İşte Fenerbahçe'yi Dünya'nın En Zengin KuLüpLerinden Biri Yapan SpeküLatör


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi

Fenerbahçeyi borsada uçuran spekülatör yakalandı


Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) borsada önce spor sonra da Denizbank hisselerinde yaşanan olağanüstü yükselişlerin arkasındaki isme sonunda ulaştı ve jet yasak getirdi.

Ankara'da borsacılık yapan ve Borsatime adlı bir de internet sitesi olan Uçar Gayrimenkul'un sahibi Özdemir Uçar ve yakınları sonunda SPK'nın ağına takıldı. Kurul, Uçar'la birlikte Abdullah Ercan, Baybora Ercan, Sinan Arslan ve Ersel Düzgün'e zaman geçirmeden işlem yasağı getirdi. SPK, Denizbank hisse senetlerinde yaşanan 10 günlük yüzde 256'lık yükselişin ardından yaptığı manüplasyon incelemesinde Özdemir Uçar ve arkadaşlarının işlemlerini ortaya çıkardı.

Denizbank hisse senetleri incelenirken SPK, bir süre önce yine yüzde 100'ü geçen Fenerbahçe ve Trabzonspor hisselerinde de aynı kişinin izine rastladı.

SIĞ HİSSEYİ YÜKSELT
Grubun Uçar önderliğinde çoğunluğu yabancıların elinde bulunan ve piyasada az kalan Fenerbahçe ve Trabzonspor hisselerinde yaptığı manüplasyonla yaklaşık 1 milyon dolar para kazandığı ve bu parayla da yine aynı sığlıkta olan yani piyasada alınıp satılan hisse senetleri çok az kalan Denizbank hisse senetlerinde aynı yöntemlerle yaklaşık 500 bin YTL kazandıktan sonra yakayı ele verdiği belirildi.
Denizbank hisselerinin yüzde 99.69'u bankanın sahibi olan Dexia'da. Bunun karşılığı 78 milyon 757 bin 780 lot hisse. Geriye kalan hisselerden İş Bankası'nda 73 bin, Deutschebank'ta 37 bin, Garanti'de 25 bin, Ak Yatırım'da ise 19 bin lot hisse var. Kurumlar haricinde ise 86 bin lot hisse bulunuyor ve bu da 68 kuruma dağılıyor. Bu hisselerin bugünkü değeri 1 milyon YTL. Denizbank hisse senetleri yükselmeden önceki değeri ise yaklaşık 350 bin YTL'ye denk geliyor. Yani cebine 350 bin YTL koyan herkes bu hisseleri toplayıp aşağı yukarı hareket ettiriyor.
 
qurbuz

qurbuz

Üye
anlamayaamadım:allalla::allalla::allalla::allalla::allalla:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

greenmile
Cevap
0
Görüntüleme
389
greenmile
haltie
Cevap
13
Görüntüleme
734
haltie
NoScatter
Cevap
1
Görüntüleme
431
haltie
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
398
Doğuş Pertez
arslansem
Cevap
3
Görüntüleme
476
arslansem
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt