Öneri ios 8.1 'e geçmelimiyim

Sponsorlu Bağlantılar

sizce hangisi?

• iphone 6 plus

• iphone 6

• samsung s5

• Xperia g3

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Omer fb

Omer fb

Üye
    Konu Sahibi
ios 8.1 'e geçmelimiyim
İos sistemi bildiğimiz gibi her geçen zaman gelişmekte.ios 8.0 iphone 4s ve 5 lerde yoğun şikayet aldı. İos bunun üzerine ios 8.1 'i çıkardı. Bu sürüm 4s lerde düzelme sağladı. Fakat kiminde 5 ve 5s inde şikayetler oluştu. Müzik ve video inmiyor, yavaş, şarz olmuyor,çabuk şarzı bitiyor, vs. İndirin derim görüşlerinizi alalım...

furkankaya559758

Üye
Ben iOS'dan 8'den sonra bıktım ve değiştirdim. En iyi sürüm 6'ydı.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
bende 5s var ios 8.1 yüklü şuan hiç bir şikayetim yok valla şarjıda güzel gidiyo

• Beğen
Tepkiler: heathrow
Luck Star

Luck Star

Üye
bende 5s var ios 8.1 yüklü şuan hiç bir şikayetim yok valla şarjıda güzel gidiyo

hafıza sorunu da mı yok :D sırf hafıza sıkıntısı çıkarmak için aynı yazılımı 3-4gb daha büyüttüler

Luck Star

Luck Star

Üye
16 gb :D şuan 5 gb ta boş sorun yaşamadım şuana kadar :hmmm

bilmişim yani :) sorun yaşamazsın tabiki normal bir telefon kullanıcısına 10gb hafıza yetmeli diye düşünüyorum. Bir tek video çekerken sıkıntı olur sadece :)

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
Baranbaris

Baranbaris

Üye
Ya ben 5s 16 alacağıma 5 32 alırım daha iyi 16 gb resmen insanı kısıtlıyor çok rahatsız olurum ben 32 gb 5 var çok rahatım 18 gb boş 70-80 uygulama var rahat yani.
Gerçi kişiden kişiye değişir ama benim fikrim bu 8.1'e değinmek gerekirse telefonu ilk açtığımda 3 saniye ekran gelmesini ve 2 saniye sim kilitli Yazısı gelmesini bekliyorum bu sürümden kaynaklı ve uygulama klasörü açılırken bir kere kasıyor sadece bunlar var.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
30 tane uygulama yüklü kendime gerekli uygulamaları yüklerim gereksizse telefonda bulundurmam asphalt 8 var mesela daha bitmedi bittiği gibi onuda silicem boşu boşuna bitmiş bir oyun 1.2 gb yer kaplamamalı :) 250 civarıda şarkı mevcut bir o kadarda fotoğraf video pek çekmem zaten :) bende 32 alacaktım satarkende daha fazla fiyat ettiği için ama ellerinde yoktu aldığım yerin bende beklemek istemedim 16 aldım yetiyorda :)
Hafıza içinde 5s yerine 5 almazdım yani :)

Baranbaris

Baranbaris

Üye
30 tane uygulama yüklü kendime gerekli uygulamaları yüklerim gereksizse telefonda bulundurmam asphalt 8 var mesela daha bitmedi bittiği gibi onuda silicem boşu boşuna bitmiş bir oyun 1.2 gb yer kaplamamalı :) 250 civarıda şarkı mevcut bir o kadarda fotoğraf video pek çekmem zaten :) bende 32 alacaktım satarkende daha fazla fiyat ettiği için ama ellerinde yoktu aldığım yerin bende beklemek istemedim 16 aldım yetiyorda :)
Hafıza içinde 5s yerine 5 almazdım yani :)
Evet Donanım olarak daha güçlü ama beni 16 gb sıkar şuan kullandığım kullanmadığım bir Sürü uygulama var bu rahatlığı hiçbirşeye değişmem.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Evet Donanım olarak daha güçlü ama beni 16 gb sıkar şuan kullandığım kullanmadığım bir Sürü uygulama var bu rahatlığı hiçbirşeye değişmem.
kullanmadığım şeylerin telefonda durması beni rahatsız ediyor 32 gb olsada kullanmadığım şeyi telefonda tutmazdım ben :)

Luck Star

Luck Star

Üye
kullanmadığım şeylerin telefonda durması beni rahatsız ediyor 32 gb olsada kullanmadığım şeyi telefonda tutmazdım ben :)

:alkis İnsanlarda yavaştan bu hastalık ortaya çıkmaya başladı. 100 Oyun da olsa sadece 1ini oynayacağını düşünemiyor. 5000 şarkı olsa 24 saatte 288 tane dinleyebileceğini bilmiyor.

Bi adamla tanıştım Kanada'da yaşıyor Note3 32Gb kullanıyormuş telefonun sd kart girişine özel bir ek yaptırarak farklı bir girişle başka bir hafıza kartı türü takıp 128Gb yerleştirmiş ancak bu aparat telefonun arka kapağının içine sığmıyor nasıl yaptırdıysa samsung fabrikasından ya da başka bir yerden orjinal bombeli kapak yaptırmış :) müziklerin 55Gb oyunların 30-40Gb olduğunu söyledi benimle dalga geçmişti hafızamın 16gb olduğunu öğrenince. Yavaştan adamla bağlantıyı kestim :D

• Beğen
sLeepLe

sLeepLe

Üye
:alkis İnsanlarda yavaştan bu hastalık ortaya çıkmaya başladı. 100 Oyun da olsa sadece 1ini oynayacağını düşünemiyor. 5000 şarkı olsa 24 saatte 288 tane dinleyebileceğini bilmiyor.

Bi adamla tanıştım Kanada'da yaşıyor Note3 32Gb kullanıyormuş telefonun sd kart girişine özel bir ek yaptırarak farklı bir girişle başka bir hafıza kartı türü takıp 128Gb yerleştirmiş ancak bu aparat telefonun arka kapağının içine sığmıyor nasıl yaptırdıysa samsung fabrikasından ya da başka bir yerden orjinal bombeli kapak yaptırmış :) müziklerin 55Gb oyunların 30-40Gb olduğunu söyledi benimle dalga geçmişti hafızamın 16gb olduğunu öğrenince. Yavaştan adamla bağlantıyı kestim :D
bilgisayarda daha fazla müzik var ama ben telefona sadece dinlediklerimi attım ayrıca fizy youtube gibi uygulamalar da var olmadı ordan dinliyorum boşa dinlemediğim şeyin ne gereği var :D o adamda abartmış o ne öyle

MaxipmaN

Üye
ios 7 çıkana kadar kasma diye birşey ıp4 ve üstünde duymadm hiç,bu moda da bi yıldır çıktı iosta nerde stabillik?

• Beğen
Tepkiler: 0MG90

furkankaya559758

Üye
bilgisayarda daha fazla müzik var ama ben telefona sadece dinlediklerimi attım ayrıca fizy youtube gibi uygulamalar da var olmadı ordan dinliyorum boşa dinlemediğim şeyin ne gereği var :D o adamda abartmış o ne öyle
Benim bilgisayarımda telefon oyunları için bir arşivim var. Bilgisayar oyunlarım yaklaşık 1 TB'ın 800 GB'ını dolduruyor. İçinde GTA San Andreas bile var. Bunları böyle yapmamın sebebi eski oyunları daha sonra oynamam. Telefonda da 32 GB'ın 8 GB'tan biraz fazlasını kullanıyordum. Telefonda fazla depolama alanı gerekmediğini düşünüyorum. Özellikle bu telefonun işletim sistemi iOS ise.

• Beğen
sLeepLe

sLeepLe

Üye
Ben 5s kullanıyorum kasma görmedim iOS 7 ile başladım iPhone a gayet iyi memnunum ben ilk güncellemelerde hata oluyor fakat sonra düzeltiliyor. Benim pc de öyle dolu şey var ama telefonda bende gerekli görmüyorum

Luck Star

Luck Star

Üye
Ben 5s kullanıyorum kasma görmedim iOS 7 ile başladım iPhone a gayet iyi memnunum ben ilk güncellemelerde hata oluyor fakat sonra düzeltiliyor. Benim pc de öyle dolu şey var ama telefonda bende gerekli görmüyorum

iphone'un satış taktiği böyle zaten . son çıkan işletim sistemini son seri ve bir önceki modeller sorunsuz aynı hızda çalıştırır. uygulamalar da uyumludur. Ancak yavaştan eski sürümlere destek azalır ve kasmaya başlar. Bugün android 512mb lık telefonlarda bile kasma olmasın diye sistemini geliştirip kitkatı çıkartıyor ve aynı şekilde ios tam tersini yapıyor . en sevmediğim yanı bu hem özelleştirme yok özgürlük yok üstüne üstelik kullanıcıyı telefonu dayar gibi sabit bir şeyi almasını sağlıyor zamanı geldiğinde eskisininin yerine yenisini almasını sağlıyor. Ve insanlarda bunu sıraya girerek yapıyor. Hayretler içerisindeyim valla.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
iphone'un satış taktiği böyle zaten . son çıkan işletim sistemini son seri ve bir önceki modeller sorunsuz aynı hızda çalıştırır. uygulamalar da uyumludur. Ancak yavaştan eski sürümlere destek azalır ve kasmaya başlar. Bugün android 512mb lık telefonlarda bile kasma olmasın diye sistemini geliştirip kitkatı çıkartıyor ve aynı şekilde ios tam tersini yapıyor . en sevmediğim yanı bu hem özelleştirme yok özgürlük yok üstüne üstelik kullanıcıyı telefonu dayar gibi sabit bir şeyi almasını sağlıyor zamanı geldiğinde eskisininin yerine yenisini almasını sağlıyor. Ve insanlarda bunu sıraya girerek yapıyor. Hayretler içerisindeyim valla.
Ben açık kaynak bilerek istemedim çok kafa patlatıyodum sürekli bir Şeyler yap zamanımı alıyodu böyle iyi ya :D