İnternet Dağıtıcı

Sponsorlu Bağlantılar

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
    Konu Sahibi
İnternet Dağıtıcı
Arkadaşlar merhabalar.Ortak internet tapmak istiyoruz fakat ana modem bizim evden az çekiyor (ana modem komşuda).Acaba onun internetini bizim evdeymiş gibi kullanabilir miyizz.Yani wireless tam çeker mi bi parça felan yardımıyla.Nette gördüm bişeyler ama var mı böyle internet dağıtıcılar felan.Umarım anlamışsınızdır sorunumu :D

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Arkadaşlar merhabalar.Ortak internet tapmak istiyoruz fakat ana modem bizim evden az çekiyor (ana modem komşuda).Acaba onun internetini bizim evdeymiş gibi kullanabilir miyizz.Yani wireless tam çeker mi bi parça felan yardımıyla.Nette gördüm bişeyler ama var mı böyle internet dağıtıcılar felan.Umarım anlamışsınızdır sorunumu :D
router ve net kablosu ile yapılıyor

• Beğen
Tepkiler: AlexsandroZ
exp_l0it

exp_l0it

Üye
evden eve cat6 kablo cekebilirseniz eger, evde mevcut bulunan herhangi bir modemi access point noktasina donusturerek sanki evde imis gibi kullanabilirsiniz.
elinizdeki modemi bu ayarlara getirip kabloyla baglamaniz yeterli, modem adi ve sifresi size kalmis bir durum.

• Beğen
AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
    Konu Sahibi
evden eve cat6 kablo cekebilirseniz eger, evde mevcut bulunan herhangi bir modemi access point noktasina donusturerek sanki evde imis gibi kullanabilirsiniz.
elinizdeki modemi bu ayarlara getirip kabloyla baglamaniz yeterli, modem adi ve sifresi size kalmis bir durum.
Cat6 kablosu aldığım routere mı takılacak bi detaylı olarak anlatabilir misiniz?Birde hangi routeri almalıyım?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Cat6 kablosu aldığım routere mı takılacak bi detaylı olarak anlatabilir misiniz?Birde hangi routeri almalıyım?
her router aynı sayılır sadece hızları değişir klasik net kablosu her yerde bulursun ana modemden router a uzatacaksın bu kadar
herhangi bir bu tarz şey satan yere sorarsanız yardımcı olurlar hangi router size daha uygun olduğu konusunda

• Beğen
exp_l0it

exp_l0it

Üye
her router aynı sayılır sadece hızları değişir klasik net kablosu her yerde bulursun ana modemden router a uzatacaksın bu kadar
herhangi bir bu tarz şey satan yere sorarsanız yardımcı olurlar hangi router size daha uygun olduğu konusunda
router almana gerek yok, evdeki herhangi bir wireless olan modemi routera ekranda gosterdigim sekilde routera donusturebilirsin. cat6 kablonun bir ucunu kendi modemine digerini internet olan modeme baglicaksiniz. diger modemden bir ayar yapilmasina gerek yok.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
router almana gerek yok, evdeki herhangi bir wireless olan modemi routera ekranda gosterdigim sekilde routera donusturebilirsin. cat6 kablonun bir ucunu kendi modemine digerini internet olan modeme baglicaksiniz. diger modemden bir ayar yapilmasina gerek yok.
Bu Dediğin WAN Değilmi? Her Cihaz Destekleyecekmi Bakalım
Dostum Routor Dediğimiz Cihazlar Var.İstersen Kablolu İstersen Kablosuz Olarak İnternetini Çoklayabilirsin.Tabi Kanunen Yasak Bilgn Var Sanırım.

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Dostum Routor Dediğimiz Cihazlar Var.İstersen Kablolu İstersen Kablosuz Olarak İnternetini Çoklayabilirsin.Tabi Kanunen Yasak Bilgn Var Sanırım.
ona bakarsan ortak net kullanmak komple yasak ama takan pek fazla kişi yok :) görevliler dahil

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it, DarkredBlue61 ve AlexsandroZ
exp_l0it

exp_l0it

Üye
ben wan portuna baglamadan 3 modem bagladim o sekilde 3unden de interneti rahat sekilde kablosuz cekebiliyorum

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Wireless Repeater alıcaksın iş bitecek

eğer modemi router olarak kullanamak istiyorsan modemlerin birbirini desteklemesi lazım
örn tp link asususu desteklemiyor

ben ZyXEL NBG-418N v2 kullanıyorum

ana modemden hiç bir ayar yapmadan

wireless repeater üzeriden önce wifiye bağlanıp sonra istersen başka bir ssid ve şifre ile tekrar yayabiliyor

hızı neredeyse ana modeme 1 m yakınmış kadar hızlı ve geçikmesiz

• Beğen
exp_l0it

exp_l0it

Üye
oyle bir yasak olsaydi eger, teknoloji magazalarinda router filan satilmazdi ?

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
    Konu Sahibi
Anladım ustam çok sağolasın :)

exp_l0it

exp_l0it

Üye
elinde hic modem var mi ve komsunun modem markasi ne ?
ucuz yollu bise varken gidip bise almaya gerek yok bence

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
yasak var farklı evlerden ortak net kullanımı yasaktır ama kimse kontrol etmiyor görevliler bile yasak olduğunu bilmiyordur belki de :D :D
router en basit çözümdür hemen 2dk kablo tak çalıştır bitsin

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
    Konu Sahibi
Wireless Repeater alıcaksın iş bitecek

eğer modemi router olarak kullanamak istiyorsan modemlerin birbirini desteklemesi lazım
örn tp link asususu desteklemiyor

ben ZyXEL NBG-418N v2 kullanıyorum

ana modemden hiç bir ayar yapmadan

wireless repeater üzeriden önce wifiye bağlanıp sonra istersen başka bir ssid ve şifre ile tekrar yayabiliyor

hızı neredeyse ana modeme 1 m yakınmış kadar hızlı ve geçikmesiz
Repeater mı daha iyi olur router mi?Repeaterde de kablo bağlamicaz mı?Ve repetarda wifi ye nasıl bağlanacağız? 1,2,3 şeklinde cevaplarsanız sevinirim :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tamam Ama Adam Sana Git Mahalleye İnterneti Dağit Diye Vermiyor :) Bir Den Çok Aile Artık Birey İçin Tarifeler Farklı.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Tamam Ama Adam Sana Git Mahalleye İnterneti Dağit Diye Vermiyor :) Bir Den Çok Aile Artık Birey İçin Tarifeler Farklı.
bizim okulda routerlari 1000 kisiden fazla kullanan var, her katta nerdeyse 10 tane( 3 ayri net var) :D yasak nerde burda :kop::kop:
her bina 3 katli 15den fazla bina var, bir de kampus icinde yurtlar var, disarda kampus icinde var ... :kop:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Repeater mı daha iyi olur router mi?Repeaterde de kablo bağlamicaz mı?Ve repetarda wifi ye nasıl bağlanacağız? 1,2,3 şeklinde cevaplarsanız sevinirim :)
1-2-3) :D repeater ile router arasında fazla fark yoktur onda da kablo bağlarsın aynı şekilde wifi ye bağlanırsın
sadece repeater daha az yer kaplar router masaüstü pc kullanıyorsan daha avantajlıdır direk routerdan da pcye kablo çekersin pc nin neti daha hızlı olur

• Beğen