INTEL Turbo Boost Teknolojisi (sanırım beceremedim :D)

Sponsorlu Bağlantılar

KiDMaN

Üye
    Konu Sahibi
INTEL Turbo Boost Teknolojisi (sanırım beceremedim :D)
arkadaşlar işlemcim intel core i5 650 3.20ghz(w7 3.19 olarak görüyor) herneyse işlemcide turbo boost özelliği ghz yi arttırıyor.Fakat ben bunu beceremedim sanırsam w7 gadgedi yüklü ona tıklıyorum böyle bir hata veriyor intelin turbo programını silip baştan yükledim yine sonuç aynı sanırım yazıda bu uygulamayı enable hale getirmeyi istiyor fakat bunu nasıl yaparım teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: cepherkül

yiğitsaraç

Üye
bendede öle gardaş :) ama o açık sen merak etme cpu z den bak zorla az birden saha kalkıo pc ucuo :)

KiDMaN

Üye
    Konu Sahibi
hocam bakıyorum 3.2 diye gözüküyor cpu z den bence kapalı biri yardım etsede açsak :S

&&BERKAY&&

&&BERKAY&&

Üye
o şeyde kapalı gözüküyo i7'de de var bu sorun cpu z etkin ama bunda yk yazılımsal bir sorun bence

check_bil

Üye
aynı sorun bende de var
acer aspire 5740g i5 430
önceleri gösterge çalışıyordu fakat simdi turbobosst araç cubunda more enformation yazısı çıkıyor
yardımcı olursanız sevinirim
tesekkürler

Kingmortall

Kingmortall

Üye
bu soruna nedved daha iyi cevap verebilir :)

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
BIOS üzerinden kontrol edilebiliyor sanırım.Ayrıca bazen etkin olduğu halde etkinleştirilmediğine dair uyarı veriyor.

Lacrymosa

Üye
İşlemci bunu otomatik olarak kendisi yapıyor diye biliyordum ben. Yani 4 çekirdeğe birden ihtiyaç duymadığında boştakiler diğerlerine desteğe gidiyor. :)

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Evet otomatik yaptığı doğru ama boştakiler sistem üzerinden tetiklenene kadar boşta kalır , çağrılmaz.