iste motorola atrix satista....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
iste motorola atrix satista....
gelmis gecmis telefon ucubelerini tarihe gomecek motorola atrix 1.200 tl gibi fiyatla turkiyede sahibinden.com satiliyor. Gelecege damga vuracak birkac cihazdan biri digeride samsung google2 di sanirsam... Bence atrix zamani geldi deneyimlerinizi bekliyorum....

dgkallday

Üye
atrix gerçekten başarılı bir cihaz. galaxy s 2 ve iphone 4 ile karşılaştırmalarını inceledim sgs2 ile aralarında çok az bir fark var. görünüşü de çok güzel ve o özelliklere göre fiyatı uygun.karşılaştırmalarda iphona 4 yerin dibindeydi zaten :pro:

tutas_tee

tutas_tee

Üye
ben anlamadim bu konunun maemoyla alakasi ne???

denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
n900 yerini alabilecek tek cihazdir... Evet galaxy s2 de guzel atrix de ama mutlaka atrix derim yinede batarya olaylari sarj kamera vs ozelkiklerine bakmak ona gore secmek gerek atrix vs gibi telefonlar cagi degistiriyor cift islemci bu tellere para verilir...

enolaguy

Üye
Şimdi fanlik gibi olmasın ama youtube ta boy boy videolari var isteyen bakar gorur, android yüklenmiş n900, ayni anda baslatilan asphalt 5 i galaxy s ten yaklaşık 10 saniye önce acıyor ve oynamaya başlıyor, ve android n900 için hergün geliştirilmeye devam ediyor yakında telefon özelliklerini de dört dörtlük kullanacak hale gelir diyorum, aynı zamanda yine Youtube ta n900 için çalısmaları devam eden ve sonlandirilma aşamasında olan ve mükemmel görünen meego da devreye girmek üzere ve meego nun arkasinda tum ciddiyetiyle duran dunya devi olan intel var bmw var ve aslinda pek su yuzune cikmamis olan bir cok buyuk guc var, ayni zamanda n900 maemo yuda kullanıyor ve dünyada official olarak çift işletim sistemine sahip tek cihaz n900, hatta buna ileride dahada iyi olacak sekilde üçüncü olarak android bile eklenmiş sayilabilir.

Tüm bunların sonunda denizci kardes, motorola Atrix inanılmaz batarya sömüren ve 1950 ma gibi devasa bataryasina ragmen cabuk sarji bitirmesinden dolayi asiri şikayet alan bir cihaz, diğer özellikleri iyi ama sen n900 un şarjından sikayetcisin bu yüzden Atrix i kizip camdan atabilirsin, HTC desire HD de şarjı n900 den çabuk biten bir cihaz, Samsung galaxy s ise sarj suresi olarak neredeyse n900 ile aynı özelliklere sahip bir cihaz ama n900 ile basarirken galaxy s ile yahoo games e giremezsin, Java tabanli maillere de üçüncü parti Java yazılımı kullansan bile giremezsin, n900 un yarısı kadar kaliteli fotograf cekemezsin haberin olsun

----------Eklendi @ 03:04:08 ---------- Yazıldı @ 02:17:36 ----------

N900 ile ilgili birkaç gözden kaçan önemli bilgi

N900 cpu arm cortex 8 in 600 MHZ olan versiyonunu kullanır ve bu cpu nun en ust modeli ise 1 GHZ dir yalnız dikkat edilmesi gereken şey neden aynı iki cpu nun birbiri arasında neredeyse iki katı hiz farki olan farklı modelleri oldugudur ki bunun yanıtının profesyoneller tamamen taktik olduğunu soyluyorlar ve üreticinin ürettiği bir ürünü önce düşük olarak lanse edip ürün satılmaya başlayıp zaman ilerledikçe hesapta daha hizlisini lanse ederek aynı üründen hic degistirme ve arastirma gelistirme yapmadan birden fazla ticari başarıyı hedeflediğini söylüyorlar ki bunun doğruluğu ortada çünkü mademki ikiside arm cortex 8 ve 600 MHZ dediğin 1 ghz e çıkıyor ve yüzde altmış güç arttırımına gidildiği halde nedense hiç hasar görenine rastlanmıyor ve diğer taraftan 1 GHZ dediğin model ise nedense yüzde on bile artmiyor, oldukça ilginç değilmi ?

Aslında ilginç olan bir şey yok çünkü 600 olanla 1000 olan zaten aynı sadece ticari olarak aynı cpu nun sadece etiket olarak ve sadece ticari amacli farklı hızda olanları var o kadar

Sonuc olarak n900 aslında 1 GHZ teknolojiye sahip ama adı 600mhz

----------Eklendi @ 03:19:58 ---------- Yazıldı @ 03:04:08 ----------

Yine başka bir yanlış lanse edilen teknik bilgi var o da n900 un sadece 256 mb bir ram belleğe sahip olduğu, ve bunun gunumuzde son derece komik anlamda zayıf olduğu

Biraz daha bilgili olanlar ise n900 un 256mb ram belleğinin yanında 768 mb daha virtual belleğe sahip olup toplamda 1 gb ram e sahip olduğunu, 256 mb ile ilgisi bile olmadıgını söylediklerinde aldıkları yanıt ise virtual belleklerin yavaş olduğu dolayısıyla fazla ise yaramayacağı yani n900 un yinede 256 mb ram olduğu olmakta

Bu yanlısı düzeltmekte de fayda var

Virtual bellekler normal bilgisayarlardan kalma bir kavramdır ve dogrudur ram e gore oldukca yavastirlar, ama gözden kaçan husus virtual belleğin bilgisayarlarda hard disk oldugu ve bu yüzden yavaş olmasının normal oldugudur ana cep telefonlarında hard disk yoktur ve onun görevini de hafıza entegreleri ustlenmistir yani cep tellerindeki virtual belleğin hızı ram ile aynıdır dolayisyla n900 un ram belleği 256 falan degil bal gibi 1gb tir.

Üstelik n900 ana hafızadan kullanılan 2gb rom belleğe sahiptir ki bu da günümüzün ultra ileri cihazlarından olan Atrix ile aynıdır

----------Eklendi @ 03:29:59 ---------- Yazıldı @ 03:29:34 ----------

----------Eklendi @ 04:06:46 ---------- Yazıldı @ 03:31:43 ----------

Son olarak bu kadar uzun mesajı iPad ile yazmıştım birkaç defa ekleme yaptıktan sonra mesajı en son kaydedip çıktığımda gördüm ki mesaj defalarca yinelenmis durumda ve bu yüzden tekrar eden kısımları silmek istedim ama iPad ile açtığım düzenleme ekranının en altına kadar inebilmem ve fazladan tekrarlanan kisimlari oradan silmeye başlamam bir türlü mümkün olmadı çünkü gördüm ki iPad te öyle bir yetenek yoktu bu defa bende ayni islemi bir de n900 ile denemek istedim ve ipad ile basaramadigim mesajin tekrarlayan kısımlarını n900 ile silmeyi başardım

• Beğen
Tepkiler: KacakMazot ve tutas_tee
denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
n900 epey kullandim ve oldukca super ama var arada web deneyimi super diger telefonlar yarisamayacak kadar iyi. Web olayini ve ram rom u kenara atiyorum ve atrix de cortex a9 var ve overlocksuz 1.2 ghz hizi var dowland hizina bir bak n900 de 10 mbs iken atrix de bu 24 ve bu bir devrim her sekilde bu manyak atrix ve galaxsy 2 tum tabletleri ve laptop ve telefon sanan kendini zavalli iphone 4 u gomer hatta 5 i de gomer 1080 hd video cekiyor... Tum bunlarin yanina cift islemci iki teknoloji otesi atrix ve galaxsy s2 ve unutmadan lg 3d optimus yanina sayabiliriz fiyat olarakta 1200 tl hatta 1000 tl bulabilirsiniz....
Dusunun 1.2 hizini 2.4 overlock yaptiginizi ve open gls n900 de var ama bunlarda open force yani her yonden muthisler kardes ben telefondan anliyorsam bunlari kullanmak n900 den daha zevk verir bir rokete bindigini farz et.... Anla...

----------Eklendi @ 14:29:50 ---------- Yazıldı @ 13:52:46 ----------

iste sana cortex a9 lu lg 3d optimus bak bakalim nasilmis....
LG Optimus 3D P920 dünyanın ilk gözlüksüz 3D ekranlı cep telefonunu üreten LG aynı zamanda ultra düşük güç tüketimine sahip ve GeForce GPU ve çift A9 işlemcisi ile piyasada oldukça etki edebilecek bir model sunuyor. 8MP çift kamerası sayesinde de 3 boyutlu video ve resimler çekebiliyor, DLNA ile başka ortamlara aktarabiliyor ve kendi üzerinde gözlüksüz olarak tam 3 boyutlu olarak görüntüleyebiliyor. Android OS, v2.2 (Froyo) işletim sistemi kullanan telefon 512 MB RAM kullanıyor.

Lg optimus 3D P920 Teknik Özellikleri:
4.3 inç 800 x 480 piksel 3D LCD Kapasitif Dokunmatik Ekran,
1GHz Dual-Core ARM – A9 işlemci ve GeForce GPU’lu Nvidia Tegra 2 çipseti,
LG 3D UI Accelerometer otomatik yakınlık sensörü döndürmek UI için sensör için auto turn-off
Jiroskop, FM Radyo, HDMI, KickStand,
Çift Lensli 8MP Kamera, Steroskopik resimler ve videolar,
HD 1080p Video Çekimi,
Android (2.2 veya 2.3) İşletim Sistemi,
Wi-Fi, A-GPS, HSDPA, Bluetooth 3.0, DLNA,
İkinci Kamera,
Standar Li-Ion Batarya
HDMI bağlantı noktası
Google Search, Maps, Gmail
YouTube, Google Talk
1080p @ 24fps (2B), 720 @ 30fps (3D) çalma
Tam Flash 10.1 desteği
Lg optimus 3D P920 yurt dışı satış fiyatı 700$ olarak belirlemiş

enolaguy

Üye
onlar oc ile 1.2 den 1.5 e bile cikmazlar zaten limitteler ama tabii ben kotu cihazlar demiyorum n900 un en buyuk sorununu ise ekran ebadinin kucuk olmasinda goruyorum ama dual cpu diye yarim gun sarji dayanan makinelere yinede prim tanimam cunku bir telefonun hizindan daha onemli olan sey batarya omrudur, atrix in download hizi n900 un iki kati imkani yok degildir cunku download hizi gibi veriler tamamen sebekenin mukemmelligine bagli olan ustelik anlik olculen en yuksek degerlerdir ki tipki batarya omru gibi biraz sallama veriler bana kalirsa

denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
sallama olmasi imkansiz... Bunlar galxsy2, lg 3d optms, atrix olsun tegra yani cift islemci cortex a9 kullandigi surece imkansiz asla degildir...
N900 hizini da kimse 1150 olacagini dusunmemisti kaldiki cortex a8 ile bunu yapti...
Yeni cift islemci telefonlar sinirlari acayip zorladilar lg 3d optms bak cift kamerasi var arkada yanlis soylemiyorsam ve 3d oynatiyor bunlar devrimdir...
N900 artik son zaman asamasinda sadece bir guncellemesi kaldi meego ya gecince ak kara belli olacak ve nokia n900-2 yapacagini resmen acikladi...
Tabi gonlum n900-2 de..... Ama tegralar adamin aklini basindan aliyor...

saruman_me

saruman_me

Üye
mesut o tegralardan 1 tanede bende var emin ol o kadar abartılıcak bi cihaz değil artı ben fiber internet kulanıcısıyım her ikisindede dowloand hızı hemen hemen aynı ben bi fark göremedim.. artıları var lg nin ama eksilerinin ortalaması n900 den çok fazla hocam3d optimusla benim lg nin arasındaki tek var birinin 3d olması eğer motorolada lg 3d optumusla eş değer özeliklere sahipse o kadar abartılıcak bi cihaz değil..

denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
galiba optimus 2 yi kullaniyorsun...

tutas_tee

tutas_tee

Üye
burdanda anlasiliyor ki nokia eger satislarini artirmak istiyorsa n900 benzeri ama daha gelismis bir telefonu cikarmali microsoft sevdasindan vazgecmeli maego+androidi yani jher ikisinide calistirabilen bir cihaz cikarmali...

denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
evet aynen oyle mesela n900-2 onumuzdeki sene ilk ceyrekte gelmeli...

saruman_me

saruman_me

Üye
galiba optimus 2 yi kullaniyorsun...
bunu hd 4 inç ARM Cortex Core Duo A9 işlemci artı ben bi sitede şunu gördüm dotsis denilen bi sitede maego yu bekleyen bi biz değilmşisz lg ve htc markalarıda maego beklentisi içerisinde sanırım intel büyük bi sorumluluk almış:)

----------Eklendi @ 21:03:47 ---------- Yazıldı @ 21:01:13 ----------

işte hayelerimizi süsleyen n900-2:D

denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
evet bekliyoruz...

serdarrrr

Üye

denizci535

denizci535

Üye
    Konu Sahibi
cift islemciler harbi kullanilir...

enolaguy

Üye
Şu anda resmi olarak bir cep telefonunda meego sadece N900 için port ediliyor, diğerleri için şu anda ancak N900 ün android kullanması gibi bir seçenek mevcut olabilir. Telefona tam odaklı bir yazılım olması diğerleri için şimdilik söz konusu değil, bir de meego nun çamaşır makinesinden buzdolabına garaj kapısından otomobilin kendisine kadar kontrol edecek ve bu donanımların karşı cihazların içinde de standart olarak yer almasını sağlayacak şekilde tasarlanıyor olması nedeniyle cepte taşınan bir aygıt olan cep telefonu ile insanların tüm diğer cihazları her an kontrol etmesi hedef alındığı için Meego da telefon sadece bir internet ve oyun makinesi olarak sınırlanmıyor bu yüzden intel tarafından bmw gibi firmalar dahi bu işin içine dahil edilmeye çalışılmış durumda yani intelin hedefi farklı çünkü intel meego nun şu anda diğerlerinden yazılım olarak geri kalmışlığını gördüğü için meego platformunu daha en başında farklı bir amaca hizmet etmeye odaklı olarak oluşturarak bu dezanantajı avantaja dönüştürmek için bilinenden değişik bir çaba harcıyor gibime geliyor. Eğer tutarsa bu projenin n900 üzerinden ilk kobayları da bizler olacağız bence

----------Eklendi @ 15:10:50 ---------- Yazıldı @ 15:08:44 ----------

Birde arkadaşlar dikkat eden varmı ? ovi üzerinde n900 programlarında bir miktar artış mı olmuş yoksa banamı öyle geliyor ?

KacakMazot

KacakMazot

Üye
arkadas ben anlamam atrix ten Lg den.. kullandigim telefon maemo gibi acik kaynakli isletim sistemi kullandigi surece n900 kullanmaya devam. maemo baska bir cihazla gelecekse sayet hemen o cihaza donerim. burada onemli olan, tabiki kullanilan cihazin ozelligi buyuk rol oynuyor ama bence en buyuk gorev isletim sistemine dusuyor her sekilde. android kullanmadim ama maemo kullandim ve kullaniyorumda eger maemo gelistirilecekse ve baska cihazlara entegre edilecekse daimi kullanicisi olmaya devam edecegim :D :D Lg cikarakmis bir cihaz ama bakalim nasil olucak :D :yuru:oke:

kara90

Üye
Şimdi fanlik gibi olmasın ama youtube ta boy boy videolari var isteyen bakar gorur, android yüklenmiş n900, ayni anda baslatilan asphalt 5 i galaxy s ten yaklaşık 10 saniye önce acıyor ve oynamaya başlıyor, ve android n900 için hergün geliştirilmeye devam ediyor yakında telefon özelliklerini de dört dörtlük kullanacak hale gelir diyorum, aynı zamanda yine Youtube ta n900 için çalısmaları devam eden ve sonlandirilma aşamasında olan ve mükemmel görünen meego da devreye girmek üzere ve meego nun arkasinda tum ciddiyetiyle duran dunya devi olan intel var bmw var ve aslinda pek su yuzune cikmamis olan bir cok buyuk guc var, ayni zamanda n900 maemo yuda kullanıyor ve dünyada official olarak çift işletim sistemine sahip tek cihaz n900, hatta buna ileride dahada iyi olacak sekilde üçüncü olarak android bile eklenmiş sayilabilir.

Tüm bunların sonunda denizci kardes, motorola Atrix inanılmaz batarya sömüren ve 1950 ma gibi devasa bataryasina ragmen cabuk sarji bitirmesinden dolayi asiri şikayet alan bir cihaz, diğer özellikleri iyi ama sen n900 un şarjından sikayetcisin bu yüzden Atrix i kizip camdan atabilirsin, HTC desire HD de şarjı n900 den çabuk biten bir cihaz, Samsung galaxy s ise sarj suresi olarak neredeyse n900 ile aynı özelliklere sahip bir cihaz ama n900 ile basarirken galaxy s ile yahoo games e giremezsin, Java tabanli maillere de üçüncü parti Java yazılımı kullansan bile giremezsin, n900 un yarısı kadar kaliteli fotograf cekemezsin haberin olsun

----------Eklendi @ 03:04:08 ---------- Yazıldı @ 02:17:36 ----------

N900 ile ilgili birkaç gözden kaçan önemli bilgi

N900 cpu arm cortex 8 in 600 MHZ olan versiyonunu kullanır ve bu cpu nun en ust modeli ise 1 GHZ dir yalnız dikkat edilmesi gereken şey neden aynı iki cpu nun birbiri arasında neredeyse iki katı hiz farki olan farklı modelleri oldugudur ki bunun yanıtının profesyoneller tamamen taktik olduğunu soyluyorlar ve üreticinin ürettiği bir ürünü önce düşük olarak lanse edip ürün satılmaya başlayıp zaman ilerledikçe hesapta daha hizlisini lanse ederek aynı üründen hic degistirme ve arastirma gelistirme yapmadan birden fazla ticari başarıyı hedeflediğini söylüyorlar ki bunun doğruluğu ortada çünkü mademki ikiside arm cortex 8 ve 600 MHZ dediğin 1 ghz e çıkıyor ve yüzde altmış güç arttırımına gidildiği halde nedense hiç hasar görenine rastlanmıyor ve diğer taraftan 1 GHZ dediğin model ise nedense yüzde on bile artmiyor, oldukça ilginç değilmi ?

Aslında ilginç olan bir şey yok çünkü 600 olanla 1000 olan zaten aynı sadece ticari olarak aynı cpu nun sadece etiket olarak ve sadece ticari amacli farklı hızda olanları var o kadar

Sonuc olarak n900 aslında 1 GHZ teknolojiye sahip ama adı 600mhz

----------Eklendi @ 03:19:58 ---------- Yazıldı @ 03:04:08 ----------

Yine başka bir yanlış lanse edilen teknik bilgi var o da n900 un sadece 256 mb bir ram belleğe sahip olduğu, ve bunun gunumuzde son derece komik anlamda zayıf olduğu

Biraz daha bilgili olanlar ise n900 un 256mb ram belleğinin yanında 768 mb daha virtual belleğe sahip olup toplamda 1 gb ram e sahip olduğunu, 256 mb ile ilgisi bile olmadıgını söylediklerinde aldıkları yanıt ise virtual belleklerin yavaş olduğu dolayısıyla fazla ise yaramayacağı yani n900 un yinede 256 mb ram olduğu olmakta

Bu yanlısı düzeltmekte de fayda var

Virtual bellekler normal bilgisayarlardan kalma bir kavramdır ve dogrudur ram e gore oldukca yavastirlar, ama gözden kaçan husus virtual belleğin bilgisayarlarda hard disk oldugu ve bu yüzden yavaş olmasının normal oldugudur ana cep telefonlarında hard disk yoktur ve onun görevini de hafıza entegreleri ustlenmistir yani cep tellerindeki virtual belleğin hızı ram ile aynıdır dolayisyla n900 un ram belleği 256 falan degil bal gibi 1gb tir.

Üstelik n900 ana hafızadan kullanılan 2gb rom belleğe sahiptir ki bu da günümüzün ultra ileri cihazlarından olan Atrix ile aynıdır

----------Eklendi @ 03:29:59 ---------- Yazıldı @ 03:29:34 ----------

----------Eklendi @ 04:06:46 ---------- Yazıldı @ 03:31:43 ----------

Son olarak bu kadar uzun mesajı iPad ile yazmıştım birkaç defa ekleme yaptıktan sonra mesajı en son kaydedip çıktığımda gördüm ki mesaj defalarca yinelenmis durumda ve bu yüzden tekrar eden kısımları silmek istedim ama iPad ile açtığım düzenleme ekranının en altına kadar inebilmem ve fazladan tekrarlanan kisimlari oradan silmeye başlamam bir türlü mümkün olmadı çünkü gördüm ki iPad te öyle bir yetenek yoktu bu defa bende ayni islemi bir de n900 ile denemek istedim ve ipad ile basaramadigim mesajin tekrarlayan kısımlarını n900 ile silmeyi başardım

arm cortex a8 600 mhz 65 nm guc kullanir

arm cortex a8 1 ghz 45 nm guc kullanir/

bunlar farkli chiplere sahiptir/ 1 ghz ile 600 mhz ayni degil aslinda/ ama yinede 600 mhz 1 ghz ye kadar cikartilabilir/ 600 mhz de kalmasinin sebebi 65 nm lik fazla guc kullanmasindan dolayi/ yani bataryayi daha uzun sureli kullandirmak icin dusuk mhz de tutuyorlar/ 600 mhz yi 1 ghz civarina cikardigimizda daha fazla guc kullaniyor\ dolaysiyla batarya erken bitiyor/ ve cabuk isiniyor/

nitekim 600 mhz % 100 gibi bir artis saglanabiliyor/ ama 1 ghz % 100 artis saglanamiyor/ potansiyeli yok/

kisaca 600 mhz ile 1 ghz li arm cortex ayni degil farkli chiplere sahip/ ama 600 mhz yi 1 ghzden daha iyi yukseltme yapilabiliyor/ nedeni ise asil degerinin 600 olmamasi// bataryayi uzun tutmak icin bu deger de tutuluyor/

enolaguy

Üye
olurmu aksine 600 mhz olan az enerji kullanir, ben semiconductor imalatini birakmadan once yillarca motorolada calistim 65nm 65 nanometer olarak kalinliktir bunun guc ile bir ilgisi yoktur (yani entegrenin uzerine kurulu oldugu cmos platformunun kalinligi) ince olan platform daha kolay titresir ve saat hizi yuksek olur ama imalatcilar cogu zaman en ust sinira ulasabilen dizayni yapip sonra onu siniflandirarak lanse ederler bu cogu zaman ticari bir oyundur zaten o yuzden 600 olan overclock olurken 1ghz olan ust sinirdaki bir entegre overclock olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt