İntel İle AMD

Sponsorlu Bağlantılar

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
O Kadar Tavsiye Yapıyorsun BU Kadar. Şaşırdım Be Nasıl Öğrendin O Kadar.
TheShadow haklı olabilir. Ama şunu söyleyeyim hiçbir zaman pc ye yönelme gibi bir eğilimim yoktu. Bir baktım aniden pc ye yönelmişim. Ee bir kere merak edince de insan her şeyi öğrenebilir ;)

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve The Shadow
-Emre

-Emre

Üye
Şöyle açıklayayım, Amdnin 1.8 ghzlik bir işlemcisi aynı seviye intel 3.4 ghz işlemciden çok daha yüksek performans sağlar. Adamlar yapıyo hem de uygun fiyata. fazla deşmeye gerek yok nasıl yaptıklarının :D bir de 64bitin mucidi onlar :)

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Şöyle açıklayayım, Amdnin 1.8 ghzlik bir işlemcisi aynı seviye intel 3.4 ghz işlemciden çok daha yüksek performans sağlar. Adamlar yapıyo hem de uygun fiyata. fazla deşmeye gerek yok nasıl yaptıklarının :D bir de 64bitin mucidi onlar :)
Aynen benim amd athlon nereden baksan 6-8 yıl oldu, hala daha 0 kasma ile modelleme, animasyon vs yapıyorum. Reender bile alınıyor :D

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve -Emre
-Emre

-Emre

Üye
O Kadar Tavsiye Yapıyorsun BU Kadar. Şaşırdım Be Nasıl Öğrendin O Kadar.

yorumunu görmeden yazdım, bu benim eski sitemin aynısı ve 1280x720 çözünürlükte kasıntısız pes13 oynamışlığım var :) (ekran kartım yoktu)

• Beğen
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
TheShadow haklı olabilir. Ama şunu söyleyeyim hiçbir zaman pc ye yönelme gibi bir eğilimim yoktu. Bir baktım aniden pc ye yönelmişim. Ee bir kere merak edince de insan her şeyi öğrenebilir ;)
aynen öyle :oke:
yorumunu görmeden yazdım, bu benim eski sitemin aynısı ve 1280x720 çözünürlükte kasıntısız pes13 oynamışlığım var :) (ekran kartım yoktu)
iyiymiş yaw :)
nasıl yaou-ıyorlar ki :D

• Beğen
Tepkiler: -Emre ve Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Mesela benim bir öğretmenim vardı adam canının sıkıldığını hiç hatırlamıyor. Gençliğinde hiç boş durmamış, tarlayla uğraşmış, pc öğrenmiş, telefonlardan anlıyor, bu kadar şeyin üstüne gitmiş bi de teknik resim öğrenmiş, daha ne diyim :alkis: Hayranlıkla seyrediyorum adamı :D

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Mesela benim bir öğretmenim vardı adam canının sıkıldığını hiç hatırlamıyor. Gençliğinde hiç boş durmamış, tarlayla uğraşmış, pc öğrenmiş, telefonlardan anlıyor, bu kadar şeyin üstüne gitmiş bi de teknik resim öğrenmiş, daha ne diyim :alkis: Hayranlıkla seyrediyorum adamı :D
oluyo öyle adamlar :spr

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Teknoloji candır gerisi heyecan:aman2:
AMD bu kadar iyi miymiş ya:bangin:

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve Bilişim Profesörü
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
mesela 4200u i5 ile ona denk bi amd kaç tl :bilmm varmı böyle laptop markası
AMD çok ısınır diye bilirdim, bu yüzden laptoplarda fazla tercih edilmediğini düşünüyorum @Bilişim Profesörü ?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
AMD çok ısınır diye bilirdim, bu yüzden laptoplarda fazla tercih edilmediğini düşünüyorum @Bilişim Profesörü ?
AMD nin fazla ısındığını düşünmüyorum intele kıyasla. Aralarında çok fazl bi fark yok. Laptoplarda tercih edilmemesinin nedeni ise tahminimce laptop üreten firmalarla intel arasında bir anlaşma var. Dikkat ederseniz laptopların kenarında yazar hangi işlemci varsa intelin.

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
AMD nin fazla ısındığını düşünmüyorum intele kıyasla. Aralarında çok fazl bi fark yok. Laptoplarda tercih edilmemesinin nedeni ise tahminimce laptop üreten firmalarla intel arasında bir anlaşma var. Dikkat ederseniz laptopların kenarında yazar hangi işlemci varsa intelin.
amdlerdede yazıyor :hmmm

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
laptoplarda tercih edilmemesinin sebebi laptop firmalarıyla anlaşması var ;)intel onlara reklam da veriyo bu yüzden belkide işlemcilerin fiyatını yarıya indiriyo @Bilişim Profesörü doğru söyledi

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü ve -Empat-
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
ucuz olması ancak işlemcide intel ekran kartında amd daha iyi bence

Üst Alt