin
3) Seviyorsun
4) Öğrenmek istiyorsun
5) Zorunda bırakılmışsın

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RoGue34

eko1113

Üye
Bilmiyorum ne kadar bilgiliyim ama bayıla para verilen mac linux kullanır. Linux'a berbat demek haksızlık olur onlarca sürümü var. Ubuntu veya mint oldukça iyidir. Fedora kullandığım da oldu . linux kullanmak biraz ileri bilgi gerektirir o yüzden windows kullanıcısı adapte olamaz. Yine de ben cahil olayım. Sorun değil.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Bilmiyorum ne kadar bilgiliyim ama bayıla para verilen mac linux kullanır. Linux'a berbat demek haksızlık olur onlarca sürümü var. Ubuntu veya mint oldukça iyidir. Fedora kullandığım da oldu . linux kullanmak biraz ileri bilgi gerektirir o yüzden windows kullanıcısı adapte olamaz. Yine de ben cahil olayım. Sorun değil.
Linux görsel açıdan fakir bir sistem, Windows ise ortalama kullanıcı lar için ileri bilgi sahibi olmayı gerektirmez, Linux alışmayı gerektirir, Ubuntu Android ROM işleri için lazımi oluyor, bir de Hacker-Lamer lar tarafından bilgi çalmak için

MAC Linux kullanır demeniz ne kadar bilgi sahibi olmanızı gösteriyor zaten

Son düzenleme:

eko1113

Üye
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Java başlığı altında nasıl oluyor da android tartışması çıkıyor anlamış değilim.
2008 yılında hayatınıza giren bir işletim sistemine kendinizi bu kadar kaptırmayın.
Burun kıvırdığınız Java hep vardı.

• Beğen
Tepkiler: RoGue34, s3minik, ibrahimbüyükdemir ve 1 kişi daha
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
CMD var ya... Command Prompt, ben onu ezber biliyorum... PC de ki her işi onunla yapa bilirim!

eko1113

Üye
Android bildiğin modifiye linux. İos sistemi gibi tasarlanmıştır. Amerika yeniden kesfedilmedi yanı.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Babanızın telefonu hakkınında söylediğinize katılıyorum. Ayrıyeten javayı birde nokia dan değerlendirin. Elimdeki takozla foruma girip youtube dan video izleyebiliyorsam java sayesindedir. Ayrıca şunu kabul ediyorum iyi bir android alacak bütçem yok ama java ile androidle yapılanların %80 yaptığım kesin.
Allahina kurban senin kaptan Allah tuttuğunu altın etsin
JAVA VE SYMBİAN bunlarla büyüdük biz android'de neymiş lan
Java başlığı altında nasıl oluyor da android tartışması çıkıyor anlamış değilim.
2008 yılında hayatınıza giren bir işletim sistemine kendinizi bu kadar kaptırmayın.
Burun kıvırdığınız Java hep vardı.
Seninde Allahina kurban

• Beğen
Tepkiler: 4evernokia, DeV/AsA ve Nuru TaşDemir

eko1113

Üye
Hahaha çok iyi ya. Olaya bak takım tutar gibi işletim sistemi taraftarı olunabiliyor demek ki.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Hahaha çok iyi ya. Olaya bak takım tutar gibi işletim sistemi taraftarı olunabiliyor demek ki.

Yediden yetmişe tüm Türkiye'nin elinde zaten android var, bizde de olmayıversin.
Candy Crush oynamamak suç mu. : ?

• Beğen
Tepkiler: eko1113 ve Nuru TaşDemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Android sadece oyun, gerisi yalan
Bravo sana helal be FOR JAVA
Yüzümde bir tebessüm oluşturdun zorla, sağol. :D
Bişey değil kardesim
Siz bu yorumları yazarken ciddi misiniz?
Tabi lan android sonradan cikma
Siz bu yorumları yazarken ciddi misiniz?
BİR GÜN GELECEK ANDROİD'DE TARİHE KARIŞACAK
Yediden yetmişe tüm Türkiye'nin elinde zaten android var, bizde de olmayıversin.
Candy Crush oynamamak suç mu. : ?
ULAN YEDİĞİN LOKMALAR HELAL OLSUN
JAVA OYUNUN VERDİGİ TAT ANDROİD'DE YOK KARDEŞİM BUNU O KALİN KAFANİZA SOKUN
NOKİA HATA YAPTİ SYMBİAN DAHADA GELİSTİREBİLİRDİ

• Beğen
Tepkiler: slymn78, 4evernokia ve DeV/AsA
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Sayın çok değerli forum üyeleri hangi sistemin daha iyi olduğunu tartışmak için sistem özelliklerinin olduğu bir konu açabilirsiniz. Ayrıca ben ne diyorsam o olacak gibi tavırlar takınıp birbirimizi kırmayalım ve saygımızı koruyalım. Sonuçta dünya kimseye kalmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve ibrahimbüyükdemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Sayın çok değerli forum üyeleri hangi sistemin daha iyi olduğunu tartışmak için sistem özelliklerinin olduğu bir konu açabilirsiniz. Ayrıca ben ne diyorsam o olacak gibi tavırlar takınıp birbirimizi kırmayalım ve saygımızı koruyalım. Sonuçta dünya kimseye kalmıyor.
hemen yeni konu açıyorum

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Şu günlerde aklıma bir soru takıldı genelde java telefonlarda tft ekran bulunuyor peki hangi telefondaki ekran daha iyi ? Mesela şu özellikleri esas alalım renk tonu , piksellerin görünüp görünmediğini , simgelerin kenarının ne kadar düzgün olduğunu . Bu özelliklere bence genel anlamda en iyi ekran samsung ve sony ericsoon un olabilir

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Şu günlerde aklıma bir soru takıldı genelde java telefonlarda tft ekran bulunuyor peki hangi telefondaki ekran daha iyi ? Mesela şu özellikleri esas alalım renk tonu , piksellerin görünüp görünmediğini , simgelerin kenarının ne kadar düzgün olduğunu . Bu özelliklere bence genel anlamda en iyi ekran samsung ve sony ericsoon un olabilir
nokia her zaman klasik telefonlarda en iyisiydi...

Üst Alt