Tavsiye İnce Ve Hafif Taşınabilir HDD Önerir Misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
İnce Ve Hafif Taşınabilir HDD Önerir Misiniz?
İyi bayramlar arkadaşlar hrici harddisk alacağım ve bu harddisk sürekli pantalonumun cebimde olacak o yüzden en ince en hafif en az alan kaplayan model arıyorum. Kapasite
maksimum 1 tb gerekiyor (1 tb olursa iyi olur)

İnternette gördüm 1.8" modellervarmış bunlar nasıl nereden temin edebilirim? Ürünü vatan, gold, teknosa dan birinden alıcam o yüzden mağazasında veya sitesinde mevcut ürün olursa sevinirim.

2 model baktım sizce hangisi veya daha iyisi varmı?

1.

2.

Bütçe maksimum 200 tl gibi bişey çok iyi bu dediğiniz bişey varsa 250 ye kadar çıkabilirim.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Kardeşim onu cebinde taşırsan hasar görür. Bence SSD al.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
:hmmm Hocam evet HDD zarar görebilir de SSD ne alaka :bilmm
İyi bayramlar arkadaşlar hrici harddisk alacağım ve bu harddisk sürekli pantalonumun cebimde olacak o yüzden en ince en hafif en az alan kaplayan model arıyorum. Kapasite
maksimum 1 tb gerekiyor (1 tb olursa iyi olur)

İnternette gördüm 1.8" modellervarmış bunlar nasıl nereden temin edebilirim? Ürünü vatan, gold, teknosa dan birinden alıcam o yüzden mağazasında veya sitesinde mevcut ürün olursa sevinirim.

2 model baktım sizce hangisi veya daha iyisi varmı?

1.

2.

Bütçe maksimum 200 tl gibi bişey çok iyi bu dediğiniz bişey varsa 250 ye kadar çıkabilirim.
Vatandakini al, gayet güzel, cebe sığar ve iş görür :cool:

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ssd mi yazılışını tam bilmiyorum malesef ama o cepte taşınabilir ve yazma hızı çok yüksek
Hocam, 1 TB lık SSDler pahalı ve bence SSD lerin de başka pc ye bağlanması tehlikeli, ömrü kısalıyor.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
paylaştıkların arasından 2. linkteki güzelmiş fakat dayanıklılığı konusunda bişey diyemeyeceğim yalnız sana şu modeli öneririm hdd deiynce aklıma ilk wd gelir ve taş gibidir.

The SLayeR

The SLayeR

Üye
hocam
bunu kulanıyorum tasıma ynundende cihazın hız drumu yonundende cok rahatım önerrim

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi

Ssd yi harici olarak nasıl bağlayabiliyoruz hocam usb üzerinden standart harici hdd gibi bağlanabiliyo mu?
:hmmm Hocam evet HDD zarar görebilir de SSD ne alaka :bilmm
Vatandakini al, gayet güzel, cebe sığar ve iş görür :cool:

Hocam işte tek sorunum incelik taşınabilirlik gold taki sanki daha ince
paylaştıkların arasından 2. linkteki güzelmiş fakat dayanıklılığı konusunda bişey diyemeyeceğim yalnız sana şu modeli öneririm hdd deiynce aklıma ilk wd gelir ve taş gibidir.

Benimde aklıma ilk WD geliyor fakat incelik konusunda seagate geçiyor o yüzden tercih etme sebebim oluyor
hocam
bunu kulanıyorum tasıma ynundende cihazın hız drumu yonundende cok rahatım önerrim

Biraz kalın geldi gözüme ya sizce nasıl

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ssd yi harici olarak nasıl bağlayabiliyoruz hocam usb üzerinden standart harici hdd gibi bağlanabiliyo mu?

Ben cevap vereyim. SSD leri harici olarak bağlamak için harici SSD kasaları var, aynı HDD lerde olduğu gibi. O kasayı SSD ye monte ederseniz, harici olarak kullanabilirsiniz, ama tavsiye ettiğim bir durum değildir :kotu: + SSD ler şu anda pahalı, yukarıda atmıştım 1 TB lığını. Biz SSD leri sadece yeni sistem toplayacaklara öneriyoruz ki zaten o SSD de 120 GB oluyor ve ucuz oluyor :cool:

ismail

ismail

Üye
wd 1 tbde kronik bu hata varmış sanırım. hariciyi pcye takınca görüyor ama harici okunmuyor diye

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Ben cevap vereyim. SSD leri harici olarak bağlamak için harici SSD kasaları var, aynı HDD lerde olduğu gibi. O kasayı SSD ye monte ederseniz, harici olarak kullanabilirsiniz, ama tavsiye ettiğim bir durum değildir :kotu: + SSD ler şu anda pahalı, yukarıda atmıştım 1 TB lığını. Biz SSD leri sadece yeni sistem toplayacaklara öneriyoruz ki zaten o SSD de 120 GB oluyor ve ucuz oluyor :cool:

Peki 2 linkte verdiğim model arasında fark var mı görsellerde gold taki çok ince duruyor
wd 1 tbde kronik bu hata varmış sanırım. hariciyi pcye takınca görüyor ama harici okunmuyor diye

Bunu bilmiyordum

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
Peki 2 linkte verdiğim model arasında fark var mı görsellerde gold taki çok ince duruyor

Bunu bilmiyordum
google yaz haricinin ışığı yanıyor ama pc görmüyor diye wd çıkıyo genelde