iphone'da çözemediğim tek sorun

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eraycoskun

eraycoskun

Üye
    Konu Sahibi
iphone'da çözemediğim tek sorun
Arkadaşlar selam öncelikle.
iPhone'u her türlü çözdüm, ama tek bir sorun var çözemediğim. Telefonum jb'li onu da belirteyim.
Şimdi bu telefonu pc'ye her bağladığımda ya itunes otomatik olarak açılıp yedekleniyor ve uygulamalar aktarılıyor.
Ya da ben kendim itunes'u açtığımda yedek alıp uygulamaları eşzamanlayıp atıyor.
Benim derdim şu:
telefonumda yalnızca 7 tane oyun yüklü, bunların 3 tanesi 1 gb'ın üstünde. birkaç tane de uygulama yüklü.
Uygulamaların kapladığı alanı topluyorum yaklaşık 7 gb ediyor, hadi fotoğraflarım da 3 gb etse, ki etmez, 780 mb da şarkı gözüküyor.
Şimdi bunları topluyorum yaklaşık 10-11 gb ediyor.Benim telefonum 16 gb, galiba 13 gb'ı kullanılabiliyor, ona da eyvallah.
Ama uygulamalar kendiliğinden eşzamanlanırken aktarılırken telefonun hafızasının resmen içine ediyor bu itunes.
Sorum şudur:
1- İtunes'un kendiliğinden eşzamanlama yapmasını iptal edebilir miyim?
2- Bu kadar hafızayı neye kullanıyor bu telefon, gereksiz şeyleri nasıl silebilirim?

emrepreston

emrepreston

Üye
Merhabalar dostum.
İlk olarak JB kullanan bi Apple kullanıcısı için eşzamanlama ölüm bişey :)
1- iTunes - Düzen > Terchiler > Aygıtlar sekmesinden "Otomatik olarak eşzamanlamsını engelle" seçeneğini uygula.
2- Senin erişimin dışında telefonda bulunan hatta çoğu arkada çalışan programlar var , telefon hafızanın bi bölümünü bunlarla paylaşmak zorundayız ne yazık ki. Onların dışında Ayarlar > Genel > Kullanım ı az karıştır. Alanı Yönet e ekstradan bakmanı öneririm.. Yedekleme dosyalarına ulaşabiliyorsun oradan.
Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Symbianize

Symbianize

Üye
Birde itunes arsivinde olup iphoneda olmayanlar varsa onlarida eszamanliyor olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt