İntel İle AMD

Sponsorlu Bağlantılar

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
valla tavsiyeler nvidia yönünde oldu :oke:
ama şimdi örneğin 500 tl altına bir sürü iyi performans veren amd kart varken nvidiada bu sayı az ve nvidianın iyi kartları 500 tl üzerinde :)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
ama şimdi örneğin 500 tl altına bir sürü iyi performans veren amd kart varken nvidiada bu sayı az ve nvidianın iyi kartları 500 tl üzerinde :)
amd yi ucuz olduğu için tavsiye ediyorla r:D

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
  • Beğen
Tepkiler: ByKatre
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Aslında ekran kartında intel mi, amd mi diye kıyaslama olmaz yaa, ikisinin de güzel modelleri var :islik Ama nvidia "yazılımsal" özellikleri nedeniyle amd den bir tık önde bence :oke:

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
güncellem vs. oke
Güncelleme konusunda beğenmiyorum :kotu: 256 MB lık nvidia geforce fx 5200 a hala güncelleme gelmedi :hih:
Şaka bir yana, nvidia denetim masası, shadowplay gibi özelliklerden bahsediyorum :D Özellşle shadowplay gerçekten iyi olmuş :alkis

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Güncelleme konusunda beğenmiyorum :kotu: 256 MB lık nvidia geforce fx 5200 a hala güncelleme gelmedi :hih:
Şaka bir yana, nvidia denetim masası, shadowplay gibi özelliklerden bahsediyorum :D Özellşle shadowplay gerçekten iyi olmuş :alkis
amd veriyor mu güncelleme D:

Fatic

Fatic

Üye
Gençler,arkadaşlar bütün yazdıklarınızı okudum iyi hoş yazmışsınız ama bu hayatın bi gerçekleri var bunları okuyunca çoğunuz beni haksız bulcak ama amd firması bile kendi modellerini test ederken örneğin son model fx8000lerde bir işlemciyle i5 işlemciyi karşılaştırıyor i7 işlemcileri karşılaştırmıyor.bende yıllarca athlonII kullandım ve gayet memnundum ama şimdi burada 2500TLlik işlemciyle 500TL lik işlemciye aynı performansı veriyor dersen ben sana ironi yapıyorsun derim.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
intel amd'nin her zaman üstündedir. Fiyatı da bu yüzden daha pahalıdır. AMD intele tam anlamıyla rakip olamadığından dolayı fiyat politikasıyla müşteri kazanmaya çalışıyor. Lakin AMD taşınabilir bilgisayarlarda pek tercih edilmiyor gerek cpu, gerek gpu bakımından nedeni ise intele nazaran daha fazla ısınması. Daha doğrusu soğutulamaması. Emin olun intelin cebinde şuan yeni bir ton proje var hazırda bekleyen işlemciler var ama duyurmuyorlar. Nedeni ise rekabet ortamının olmaması. Şimdi intel onu çıkarırsa AMD'ninde birşeyler yapması gerekir ama intel zaten piyasaya hakim AMD yeni birşey yaptığında elindeki kozu kullanıp hep önüne geçiyor, AMD'de fiyat kırarak satış yapıyor. Şahsen ben kasa toplasam amd tercih ederim. İntel fazla pahalı gerçekten.

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
intel amd'nin her zaman üstündedir. Fiyatı da bu yüzden daha pahalıdır. AMD intele tam anlamıyla rakip olamadığından dolayı fiyat politikasıyla müşteri kazanmaya çalışıyor. Lakin AMD taşınabilir bilgisayarlarda pek tercih edilmiyor gerek cpu, gerek gpu bakımından nedeni ise intele nazaran daha fazla ısınması. Daha doğrusu soğutulamaması. Emin olun intelin cebinde şuan yeni bir ton proje var hazırda bekleyen işlemciler var ama duyurmuyorlar. Nedeni ise rekabet ortamının olmaması. Şimdi intel onu çıkarırsa AMD'ninde birşeyler yapması gerekir ama intel zaten piyasaya hakim AMD yeni birşey yaptığında elindeki kozu kullanıp hep önüne geçiyor, AMD'de fiyat kırarak satış yapıyor. Şahsen ben kasa toplasam amd tercih ederim. İntel fazla pahalı gerçekten.
Genelde Öyle Yapıyorlar Ki Uçuk Fiyatlarda Sadece İntel Tercih Ediliyor. Bu Isınma Meselesini Öğrendiğim İyi Oldu. Laptoplardaki Fan Zaten küçük AMD Koysalar yanar belkide :kıskıs:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Genelde Öyle Yapıyorlar Ki Uçuk Fiyatlarda Sadece İntel Tercih Ediliyor. Bu Isınma Meselesini Öğrendiğim İyi Oldu. Laptoplardaki Fan Zaten küçük AMD Koysalar yanar belkide :kıskıs:
amd zaten laptoplarda var hepsi değil ama genel olarak intelli laptoplara göre daha fazla ısınıyorlar. Özelliklede gpu amd ise

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
amd zaten laptoplarda var hepsi değil ama genel olarak intelli laptoplara göre daha fazla ısınıyorlar. Özelliklede gpu amd ise
GPU da NVİDİA vs AMD Desem Sadece Isınma Avantajımı Olur :bilmm

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
GPU da NVİDİA vs AMD Desem Sadece Isınma Avantajımı Olur :bilmm
şöyle anlatayım sana aynı performansta 2 iki ürün düşün biri amd biri nvidia. Amd 300 ise nvidia 350 tl olur. Nvidia daha az ısınır amd 3-4 güncelleme alır destek biter. Nvidia en eski kartlarından bile desteği kesmiyor. Bende gtx660m var Notebookta masaüstünde gt210 var. 660'ın aldığı güncellemeyi o bile alıyor sen düşün. Ati vardı (eski amd) masaüstünü aldığımda reisti kimsenin oynayamadığı oyunları oynuyordum o kart bile 2 güncelleme aldı. gt210'u ikinci el aldım 35 liramıydı 40 lira mı ne bozulmuştu masaüstünü kullanmıyorum zaten pek taktım driverini kurdum üzerine 2 güncelleme aldı

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
şöyle anlatayım sana aynı performansta 2 iki ürün düşün biri amd biri nvidia. Amd 300 ise nvidia 350 tl olur. Nvidia daha az ısınır amd 3-4 güncelleme alır destek biter. Nvidia en eski kartlarından bile desteği kesmiyor. Bende gtx660m var Notebookta masaüstünde gt210 var. 660'ın aldığı güncellemeyi o bile alıyor sen düşün. Ati vardı (eski amd) masaüstünü aldığımda reisti kimsenin oynayamadığı oyunları oynuyordum o kart bile 2 güncelleme aldı. gt210'u ikinci el aldım 35 liramıydı 40 lira mı ne bozulmuştu masaüstünü kullanmıyorum zaten pek taktım driverini kurdum üzerine 2 güncelleme aldı
Doğru hocam benim Arkadaşın Laptop 3 Senlik Mi 4 senelik mi Ne 315M Var benim 840m e gelen güncelleme gelmiş şaşırdım.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Doğru hocam benim Arkadaşın Laptop 3 Senlik Mi 4 senelik mi Ne 315M Var benim 840m e gelen güncelleme gelmiş şaşırdım.
nvidia sınıf farkı yapmaz zengin fakir herkese verir güncellemeyi benim notebookta masaüstüde şuan 3.40 :)

ANIL

ANIL

Admin
Evet AMD güncelleme konusunda NVIDIA ile yarışamıyor. Son stabil güncelleme Nisan sonunda geldi. Fakat güncelleme gerçekten başarılı ise her ay güncellenmesine gerek yok diye düşünüyorum. AMD tarafında yeni sürücüler yakında gelecektir. Beta üzerinden gidiyor şu sıralar. Fiyat konusunda zaten dediğiniz gibi AMD çok üstün. AMD ''FreeSync'' monitör ile daha akıcı bir deneyim sunmayı da amaçlıyor.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu arada DirectX 12 gelecek. Daha az enerji tüketirken 2 kat FPS sunacağı söyleniyor.

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve Mad EagLe

Üst Alt