iPhone 3gs aldım. (İkinci el) Bir kaç sorum var ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Felix F.

Felix F.

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 3gs aldım. (İkinci el) Bir kaç sorum var ?
Öncelikle tekrar merhaba.

Bugün sabah saatlerinde iPhone 3gs aldım, (400 lira)
telefon temiz daha önce servise gitmemiş ve gayet hızlı.

Ancak telefon ile ilgili pek bir bilgim yok kısacası iPhone kullanmadım daha önce.

(Daha önce 5800 kullandım gayetde memnundum ama satmak zorunda kaldım.)

Geçelim sorulara:

1.) Cihazdaki şuan ki yazılım: 3.1.2 bunu hangi sürüme yükseltmeliyim ve bunu nasıl yapmalıyım.
2.) Telefonumun JailBreak'lı olup olmadığını yada buna ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım.
3.) Telefona kulaklık alacağım ve PC bağlantı kablosu - orjinal olanından mı almalıyım yoksa normal iPhone girişine uygun bir kulaklık ve pc bağlantı kablosu iş görür mü ?
4.) Arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya yarayan programlar varmış bu programları nasıl yükleyebilirim ve hangisini tavsiye edersiniz.
5.) Telefona müzik & video & fotoğraf felan atmak için pc bağlantısını nasıl kurmalıyım. (iTunes'i diyorum)
6.) Şarjı 1-2 saat dayanıyor bunu uzatmanın yolları var mıdır ? Varsa neler ?

Şimdilik bu kadar, sorum oldukça yeni konu açıp yardım isteyebiliyoruz değil mi ? :)

Symbianize

Symbianize

Üye
1si ios 6'ya kadar güncellersin zira telefonun ios3 ve milattan kalma ios6 güncellemesi yap

2-telefonunun ana ekranında cydia adlı kutu resimli bi uygulama varsa jailbreakli yoksa değildir. Şimdilik ichazı yeni almışın az keşfet öyle jailbreak yaparsın
3-bazı kulaklıklar sorun çıkarabilir ama usb kablo dandikte alsan çalışır
4-bu programlar için jailbreak gerekli ama bunu jailbreaksiz orta tuşa iki kere basarak yapabilirsin şuan eminim iki kere basınca bişey olmuyodur çünkü ios5 te geldi bu özellik yani ios 6ya güncelle
5-itools kullan
6-parlaklığı kıs 3g kullanmadıkça kapa

Felix F.

Felix F.

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah sağolasın cevaplar için Yarbay'ım da bu güncelleştirme olayını nasıl yapabilirim ama sorunsuz bir şekilde ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt