İşsiz Gençleri Sevindirecek Haber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Hükümet işsiz gençleri sevindirecek bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. İş yeri açmak isteyen işsiz gençlere 10 yıl vadeli faizsiz meslek kredisi verilecek.
19 Aralık 2005 09:30
<div align="center"></div>
AKP Samsun Milletvekili Mustafa Çakır, ilk işyerini açmaya çalışan gençlere 10 yıl vadeli faizsiz meslek kredisi verilmesi, bu şekilde işyerini açanlara 2 yıl vergi muafiyeti getirilmesi için yasa teklifi hazırladı. Çakır, ayrıca bu gençlerin evlenebilmesi için ihtiyaç kredisi verilmesini de istedi. Çakır, konuyla ilgili olarak hazırladığı yasa teklifini AKP Grubuna vermeden doğrudan TBMM Başkanlığı&#8217;na sundu. Çakır&#8217;ın teklifi yasalaşırsa; kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına üye olup da ilk işyerini açacaklara, bağlı olduğu meslek kuruluşu bütçesinden 10 yıl vadeli faizsiz kredi verilecek.

Kredi miktarının belirlenmesinde aynı faaliyet kolunda mesleğini icra edenlerin gider bütçesi esas alınacak. Mesleki faaliyetin gösterileceği il vergi dairesinin belirleyeceği gider bütçesi matrahı, ilgili meslek kuruluşlarına bağlı odalara gönderilecek ve kredide bu matrah esas alınacak. Meslek kuruluşları her yıl bütçe kalemlerinin yüzde 5&#8217;ini meslek kredisi olarak ayıracak. Kredinin geri ödenmesinde faiz şartı konulumayacak ve 10 yıl vadenin dolmasından itibaren iki yıl içinde kredi borcu ilgili odaya iade edilecek.
 
abuvice

abuvice

Üye
Çok güzel olur.. inşallah yasalaşır meclisde..
 
hidayet

hidayet

Üye
güzel bir haber
 

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(hidayet &#064; Dec 19 2005, 11&#58;09 AM) [post=230825]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
güzel bir haber
[/b][/quote]ewet ya bencede çok iyi haber.. inşallah olur
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bakalım nasıl olacak..
 

ardaca

Üye
gerçekten güzel bir haber. bu sayede projelerimi gerçekleştirebilirim
kesin bunu da suistimal edenler çıkar. vali, kaymakam ya da önemli tanıdığı olanlar benle irtibata geçsin
 
__Midas__

__Midas__

Üye
yararl&#305; olabilir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

NEXUS
Cevap
0
Görüntüleme
267
NEXUS
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
286
Haydar
Haydar
Cevap
1
Görüntüleme
332
Emrgncy
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt