Iphone 3GS Sim Kilit

Sponsorlu Bağlantılar

apuka

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 3GS Sim Kilit
Öncelikle merhaba...

Telefonumla ilgili sıkıntı yaşıyorum ve günlerdir internetten okuyup yapmadığım şey kalmadı. Bilgi, paylaşım çağında yaşıyoruz ama her kafadan farklı ses çıkıyor herkes uzman havasına bürünmüş yalan yanlış bilgiler sunuyor.

Arkadaşlar şimdi belirteceğim sorunu lütfen bir 'salağa' anlatır gibi anlatın çünkü gerçekten anlamıyorum bu telefon işinden.

Telefon modeli: Iphone 3GS Ios 5(yurt dışı)

Şimdi arkadaşlar telefonumda jailbreak vardır ve ben direk itunese bağlayıp ios 6 ya yükseltmek istedim.
İşlem bittiğinde telefonum sim kartı tanımamaya başladı. Telefonu açıyorum bikaçbilgi istiyor(dil,ülke,wifi) sonra next dediğimde sim kartı tanımıyor lütfen tanımlı simkart takın diyor.

Tam olarak ne yapmam gerekiyor sırasıyla anlatırsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Telefonunuzun SIM lock olma ihtimali var yani SIM kilitli sadece belli bir operatörün SIM'i ile çalışan.

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
bakın bu sorun bendede vardı telefonunuz simloock yani sadece abonesi olduğu operatörün kartını kabul eder başka kartları kabul etmesi için bir telefoncuya götürüp sim kilidinü kırdırmanız gerekiyo sanıyorum 25- 40 tl filana hallediyorlar

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
ios6'ya yükseltmeden önce cihazda sim sorunu var mıydı?

apuka

Üye
    Konu Sahibi
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Evet öyle bir sorun var gibi gözüküyor. Sim kilidini nasıl kırabilirim?
SİM KİLİDİ NEDİR?

SIM kilidi telefonun kontratlı olarak satın alındığı operatörün kontrat süresi boyunca başka hat kullanılmaması için telefonu engelleme sistemidir.

apuka

Üye
    Konu Sahibi
SİM KİLİDİ NEDİR?

SIM kilidi telefonun kontratlı olarak satın alındığı operatörün kontrat süresi boyunca başka hat kullanılmaması için telefonu engelleme sistemidir.

Telefonu hiçbir şekilde açtıramıyor muyum? Avea hattımla tekrar kullanmam söz konusu değil mi?

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
telefoncular yapıyor 30 tlye

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Unlock işlemi kalıcı olmadığı için, cihaz güncelleme sonrasında tekrar kilitlenmiş. Bu yüzden arkadaşların da söylemiş olduğu gibi cihazı tekrar unlock ettirmen gerekiyor.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Telefoncuyu karıştırmadan kendim yapma şansım yok mu?

İlginiz için çok teşekkür ederim. Sorularımla umarım sıkmıyorumdur.
iOS 6'da halen kesin bir çözüm bilmiyorum, iOS 7 ile birlikte ortaya çıkacak iOS 6'daki unlock işlemleri diye umuyorum.

apuka

Üye
    Konu Sahibi
Dediğiniz gibi telefoncuya gidip konuşayım. Çok teşekkürler...

Üst Alt