İnsana Benzeyen Bu Varlığın Yok Oluş Kuramları ''Neanderthaller''

Sponsorlu Bağlantılar

fotonn

fotonn

Üye
Bilimsel delillerle hiçbirşey kanıtlayamazsın daha doğrusu Neanderthaller türlerinin insan olmadığını iddia edemezsin çünkü insanın evrimi çalışmalarını kapsayan ve bununda bir parçası olan Neanderthaller insanlarının normal bir insandan ancak %0.5 farklı olduğu (genetik dizilim olarak) bulunmuş ki buda modern insana büyük bir benzerlik demektir. Ama ne var ki ilmi (ilimsel) olarak böyle birşeyin gerçek olmayacağını kutsal kitabımıza dayanarak belki söyleyebilirsin belki söyleyemezsin bunu tam bilmiyorum. Benimde pek yakınlarda farkettiğim üzere bilim ve ilim kelimeleri benzer gözükmelerine karşın özünde farklı kelimeler ve islami açıdan ilim bilimin sapkın olmayan yanını kabul ediyor. Bilim özünde metafiziği reddeder, rasyonalist ve materyalist bir yaklaşım sergiler. İslami olarak bilim terimin ilim terimine muhalefet olarak ortaya çıkarıldığı düşünülür ve ilim kelimesi ise özünde kusursuz bir yaratıcı gücü (Allah'ı) barındırmaktadır. Yani bilimin olduğu yerde din dinin olduğu yerde bilim tartışılmaz diyen bir kişinin özünde haklı olduğunu görebiliyoruz. Ama kişi bunu kasten ilim için söylerse bunu sonuna kadar savunmak her müslümanın bir görevidir. Umarım bu gereksiz tartışmalara bu açıklamalarım bir son verecek niteliktedir.

Hocam sen bilimle kanıtlayamıycaksan neyi savunuyorsun ..hurafelere inanıyorum diyosun açıkcası ..bilim ve ilim ikiz kardeş gibidir..tabiiki de bilimsel araştırmalar ve ilmi kıyaslamalarla gerçekleri bulucaz birbiriyle çelişirse sorun vardır nitekim kuran da evrim asla yoktur deniyor, bilimde bugn bunu teyit edior samimi bütün çalışmalar araştırmalar fosil kayıtları bilimsel olarak olmadığını bir tane bile ara geçiş formu bulunamadığını kabul edior zaten darwin in kendisi bunu kabul etmiş "eğer ARA GEÇİŞ FORMU BULUNAMAZSA BNM TEORİM GEÇERSİZDİR "demiş ..bu gün hala BİR tane bile ara form yoksa bu konu bitmiştir.(NOKTA)

--------------- Ekleme ---------------

Ulan kapattırcam bu konuyu Allah akıl fikr vermıs dıyor herıfe bak keske sana da bıraz verse de anlama kabılıyetın gelısse
ben dıyorum Şam sen dıyorsun Halep

BÜTÜN evrimciler gibi sen de ortaya saçma bi konu açaarak çıktın aralarda da konunu savundun ama şimdi kıvırıyosun, yakışır.. bildik sahne her yerde aynısınız madem savunacak kadar donanımlı değilsin ki (asla da olamazsnz çünkü konunuz çürük temellere dayanıyor )bu işlere bulaşmayın her zmn alt ediliorsunuz ama yine de akıllanmıyorsunuz çok enteresan..he he çok komik şam mış halep miş ..yakışııırrr...

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
foton,,anlamıyor musun guzel kardesım ben evrım teorısını savunan adama tonlarca konu acmıs curutmeye calısmıs tonla yazı yazmıs bır adamım nıyetım kımsenın aklını bulandırmak degıl,adamım show yapmayı keselım ıstersen uzattıkca uzatıyorsun sanırım genclıgının verdıgı heyecan mıdır nedır anlamadım yasını da bılmıyorum ya neyse,bos yere savunmaya gecmıssın cunkı ortada bana aıt bır dusunce yok kı bana aıt olsa cekınmeden yazarım kımden korkacam?

Progressivity

Progressivity

Üye
foton benim bişey savunduğum yok hurafelere falanda inanmıyorum bunu nerden çıkardın şimdi ne alaka hiç anlamadım :@ ayrıca hala bilim ve ilim kelimelerini yanlış kullanıyorsun ondan bahsediyorum sana bilimin evrim yoktur dediği falan yok uydurma durduk yere ulan ben biyolojide yüksek lisans yapıyorum şu an her hafta ayrı bi makale okuyorum ben neden duymadım acaba evrimin olmadıgını ve bilimin bunu kabul ettiğini, bi defa evrimin olmadığını bilim asla kabul etmez ara geçiş formlarının bulunamaması onların olmadığı anlamına da gelmez yanlış anlamayın ben burda evrimi savunmuyorum arkadaşın düşünce sistemini eleştiriyorum, neyse zaten isteyen istediği gibi kullanıyo bu evrim olayını bu saatten sonra herkes inandığı gibi veya inanmadan yaşar kimseye kolay kolay kabul ettiremezler eğer bilim camiası evrimin olmadığını kabul etmişse ve ben duymamışsam herkesten özür dilerim ama bana en 3-4 tane farklı kaynak getireceksin göstereceksin kalkıpta harun yahyanın verilerine dayanarak bunu söyleyemezsin çünkü bilim camiasında adamlar resmen dalga geçiyorlar biyerleriyle gülüyorlar harun yahya'ya bu birincisiydi ikincisi evrimin olmadığını tabikide ilimsel açıdan gösterebilirsin ztn bizim inancımızda bu konu açık ve net bunu yapmak zor bir olay değil yani tartışacak bişeyde yok ortada aslında kelimeleri yerinde kullanalım sorun çıkmasın tekrar vurguluyorum ilim ve bilim aynı şey değil islami açıdan farklılıklar var ve şuanki bilim anlayışı kesinlikle islama uygun değildir o yüzden zaten gayri müslimlerin elinde bilim ve istedikleri gibi yorumluyorlar...

son olarak birde dipnot düşeyimde daha da yazmıyacam çünkü herkes anlamaktan dinlemekten ziyade kendini haklı çıkarmaya çalışıyor neyse benim okuduğum islami kaynaklarda bilimden ziyade ilim denilmesi öneriliyor çünkü Allah rızası için,Allahın varlığını birliğini gücünü kudretini anlamak için yapılan her türlü çalışma ilimdir deniliyor bu anlamda Allah rızası için yapılan her türlü bilimsel çalışma aslında ilmi çalışmadır ve ilim bilimin sapkın olmayan kısmını kabul eder, tekrarlıyorum bilimden ziyade müslümanlar olarak ilim kelimesini kullanmamız gerekiyor! neyi nasıl savunduğumuza dikkat edelim cahil isek araştırıp neyin ne olduğunu öğrenelim 50kere kendimize açıklama yaptırtmayalım!

fotonn

fotonn

Üye
Garibim yaa gerçeklerden bi habersiniz ama !!!! neyse sizi zamana bırakıyorum umarım geç olmadan anlarsnız ...ama biraz acele edin malum dünyanın sonu hızla geliyor..:oke:

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Tamam sen cennete bız cehenneme saol bıtırdıgın ıcın

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Aman usta aman,ellerınden öperim:)inşallah dediğin gibi olur

f-16

f-16

Üye
ne kadar şakma düşünüyosunuz bu darwin teorisi ona göre insan maymundan gelmiş o zaman hayvanat bahcesinde maymunlar ne den hala maymun

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Al bir de burdan yak,konuyu adam gıbı okuuu şov yapma:)

futbol123

futbol123

Üye
ilginç:hmmm

AKATLI

AKATLI

Üye
Değil işte benziyor ama beyın ve cene yapısıyla alakası yok kı bu organlar en önemlı secıcı ölçüt organlarıdır

aynen gorillerde bize benziyo ayakları ve kolları benziyo diye aynı olmuyoruz , bunlarda bize çok benziyo ama farklı bi tür

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Evet .

Aziz™

Aziz™

Üye
gerçekten ilginç:hmmm

hiiic

Üye
vallahi varya, konuyu googlde araturken buldum, yorumları okurken gına geldi al bastı dayanamadım üye oldum yorum yazıyorum... Bune arkadasım yaaa adam bilimsel bir gerçeği anlatmış... Yokmu böyle bir tür...türün varlığını mı inkar ediyorsunuz??? önüne gelen kulak dolma bilgilerle saçmalamış..

Evrime karşı arkadaşlarım,,, öyle yattığın yerden evrime karşı gelmekle olmaz bu işler, namazınızı kılıyor musunuz? eğer namaz kılmıyorsanız sizin gideceğiniz yerde cehennem onu bilin. inanmayan hac suresi 11. ayete baksın.. Allaha inanıp bir ucundan ibadet edenlerde cehennemde ebedi kalcaklar diyor.... daha mahiyetini bilmediğiniz bir din, ve daha içeriğini ömrünüzde oturup hiç okumadığınız bir teori var. hangisine inanırsanız inanın gideceğiniz yer esasında yine cehennem.
:off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off::off:

Azıcık elestiri yaparken insaflı olun, müslüman dediğin bukadar cahil bu kadar bodozlama kulakdan dolma girip bir konuda hemen aklınca fikir yazmaz, nefsine göre yorum yapmaz... Önce iyice araştırır okur anlar...
Varmı bu türü inkar eden? eğer varsa sadece var yazsın, yoruma gerek yok...ne yazacağı belli zaten

Dinazorların bile iskeletini bulan insan evladı, evrim teorisini kanıtlayabilecek daha bir tane aratür bulamadı... hatta bırakın aratürü, ilk ata ilk canlı hangisi yada en ilkel atalar nerede onu bile bulamadılarki, sanki hayvanların hepsi bir anda uzaydan dünayaya gelmiş gibiydi... budurum karşısında komik bir teori ise uzaylıların hayvanları dünyaya taşıdığıyla alakalı idi neyse fazla tefarrühata gerek yok...Neanderthallerin o devirde yaşamış otistik veya spastik bir tür yada radyoasyon nedeniyle mutasyona uğramış insan olma ihtimalini değerlendirmeye bile almayan bilim, bir dini asla inkar edemez...

BUNU MUTLAKA OKUYUN; bugünkü ateizmin ve dinin karşısındaki bilim diye gösterilen tabu esasında hristiyanlık inancına karşı alınmış bir tavırdır.. çünkü hristiyan alemi, dünya düzdür ilkesine karşı gelen ve otoritesini zayıflatacak nice bilim adamlarına savaş açmıştır. Bunun neticesinde din ve bilim savaşı ortaya çıkmıştır... Oysaki islamda bilime ters düşecek bir nokta yoktur. Hiçbir bilim adamı islamın koyduğunu aksine idda edecek bir delile yada bir ispata sahip değildir. (tefarruata inmiyorum uzun iş, 100lerce makalenin ışığında bu fikir camiamızca sabittir). Ateizim ışığında uyuşturucu komalarına ve düşünce yapılarına zarar verecek saplantılara giren pek çok ziyandan sonra, bir dinin gerekliliği ve sosyal toplum ilkelerine uygulanması gerekecek bir kanuna bilim de eninde sonunda kabul görüp islama dayanacaktır...

Hepinizi seviyorum, saygılarımla

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Anılcım bu konu çok sakat,her an bir küfür yiyebilirim tetikte olasın:)

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah:)

● aLuvi ●

Üye
Evet Bunları Biliyorum ..

teşekkürler ..

Üst Alt