[EDIT]ITD Discovery Rom v4.4

Sponsorlu Bağlantılar

saybatli2010

saybatli2010

Üye
    Konu Sahibi
[EDIT]ITD Discovery Rom v4.4

ITD Discovery v4.4 v6576 stock düzenlenerek hazırlanmıştır. Romu içine kullanımı kolaylaştıracak bir kaç uygulama eklenmiş olup. init.d desteği eklenmiştir. İçinde yüklü herhangi biri init.d script yoktur. Bunları google yardımı ile bulup yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki yazılımlar üzerinde yüklü olarak gelmektedir.

ScreenBL : Telefonu elinizde tuttunuğunuz sürece ekranınız beklemeye geçmez ekranınız kapanmaz. Telefonu düz bir zemine bıraktığınızda beklemeye geçer.

Greenify : Bu uygulama ile arka planda gereksiz çalışan uygulamaları uyutup daha fazla pil ömrü sağlayabilirsiniz.

Gravitybox 3.0 : Romu istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak sağlar.

LG Optimus 3.0 Kilit Ekranı : LG telefonlara özel kilit ekranı. Gösterişli ve kullanışlı kilit ekranı. (isteyen kaldırabilir)

MultiUser : Telefonunuza birden fazla kullanıcı tanımlamaya yarar.

PlayerPro : Kalite ve fazla ram tüketmeyen güzel bir müzik çalar.

Root Browser : Gelişmiş dosya yöneticisi.

Viper4AndroidFX 2.3.2.6 : Gelişmiş ses yönetim uygulaması. Dinlediğiniz müzikten zevk alacaksınız :)

XuiMod : Systemin tüm animasyonlarına müdehale etmenize yarar.

SwipeStatus Bar : Tam ekran uygulama çalışırken durum çubuğunu indirmenize yarar

Lenovo Super Camera : Lenovo 'ya ait güzel bir kamera programı kalite resim çeker. Tek sorunu resim çektikten sonra uygulama üzerinden resmi göremiyorsunuz.

XHaloFloating Window : Çoklu pencere özelliğini aktif eder.

BubbleLauncher : Çoklu pencere için uygulama launcher'ı

HiFont : Telefonunuzun yazı tipini istediğiniz gibi ayarlamaya yardımıcı olur.

Diğer Özellikler :
- Xperia Klavye
- init.d Desteği
- Ufak tefek optimazsyon
- Apex Launcher 2.20
- Apex Notifier 1.3
- Android 4.4 Stock uygulamaları

Romun Kurulması :
- İndirdiğiniz dosyayı telefonunuzun hafıza kartına yükleyin
- Recovery modunda telefonu açın. (Ses açma + Açma/Kapama)
- Wipe data/system ve Wipe cache yapın
- "install zip ...." bölüme gelin
- "install from sdcard ... " ya da install” form internal ..." seçin
- Gelen dosya listesinde indirdiğiniz romu seçin.
- "Yes" seçeneğini seçin ve arkanıza yaslanın.
- Yükleme tamamlandığında telefonu yeniden başlatın.
- İlk açılış biraz uzun sürer sabredin.

Kurulum tamamlandıktan sonra :
-Framaroot uygulamasını çalıştırın. "Install SuperSU" seçeneğini seçin ve alta bulunan "Boramir" butonuna tıklayın ve telefonu yeniden başlatın.
-Açıldıktan sonra Xposed Installer'i açıyoruz.
-Modules'e basıp Gravitybox ve XuiMod'u işaretliyoruz.
-Geri gelip Framework menüsüne giriyoruz ve install diyoruz. İzin ver diyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz.
-XuiMod isimli programı açıyoruz.
-Animation Mods'a gelip ListView Animation'u "Scale" olarak ayarlıyoruz. Programı kapatıyoruz. (Sonra tercihinize göre değişirsiniz. Şimdi kurcalamayın.)
-Gravitybox isimli programı açıyoruz.
-Durum Çubuğu İyileştirmeleri > Durum Çubuğu Renkleri > Pil rengiyle aynı yap seçeneğini işaretliyoruz.
-Az önce girdiğimiz menüden 1 adım geri geliyoruz. "Sinyal simgelerini otomatik gizle" seçeneğini açıp hepsini işaretliyoruz.
-Viper4Android FX programını açıyoruz. Install Driver sorusuna Yes diyerek With VFP seçeneğini işaretliyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz.

Multiwindow Kurulumu (ALINTI) :

Xposed yükleyici'den modüller kısmından Xhalofloating'in kutucuğa tik atıyoruz..
Telefonu yeniden başlatıyoruz.
XhaloFloatingWindow'u açıyoruz aşağıdaki ayarlamaları yapıyoruz
[PopupSize]
Portait Width >> %100
Portait Height >> %50
Landscape Width >> %50
Landscape Height >> %100

[Popup Behivaior]
App Pausing >> Kapalı
Keyboard Mode >> Pan Up
Force New Windows in Halo >> seçiyoruz

[Movable & Resizable]
Movable & Resizable >> Açık

Ayarladıktan sonra çıkıyoruz.

Bubble Launcher açıyoruz:
Enable Autostart After Reboot 'un yanına tik koyuyoruz
sonra
Edit Blacklist & Favorites kısmından
sidebardaki gözükmesini istemediğimiz uygulamaların soldaki kutucuğuna tik koyuyoruz.
görünmesini istediklerimizin ise sağ kutucuğuna tik koyuyoruz.

en son olarak.
Swipe-Left-Right-Action = Applist
Swipe-Diagnonal-Up-Action = none
Swipe-Diagnonal-Down-Action= none
yapıp diğerlerine dokunmadan çıkıyoruz.
Kurulum bitti.

Yandaki düğmeyi aşağı yada sola çekerseniz sidebar açılır yukarı çekerseniz ayarlar açılır.
Yerini değiştirmek isterseniz iki kez tıklayın ve yerini ayarlayın.
Açtığınız pencerelerin yerini değiştirmek için üstünden tutarak yerini ayarlayın.
boyutunu ayarlamak için sol alttaki beyaz üçgen ile ayarlayın.
Kapatmak için geri tuşu ile kapatabilirsiniz.

Google uygulamaları ile sorun yaşayanlar için :zip dosyasını sdcard içine atın wipe yapmadan direk kurun

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: demoın, mkahya, smh60 ve 1 kişi daha

ferhat_5382

ferhat_5382

Üye
İndiriyoruz denilince 16gb oldugu icin Custom rom kullanamıyorum kameradan sorun var bakalım denildigi gibi kırılma hallolmusmu sarj nasıl gidiyor
İndiriyoruz denicem16gb oldugu icin Custom rom kullanamıyorum kameradan sorun var bakalım denildigi gibi kırılma hallolmusmu sarj nasıl gidiyor

saybatli2010

saybatli2010

Üye
    Konu Sahibi
İndiriyoruz denilince 16gb oldugu icin Custom rom kullanamıyorum kameradan sorun var bakalım denildigi gibi kırılma hallolmusmu sarj nasıl gidiyor

16 gb ve 4 gb test ettim. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Son parti cihazlarda test edemedim. Bir sorun varsa iletin çözümüne bakalım.

ferhat_5382

ferhat_5382

Üye
Romu kurdum gayet güzel RAM yönetimine ve şarj durumuna bakıcam ancak müzik dinlerken ki kırpışma devam ediyor bu soruna sadece xperia c romunda çözüm bulmuştum ama onda da kamera çalışmıyordu bu arada cihaz 16gb son partiSormayıunuttum sistem güncelleme çalışıyor mu

saybatli2010

saybatli2010

Üye
    Konu Sahibi
Güncelleme çalışıyor görünüyor şuan güncel sürüm olduğu için "son sürüm yüklü" diyor yeni güncelleme çıktığında anlayacağız. Kırpışma sorunu için Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçenekleri kısmından "HW katmanları devre dışı bırak" seçeneğini işaretleyip yeniden başlatıp dener misiniz ? Şuan son parti cihaz olmadığı için deneme yapamıyorum. Bendeki kırpışma sorunu son güncelleme ile düzelmişti

ferhat_5382

ferhat_5382

Üye
daha önce stok romda bu yöntemi demedim ama işe yaramadı tekrar deneyip size döneceğimhw yi devre dışı bıraktım şuan kirpisma yok gibi :) tam bunu yazarken kırpıştı aynı zamanda müzik dinliyorum müzikte ve videoda kirpisiyordu ama sanirim en aza indirdik yeni guncellemeyle düzeltmeler inş saolun elinize saglik kirpisma en aza indi sanirim birkaç video işletim yine kirpismazsa yazarim

polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
görüntülü görüşme çalışıyormu arkadaşlar.

saybatli2010

saybatli2010

Üye
    Konu Sahibi
görüntülü görüşme çalışıyor bir sorun yok

ferhat_5382

ferhat_5382

Üye
stok olduğu için calışıodur herhalde bu arada kırpısma çözülmüş eline saglik calismalarinin devamıni bekliyorum

polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
Ferhat bey orijinal romdan daha iyimi sizce

polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
Ben telefondan memnunum ama daha performansla kullanmak varken.sizce denemekte fayda varmi

ferhat_5382

ferhat_5382

Üye
bence biraz daha II denildiği gibi kirpisma olayi varsa sorun çözülüyor RAM kullanimi fazla değil son guncellemeden sonra giden flash isigibunda var ve en ggüzeli unity var ayrıca gravity boxla özelleştirme yapabilirsin ve calismayan bi özellik de yokperformans olarak II duruyor oyunlarda denemedim RAM 500 civari görsellik olarak zaten ortada II oldugu

polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
çekimser olarak kurdum ama gerçekten güzel tebrik ederim arkadaşları

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Son parti telefonlar icin calismayan kamera icin bi calisma yapsanniz olur mu¿

saybatli2010

saybatli2010

Üye
    Konu Sahibi
Son parti telefonlar icin calismayan kamera icin bi calisma yapsanniz olur mu¿

Merhaba elimde son parti cihaz yok malesef o yüzden deneme yapamıyorum. ferhat_5382 isimli arkadaşımızında son partiymiş onda bir sorun olmadı. Kurmayı denediniz mi ?

Emin5276

Emin5276

Üye
Bu rom ile orjinal güncellemeleri alabiliyo muyuz?

Emin5276

Emin5276

Üye
çünkü custom rom attıktan sonra,stock roma döndüğüm halde güncellemeyi alamıyorumda ondan sordum :) custom romda sistem güncellemelerini alabilmek iyi bi durum olsa gerek :) diğer romlarda yok sanırım

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Stock rom tabanli romlarda kamera sorunu yok zaten bu gubi romlar modifiye edilmis romlardir suan bendr indiriyorum ozellikle pop up eklenmesi guzel olmus benim kamerayla ilgili dedigim costum romlarin cogunda arka kameracalismiyo buna bi care bulmak

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
Arkadaşlar sadece General Mobile Discavery için değil tüm android telefonlarda rom nedir? Rom yatığımız da ne gibi işlemler yapa biliriz bilgi vere bilirmisiniz.

Üst Alt