İşte karşınızda Nokia Lumia 1020 (Güncelleme: Lumia 909)

Sponsorlu Bağlantılar

PureFood

PureFood

Üye
11'ine ne kaldı şurada, bakalım ne olacak. İnşallah donanım 920 ile aynı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

luckysleven

luckysleven

Üye
Zamanında ne haberler çıktı. Yok nokia battı yok nokia daha ayaklanamaz falan şimdi yapılan telefonlara bak 768*1280 oled kocaman ekranlar , o biçim kameralar , çekirdek sayısını arttırmalar . Keyifli telefonlar yapmaya başladı. Şu androidide geçtimi wp tamamdır : )

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve bulutsuzgece
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Windows phone şu haliyle bile Android'den daha stabil durumda zaten, öyle aman aman bir eksiği yok. Yeni bir işletim sistemi için mağazanın ilerleyişi de gayet tatmin edici, bence Wphone zamanla en popüler mobil işletim sistemi olma potansiyeline sahip.

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada bugün yayılan bir habere göre Lumia 1020 (909)'nin, üzerinde ayrı bir çekim butonu olan "kavrama aksesuarı" da olacakmış.

Yani şunun gibi bir şey olacak ve muhtemelen ayrı olarak satışa sunulacaktır.
Yada "ilk alan 1000 kişiye ücretsiz" vb bir kampanya da yapabilirler.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Nokia iyiki var.yoksa bu süper lumialardan mahrum kalacaktık

Murat Alper

Murat Alper

Moderator

İnternette dolaşırken çok enteresan bir şeye rastladım.

Yukarıda gördüğünüz konsept tasarım
Aralık 2012 dönemine ait.

Karl Jayson Panase isimli biri tasarlamış.

Ve hayalini kurup bilgisayarda tasarımını yaptığı cihazın özelliklerini şöyle anlatıyor:

Nokia Lumia 909 Pureview , WP8 ile çalışıyor ve 4G bağlantı teknolojisini destekliyor.

İşlemcisi çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 1.7 GHz işlemci, GPU'su Adreno 320 GPU.

Üzerinde Nokia'nın özel görüntüleme çipi ve 2 GB RAM yer alıyor.

AMOLED olan ekran 4.8 inç büyüklüğünde, ClearBlack ve PureMotion HD+ teknolojilerine sahip ve 768x1280 çözünürlüğünde.

Ekran camı Corning Gorilla Glass 2.

Mikro simkartla çalışan modelde 64 GB dahili hafızanın yanı sıra mikro SD kart özelliği de bulunuyor.

Cihazın arka tarafında Xenon flaşlı 10x kayıpsız dijital zum yapabilen Carl Zeiss mercekli 41 megapiksellik kamera yer alıyor.

Kamerada aynı zamanda ND filtresi, otofokus, yer etiketleme, yüz tanıma ve panaroma özellikleri bulunuyor. Üstün gürültü engelleme ve düşük ışık performansına sahip.

Cihazın kalınlığı 8,5 milimetre ve ağırlığı 180 gram.

Bataryası 2500 mAh olan telefonun, kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

AYLAR ÖNCE DÜŞÜNÜLMÜŞ BU KONSEPT ŞU AN GÖZÜME ÇOK GERÇEKÇİ GÖRÜNDÜ NEDENSE :kop2:

Bu arada az önce tasarlayan adamı facebook'ta arattım.

Profil sayfası aynen şöyle :D

64gb dahili hafıza ve üstüne ekstradan Micro sd :aha: özgür hocam benim bir sorum olacak simdi bu kameramın 41megapiksel olma imkanı varmı birde sensörlü olma ihtimali ne kadar bunların cvpını verirsen sevinirim

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
64gb dahili hafıza ve üstüne ekstradan Micro sd :aha: özgür hocam benim bir sorum olacak simdi bu kameramın 41megapiksel olma imkanı varmı birde sensörlü olma ihtimali ne kadar bunların cvpını verirsen sevinirim

Söylentiler cihazın 32 GB olacağı yönünde.
Ancak mikro SD kart desteği olup olmayacağı henüz belli değil.
(Yüksek çözünürlüklü kameradan dolayı muhtemelen SD kart desteği koyacaklardır diye düşünüyorum)

Kameranın tıpkı Nokia 808'deki gibi 41 megapiksel olacağı kesinleşti gibi.
(Biraz daha gelişmiş teknoloji ve yeni algoritma kullanarak zoom kayıpsızlığını ve düşük ışık performansını iyice artırmışlar sanırım)

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator

Söylentiler cihazın 32 GB olacağı yönünde.
Ancak mikro SD kart desteği olup olmayacağı henüz belli değil.
(Yüksek çözünürlüklü kameradan dolayı muhtemelen SD kart desteği koyacaklardır diye düşünüyorum)

Kameranın tıpkı Nokia 808'deki gibi 41 megapiksel olacağı kesinleşti gibi.
(Biraz daha gelişmiş teknoloji ve yeni algoritma kullanarak zoom kayıpsızlığını ve düşük ışık performansını iyice artırmışlar sanırım)

yok özgür abi sorduğum 2.ci soruyu tam olarak anlamadın bu lumia 909'un kamerası 41megapiksel yada 41 megapiksel sensörlü mu olma ihtimali daha yüksektir

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Harika modelller gelecek gibi duruyor umarım gelir bir an önce 2014 de ülkemizde olması dileğiyle tabi ilk çeyrek

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ben şunuda söylemek istiyorum Nokia samsung'u geride bırakmak zorunda yazılım olayına karışamasada en azından donanım olarak S4 den iyi olmalı ekran vs

LimePie

LimePie

Üye
telefona fazla benzemiyor fotoğraf makinesine benziyor daha çok değilmi ?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Bakalım Ali Kemal abiminde söylediği gibi döviz artışları fiyatları nasıl etkileyecek!!! :hmmm

Bilgi için teşekkürler.

Çok etkiliyor abi ınan olsun benim magazama iphone 5 in girişi suan kdv dahil 2212 TL sen düşün

• Beğen
enterneoll

enterneoll

Üye
sanırım daha prototip bu kadar iğrenç bir tasarım olamaz

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Dolar yükseldi hatırı sayılır bir yükseliş olur bence de avrupa da olsa belki olmaz ama bizimkilere fırsattır kâr marjı artacak

Üst Alt