Intel Core 2 Duo CPU E4500 2.20 2.21 Ghz 2 GB Ram var Bilgisayarımda Sizce bu donanı işte yararmı ?

Sponsorlu Bağlantılar

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Intel Core 2 Duo CPU E4500 2.20 2.21 Ghz 2 GB Ram var Bilgisayarımda Sizce bu donanı işte yararmı ?
Intel Core 2 Duo CPU E4500 2.20 2.21 Ghz 2 GB Ram var arkadaşlar ben bu bilgisayarı oyun oynamak için kullanacam asıl amacım o sizce bu sıstem yarar mı acaba ?

Daha dogrusu şu an bilgisayarımda ekran kartı Nvıdıa GeForge 7300 SE / 7200 Gs var ben bu ekran kartı yerıne bılgısayarıma '' Zotac GeForge 9800 GT Eco 1 GB DDR3 256 Bit Directx 10 HDTV/Zotac '' ekran kartını alacagım arkadaşlar piyasa fiyatı 200 & 220 Tl arası arkadaşlar nedersiniz sistemim nasıl yanı işe yararmı bu ekran kartını alayım mı bu sısteme deger mı ?

Bu arada oyun : büyük grafik istiyor GTA 4 / Libercity bu konuda '' PC muhendısınden '' yardım aldım bana ''
Zotac GeForge 9800 GT Eco 1 GB DDR3 256 Bit Directx 10 HDTV/Zotac '' ekran kartı bu oyunun grafıklerını haylı haylı kaldıracagını rahat edecegimi söyledi . Söyledigide dogra ekran kartı çok güçlü ama benım asıl merak ettigim benım sıstemım nasıl oldugu iyimi ortamı yoksa kötümü oldugu ne dersiniz ? :hmmm

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye
işe yarar tabi ama rami 4 GB yap süper olur o zaman:P::hmmm

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
ok Tavsiyen için tşkler... Bende DDR 2 667Mhz ( 2 ) GB Ram ( KİNGSTON ) var ben buna aynısından DDR 2 667 Mhz ( 2 ) GB Ram ( KİNSTON ) alsam bu şekilde 4 GB Ram etsem performansta veya herhangı bir şeye etkısı olur mu acaba ? yoksa tek ram 4 GB 667 Mhz DDR2 mi ( KİNSTON ) mu alayım ?

==> (( Remlerde Şuan kadar Kinston kullandıgım için genellikle kinston alayım marka olarak diyorum ... )) <==

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Bana bu Forumda '' Lord_oF_Dark '' Başka bir arkadar yardım etmiyecekmi ? Daha dogrusu bu Benım Kullandıgım sıstemden kullan arkadaslar yok mu acaba ? '' Lord_oF_Dark '' iste buradan ister Özel mesajlaşmada yardımlarından dolayı tşk ediyorum. Arkadaşlar sizlerden de yardımlarını beklıyorum ... daha dogrusu önerilerinizi ....

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Oyun oynamak için Intel Core 2 Duo serileri o kadar iyi performans vermez. AMD'nin X4 İşlemcisi hem ucuz hemde oyunlar için idealdir. Intel'in i serileri yüksek sistemli oyunlar içindir fakat maaliyetlidir. Onun için AMD'nin 4 çekirdekli bir İşlemcisi ile 4GB Ram taktığınız zaman tabiki 2GB'dan daha performanslı olacaktır. Oyunlarda kasma olmayacaktır ve nesneler, objeler, kaplamalar daha çabuk yüklenecektir. Ayrıca Kinsgton Ram'ler artık düşüştedir. Onun için lider olan CORSAIR veya HI LEVEL markalarından birini alabilirsiniz.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
ıntel core oyunlarda daha cok tercih edilmiyormuydu ??? AMD'nin X4 İşlemci mi ??? nasıl performansı ???

----------Eklendi @ 16:31:28 ---------- Yazıldı @ 16:28:04 ----------

Bence en iyisi intel core i 7 işlemci oyun ve grafik islerinde süper performanslı fiyatı pahallı biraz cep yakıcı cıns ama performans konusunda super ...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Hayır Intel dual Core çift çekirdeklidir ve fiyatı AMD'nin X4 İşlemcisi ile eşittir. Onun için düşük fiyata 4 çekirdekli ve Intel'in 2 çekirdekli İşlemcisi ile aynı fiyata olan AMD'yi almak daha iyi olur.

Intel i7 çıktığından bu yana AMD'nin X6 çekirdekli İşlemcilerinin bir önemi kalmadı. Çünkü i7 işlemcileri ile hız aşırtma "Overclock" yapıldığı zaman ve su soğutma ile performans maksimum seviyeye çıkarılıyor. O/C denildiği zaman akla Intel'in i7 İşlemcisi gelir ve verdiğiniz paranın da hakkını verir.

AMD'nin ise tek özelliği oyunlarda iyi olması. Fakat sadece X4 ve X6 İşlemcilerinde bu böyledir. Buda bazı yöntemlerle en iyi derecelere getirilebilir. Fakat i7 kadar üstün performans vermez. Onun için eğer bütçeniz kısıtlı ise AMD, bütçeniz yerinde ise Intel'in İşlemcilerinden birini alacaksınız. Ama şuanki duruma göre Core 2 Duo mu AMD Phenom X4 mü derseniz burada AMD'nin dört çekirdekli İşlemcisi ön plana çıkacaktır.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
aynen söyledigin gibi...

alixkandemir

Üye
ok Tavsiyen için tşkler... Bende DDR 2 667Mhz ( 2 ) GB Ram ( KİNGSTON ) var ben buna aynısından DDR 2 667 Mhz ( 2 ) GB Ram ( KİNSTON ) alsam bu şekilde 4 GB Ram etsem performansta veya herhangı bir şeye etkısı olur mu acaba ? yoksa tek ram 4 GB 667 Mhz DDR2 mi ( KİNSTON ) mu alayım ?

==> (( Remlerde Şuan kadar Kinston kullandıgım için genellikle kinston alayım marka olarak diyorum ... )) <==

bir 4gb 667 mhz kingston daha al
tek parça ram her zaman daha iyi performans sağlar
işlemci değişimi demek anakart değişimi demektir.
Ekstra masraf demektir. Toplam 6gb den yeterli performas alamzsan o zaman değitirirsiniz sistemi

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
sn :'' alixkandemir '' o zaman benım remin birini satıp yenıden almam gerekiyor . yardımın için tşk ederim... bende öyle düşünüyordum aslında 2 ayrı ayrı rem yerine tek bir rem daha iyi olur diyordum. senın dedigini yapacagım sn '' alixkandemir '' 4 gb 667 mhz ( kingston ) alacagım ... sence marka olarak kınston mu tercih edeyim acaba ?...

alixkandemir

Üye
öncelikle çok kibarsınız ben teşekkür ederim.
anladığım kadarıyla elinizde 1+1 gb ram var
boş ram slotunuz yoksa bir tanesini mecburen boşa çıkarmanız gerekecek. Eğer varsa çıkartmayın merak etmeyin ekstra takacağını 4gb den sonra performans kaybı yaşatmaz size,
Boş slotum yok diyorsanız 4+1 gb ile yola devam diyeceksiniz.
ram markası olarak nanya, hi level, kingston tavsiye ederim .
Şunuda Kesinlikle unutmayınız. Ramlar 4gb ve üstünü geçtikten sonra mutlaka ama mutlaka 64 bit işletim sistemi kurmanız gereklidir.
Yoksa o kadar ramın baş döndürücü hızını hissedemezsiniz.
win 7 ultimate (64bit) dvd sini temin edebilirim isterseniz.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Yok bende 2 tane rem gözü var onların 1 tanesınde 2 GB DDR 2 667 Mhz rem var şimdi ben 2 gb remi bilgisayarcıya vererek 4 gb 667 mhz kinston rem alacagım...
Bana '' win 7 ultimate ( 64 bit ) temin edebilirim '' demişsin öncelikle saog bende windows 7 ultimate ( 32 bit ) var edimde siz nasıl temin edeceksiniz ? win 7 işletim sistemini seviyorum aslında bazı arkadaşlar bana win 7 önermediler hepsi win xp sp2 sp 3 önerdiler benim alma nedenim oyun oyunda da en iyi performans alabılmek ıcın bütçemin yettigi kadarıyla bılgısayarımı yukseltecegım... bana önerilerin varsa paylaşırsan sevınırım...

alixkandemir

Üye
anladım ram değiş tokuş olayı :)
eğer oyun diyorsanız win 7 ye daha terfi etmemenizi tavsiye ederim. Ama ram ların daha iyi performans sağlaması için 4 gb ve üstünden sonra 64 bit işletim sistemine geçilmesi şarttır.
64 bit işletim sistemlerinde oyun ve program sıkıntısı olmaz oyunların ve programların çoğu 32 bit yazılmıştır ama sanallaştırma teknolojisi sayesinde 64 bit işletim sistemleri 32 bitlik uygulamalarıda çalıştırır.
Yalnız önemli bir nokta varki oda cpu nun 64 bit desteği vermesi, ama endişelenmeyin sizdeki cpu nun 64 bit desteği var
4 gb ramdan sonra veri akışının daha hızlı olabilmesi için 64 bitlik işletim sitemine ihtiyacı var 32 bitle yola devam ederseniz 2 gb lik performanstan devam edersiniz.

şöyle örnek verecek olursak bir köyün sanayileştiğini düşünelim
fabrikaların ve evlerin çok daha fazlalaştığını düşünelim

senin elinde de 3.2 metre genişliğinde yolların var birde 6.4 metre genişliğinde yolların var.

bu fabrikaların ve evlerdeki otomobillerin araçların insanların yolda daha rahat hareket etmesi için ne gerekir.
Tabii ki daha fazla yol genişliği dolayısıyla da 6.4 metre genişlikteki yolu kullanmanız kaçınılmaz olacaktır.

belirttiğiniz sistemdeki bir makinanın uçması gerekir. 32 bitte uçmaz daha hızlı koşar :D
deneyin ve görün

benim şahsi deneyimlerimden yola çıkarak yazdım bu yazıyı copy paste değildir.

oyun için win 7 ve xp nin 64 bit sürümlerinin her ikisinide bir denemeni tavsiye ederim açıkçası pek bir karar veremiyorum. Benim görüşümce win 7 daha iyidir ama xp yide öylesine iyi yapmış ki microsoft ne bir donanım uyumsuzluğu nede bir uygulama uyumsuzluğu ile karşılaştım. Fakat win 7 64 bit kullanıyorum trend olsun diye arayüzü çok güzel diye başka bir nedenim yok.

win 7 64 bit ultimate i kargo ücreti size ait olmak kaydıyla ücretsiz gönderirim.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Bana böyle bir örnekle anlatıgın için saog kardeş... Win 7 64 bit demişsin acaba 64 bit Türkçemi ben ingilizce olarak olarak bılıyorum ???
ben bılgısayarda win 7 ultimate (32 bit) kullanırken bilgisayar cok ısınıyor. bu 64 bit olunca sistemdeki ısı bilgisayarın ekran kartına zarar verirmi acaba ?...
Sana tşk ederim tabiki yolluya bılırsın kargo parası sorun degıl. ben burada bir bakayım win 7 ultımate nin 64 bitini bulabılecem mı bulamazsam sana adresi yollarım burada varsa yorulmana gerek yok ... :-)

3 hafta sonra bilgisayarın işletim sistemi şöyle olacak : İntel core 2 duo E4500 2.21 Ghz 4 GB (667 Mhz) ram ve üzerindeki ekran kartı : Zotac geforge 9800 gt eco 1 gb 256 bit ddr 3 ( Win 7 ultimate 64 bit ) olacak nasıl performans alacagım bakalım ?...

bu arada kasada tüm fanları temizledim zaten temizmişde ısınma win xp de normal gidiyor win vistada da normel ama win 7 de çok ısınıyor bu neden olabılır bilgisayarı çok yordugundan mı acaba .... ( ilerde win 7 ultimate 64 bit edince yumurta bile koysak bişecek herhalde :-) :-) :-) ...

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
nvıdıa goforge 7300 se / 7200 gs ekran kartının win 7 ekran kartı driverini indirebilecegim bir site önerirmisiniz ... ?

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Pc mühendisinden aldım bulmanıza gerek yok...

alixkandemir

Üye
Bana böyle bir örnekle anlatıgın için saog kardeş... Win 7 64 bit demişsin acaba 64 bit Türkçemi ben ingilizce olarak olarak bılıyorum ???
ben bılgısayarda win 7 ultimate (32 bit) kullanırken bilgisayar cok ısınıyor. bu 64 bit olunca sistemdeki ısı bilgisayarın ekran kartına zarar verirmi acaba ?...
Sana tşk ederim tabiki yolluya bılırsın kargo parası sorun degıl. ben burada bir bakayım win 7 ultımate nin 64 bitini bulabılecem mı bulamazsam sana adresi yollarım burada varsa yorulmana gerek yok ... :-)

3 hafta sonra bilgisayarın işletim sistemi şöyle olacak : İntel core 2 duo E4500 2.21 Ghz 4 GB (667 Mhz) ram ve üzerindeki ekran kartı : Zotac geforge 9800 gt eco 1 gb 256 bit ddr 3 ( Win 7 ultimate 64 bit ) olacak nasıl performans alacagım bakalım ?...

bu arada kasada tüm fanları temizledim zaten temizmişde ısınma win xp de normal gidiyor win vistada da normel ama win 7 de çok ısınıyor bu neden olabılır bilgisayarı çok yordugundan mı acaba .... ( ilerde win 7 ultimate 64 bit edince yumurta bile koysak bişecek herhalde :-) :-) :-) ...

elimdeki win 7 64 bit öztürkçe (uygur türkçesi) dir.
bilgisayarının işletim sistemlerine göre ısı farklılıkları göstermesi normal değil
görev yöneticinden sistem boşta ve kullanılmıyorken işlemci yüzde kaç kullanılıyor ?

ama bu o kadarda önemli değil benim göndereceğim 64 bit win7 ile temiz kurulum yaparsanız.
O sistemle hızı damarlarınızda hissedeceksiniz .
ama yumurta asla pişiremeyeceksiniz. win7 64 bit işlemcinizi rahatlatır, bellekleri en verimli olacak şekilde kullanır. Daha fazla geniş veri (64 bit) işleme olanağı olduğu için cpu ısınamayacaktır.

bu ara sadece bir öneri
ekran kartınızı upgrade etmek yerine 30 gb lik ssd hdd alın işletim sistemi 10 sn de karşınızda
photoshop cs4 5sn de emrinize amade !

(reklam filan yapmıyorum hiçkimseden para almıyorum yanlış anlaşılmasın)

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
''' elimdeki win 7 64 bit öztürkçe (uygur türkçesi) dir.
bilgisayarının işletim sistemlerine göre ısı farklılıkları göstermesi normal değil
görev yöneticinden sistem boşta ve kullanılmıyorken işlemci yüzde kaç kullanılıyor ?

ama bu o kadarda önemli değil benim göndereceğim 64 bit win7 ile temiz kurulum yaparsanız.
ama yumurta asla pişiremeyeceksiniz. win7 64 bit işlemcinizi rahatlatır, bellekleri en verimli olacak şekilde kullanır. Daha fazla geniş veri (64 bit) işleme olanağı olduğu için cpu ısınamayacaktır.

bu ara sadece bir öneri
ekran kartınızı upgrade etmek yerine 30 gb lik ssd hdd alın işletim sistemi 10 sn de karşınızda

(reklam filan yapmıyorum hiçkimseden para almıyorum yanlış anlaşılmasın) '''

ok....

Ben ana kartımın özelligi nasıl ögrebılirim ??? Bunun programı var mı ögrenmek için ...? Yoksa ana kartın üzerinde FSB 1066 667 vb. Yazılar var buradan mı ögrenılıyor ? Bunun sadece ana kartını bilgilerini ( herşeyini ) gösteren bir program varsa lütfen yazarsanız sevinirim ...

alixkandemir

Üye
''' elimdeki win 7 64 bit öztürkçe (uygur türkçesi) dir.

bu ara sadece bir öneri

(reklam filan yapmıyorum hiçkimseden para almıyorum yanlış anlaşılmasın) '''

ok....

Ben ana kartımın özelligi nasıl ögrebılirim ??? Bunun programı var mı ögrenmek için ...? Yoksa ana kartın üzerinde FSB 1066 667 vb. Yazılar var buradan mı ögrenılıyor ? Bunun sadece ana kartını bilgilerini ( herşeyini ) gösteren bir program varsa lütfen yazarsanız sevinirim ...

everest diye bir program var

bedava bir bir program anakart cpu ve diğer bileşenlerle ilgili bilgilerinizi verir

anakartınızın üzerinde gördüğünüz yazılar FSB (front Side Bus) hızlarıdır.

bu FSB hızıyla quad core işlemci uyumunuz var (4 çekirdek işlemci)

Uygur türkçesi derken biraz espri yapmak istemiştim ama fazla sulu oldu herhalde anlayamadınız. Gerçekten İstanbul Türkçesi

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
:hmmmUygur:hmmm:hmmm türkçesi:hmmm derken demek istegini gayet güzel anladım... Arada espiri iyi gelir insana ...

Üst Alt