Arsenikli Suyu Kullananlar Zararını Bilmiyorlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
İzmir'in Bornova, Karşıyaka ve Çiğili ilçelerinde yaşayanlar standart değerin üzerinde arsenik içeren suyu kullanıyor. Çeşme suyunu içenlerin çoğu arseniğin zararları hakkında bilgi sahibi değil.Dünya Sağlık Örgütü'ne göre arsenik içme sularındaki en tehlikeli kimyasal. Kansorejen etki taşıyor ve özellikle mesane ve akciğer kanseri açısından risk oluşturuyor.

Bunun dışında cilt ve böbrek kanserlerine de sebep olabiliyor. Kalp damar sisteminde, beyin ve sinir sisteminde olumsuz etkileri var.

Dünya Sağlık Örgütü'nün içme suyunda izin verdiği arsenik sınır ölçüsü, 10 mikrogram/litre.

İzmir'de 3 bölgedeki şebeke suyu bu rakamın yüzde 50 oranı üzerinde arsenik içeriyor.

Büyükşehir Belediyesi arsenik miktarını, göksu kuyularında 59, Sarıkız'da 32, Halkanıpar ve Menemen kuyularında ise 13 olarak tespit etti.

Bornovo, Karşıyaka ve Çiğili ilçelerinde yaşayanlar ortalamanın üzerinde arsenik içeren suyu kullanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, arsenikli suyu kendisinin kullandığını söyledi, "Hadi için birşey olmaz ya da içme diyecek durumumuz yoktur" dedi. Seçimi İzmirlilere bıraktı.
 

researcher

Üye
Ayip ve yazik....
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt