İzmirliler, Dikkat!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omayra

Üye
    Konu Sahibi
İzmir’de arseniğin yüksek olduğu semtler


İzmir’in 20 farklı noktasından alınan sularda yapılan ölçümlerde Bostanlı, Bayraklı Hakan Uysal Caddesi, Bornova İtfaiye Çeşmesi, Karşıyaka Şemikler, Zübeyde Hanım Caddesi’nde arsenik oranı yüksek çıktı.

Balçova, Bayraklı Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Konak, Menderes, Menemen ve Narlıdere’den alınan numunelerde arsenik oranları litrede 2-2.5 mikrogram olarak belirlenirken, Bayraklı Hakan Uysal Caddesi’nde 12.6, Bornova İtfaiye Çeşmesi’nde 12.7, Çiğli Havaalanı Caddesi’nde 8, Karşıyaka Şemikler’de 11.8, Örnekköy’de 10, Bostanlı’da 13, Zübeyde Hanım Caddesi’nde 10.5 ve Menemen Egekent 2 Yıldız Sitesi’nde bu oran 10.5 olarak tespit edildi.

Sağlık Bakanlığı, arsenikte sınır değerlerini litrede 10 mikrogram olarak açıklamıştı.

-alıntıdır-
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Hmm.. İzmirLi DeğiLim.. Ama
Konu ve DuyarLıLığın İçin TeşekkürLer.. ;)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt