İlginç Gerçekler

Sponsorlu Bağlantılar

one2one2

one2one2

Üye
ultrayer soguk duş etkisi yarattın :d

Cruzer_Contour

Cruzer_Contour

Üye
ultrayer web tarayıcısını küçümsemeye çalıştığın,işlemci hızının 680 mhz olduğunu bildiğim(nokia bunu tasarruf amacıyla 770 mhz den dusurdugu halde), gpu nun kendi ram bellegine ve ram kontrolcusune sahip oldugunu bildigim,kamerasını bile dedigin telefonla karsilastirmayacagim N8 den atıyorum bu cevabı...

ultrayer6

ultrayer6

Üye
ultrayer web tarayıcısını küçümsemeye çalıştığın,işlemci hızının 680 mhz olduğunu bildiğim(nokia bunu tasarruf amacıyla 770 mhz den dusurdugu halde), gpu nun kendi ram bellegine ve ram kontrolcusune sahip oldugunu bildigim,kamerasını bile dedigin telefonla karsilastirmayacagim N8 den atıyorum bu cevabı...

Vay be! N8 ile maxicep'e mesaj yazılabiliyor. Bak n8'den atıyormuş cevabı. Galaxy S 'den yazılamıyor ya (!) yaşasın n8!

Birde o küçümsemeye çalıştığım web tarayıcısın Fennec'ten, Dolphin'den, Skyfire 3'ten, hatta android'in kendi tarayıcısından üstün yanlarını göster bana.

Demek işlemci 770 mhz! Sonradan kısılmış! 770 desek bile arada daha 230mhz var n'oldu ona?

Cruzer_Contour

Cruzer_Contour

Üye
senin elindeki sistem 1 ghz e ihtiyac duyuyor benim oyle bir derdim yok 230 mhz in boslugunu hissettirmiyo.

sh0ck

sh0ck

Üye
senin elindeki sistem 1 ghz e ihtiyac duyuyor benim oyle bir derdim yok 230 mhz in boslugunu hissettirmiyo.

Kardeşim elindeki sistem 1 ghz'a ihtiyaç duymuyor ama, pratik olarak kullanabiliyormusun ki portre qwerty'siz ?.

Bu arada sanırsam opera browser ile giriyorsun. ;) 3-4 Sekme aç bakalım. Hafıza dolu hatası alıyormusun ? Ben 10 sekme açtım beni HTC Desire HD'de (Opera ile) ?

Öyle mobil temalı sistelerde değildi. Bolca resim içeren, gittigidiyor.com, sahibinden.com, vs. vs. gibi yerlerdi.

Ha bu arada, Opera mobile kullandığını nerden anladığımı söyleyecek olursam; N8'in kendi web tarayıcısıyla maxicep.com forumuna cevap yazamıyordum, Artık vBulletinin kendi script kodlarındanmı.. Yoksa N8'in dangırıklığındanmı bilemiyorum. ;)

Ha birde. İşlemci için bişey söylemiyorum sana; Sadece söyle, şuan N8'inde kaç mb boş ram var ?. Her iddiasına varım ki, %59'unu sistem kendi için kullanıyor. Ram limitlerini aşmassak %30'luk alan senin. Tepe tepe kullan. :aha:

Yapmayın arkadaşlr. Bende n8 kullandım. Hepinizden önce ön siparişle. ;)

Yiğidi öldür hakkını yeme. Kamera konusunda üstüne yok.

Nokia'nın desteği ise sadece lafta ;). Adamlar photoshop yapmaktan başka bişey bilmiyor Nokia'dakiler. 7 Aydır hala bir güncellemeyi çıkaramadılar ve birsürü müşteri kaybettiler. Ve kaybetmeye devam edecekler..(Özellikle benide kaybettiler ;) )

Uruloki

Uruloki

Üye
sh0ck pr 1.1 güncellemesini kullanmadın galiba sen onda yazı yazabiliyordun maxicepte ayrıca opera da bende 10 tane açyım öyle bol grafikli site ama ram konusuna gelince şunu soruyorum neden linuxda böyle sorun yok az ram çok güç garip değil mi ve ayrıca qwerty olayına bende kızgınım ayrıca daha birkaç ay önce bunları yazanlara sen cevap veriyordun bunların cevabını zaten biliyorsun

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
Telefon piyasasında ki ilginç yeniliklere ne kadar aç ve meraklıyız gençlik olarak, ticari amacı güdmek, yenilikleri yakalamak ve piyasa dengesini haznesinde barındırmak artık eski bir laftan öteye gidemez oldu firmalar için. Ulusal kriterler çatısı altında ülkemiz başta olmak üzere (Türkiye'nin Kendi İşletim sistemi olmadığı halde) Rusya,Çin,Hindistan gibi çoğusu kendi işletim sistemlerine sahipken symbian'ın pazar payı çatısının altında kalışını gözlerimizle görmekteyiz. İki yıl sonra bizim firmamızın /böyle donanıma sahip telefonları olacak bizden ayrılmayın demesi, tüketicilerin kullanmakta olduğu cihazı kadar önemli olduğu günümüzde, neden /symbian? sorusuna cevap arayan firmalara en doğru sözü yine biz tüketiciler söylüyoruz. Ticari kâr güdülüyor arkadaşlar, bize fark etmek kalıyor ama nasıl? Biraz daha bilinçlenelim diye yazıyorum bunları taktir size kalmış tabiki.
Elimizde ki cihaza bir bakalım, ne aramaktayız -dan sonra neyi eksik sorusu karşımız da duruyor. Birinci soru/cevap şudur; Malzeme kalitesi. İkinci soru/cevap şudur; Günümüzde iyi değerlere sahip bir kamera ve ses donanımı. Üçüncü soru/cevap şu olması lazım; Donanımın hız-güç-pil ömrüne karşı cihazın performansı.
Çoğu telefonun 1Ghz frekansında çalışan işlemcisi var. Bu gözle görülen, duyulan tarafı. Bilinmeyen tarafı ise 1Ghz işlemci İşletim sistemine ne kadar uyumlu 1500Mah gücünde Lion pil ne kadar dayanır. Hemen cevabı veriyorum arkadaşlarım Süslüğe alındıysa oyun/program V.s kullanılmayacaksa İkinci günün 3/2 si. Evet ortalama 2 gün bu değerlerde. Hani 1500 Mah pildi? hani 1Ghz işlemciden sonuna kadar faydalanmaktı? hani fiyat performans? Hani??? Ben 10 yıldır telefon kullanıyorum birkere bile intenette Örnek veriyorum nokia N8 e 3000Mah batarya yada özel ayarlar gereçleri görmedim duymadım. ama Başka bir sistemi bizim tabirimizle /yani yetme çocuğa bez değiştiri gibi batarya değişmek gerekiyor.
Gelelim Ticari amaç güdme politikalarına. İşletim sistemi üretip satan bir firma, Farklı bir işletim sistemi üretip/satan firma ile rekabet içinde olmasının doğal olacağını biliyoruz. Bu olması gerekendir ve mecburidir. Ama Bu işletim sistemi 3.Kişiler/firmalar tarafından pazar payını arttıran iş gücü yerine geçen reklamdan daha güçlü psikolojik devrim niteliğinde şahane iş güdme stratejileri geliştirdiler ki aslı olan kaliteli firma yerle bir olma kıyısında. insanlara ulaşmak için internet kullanılır her zaman sırtını dayamış olduğu firmaya farklı bilgileri doğrudan değilde değişik yöntemlerle tükeicileri yarı doğru yarı yanıltma ile pazar payını arttırma doğrusu içinde firmanın bu farklı yöntemlerle /reklamlarla elde ettiği kârın gelirininden istifade etmeleridir arkadaşlar. Kısadan demek gerekirse /Sen benim firmamın hakkında şunları dersen ben söylemiş olduğun bilgiler doğrultusunda çıtamı yükseltirim ve sana da kârını haznene barındırmak kalır doğrultusudur arkadaşlar. son olarak şunu demek istiyorum işini bilen firmalar yerini kaybetmesin bu sadece telefon piyasası değil her konuda öyle insanlar gerçek kalitenin farkına versın o nu kullansın diye nokia kullanmaya devam edelim. saygılarımla iyi forumlar.

nokia n8 48 gb yazmışsında acaba 32 gb hafıza kartı kasma ağır çalıştırma yaratıyomu tabi hafızayı ne kadar doldurduğunda göz önünde bulundurarak

Uruloki

Uruloki

Üye
hafıza kartının sınıfına bağlı birşey yani gidip class 4 almak var birde class 8 var ona bağlı kasma durumu

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
telefonlada alakalı ama herşeyi hafıza kartına bağlamamak lazım

Uruloki

Uruloki

Üye
hayır senin sorun 32 gb kasma oluyormu sorusu değil miydi? O hafıza kartına bağlı birşey işte dolulukla alakası yok kendi hafızası bayağı dolu benimkinin ama sorun yapmıyor

sh0ck

sh0ck

Üye
sh0ck pr 1.1 güncellemesini kullanmadın galiba sen onda yazı yazabiliyordun maxicepte ayrıca opera da bende 10 tane açyım öyle bol grafikli site ama ram konusuna gelince şunu soruyorum neden linuxda böyle sorun yok az ram çok güç garip değil mi ve ayrıca qwerty olayına bende kızgınım ayrıca daha birkaç ay önce bunları yazanlara sen cevap veriyordun bunların cevabını zaten biliyorsun

birkac ay once guncellemenin eksiklerin
kapaticagindan umutluydum. ;). ama sagolsun, nokia oyalamaktan baska bisey yapmadi.

ayrica actigim konulara ve mesajlara bakarsan pr 1.1i siz daha kullanmazken, daha yayinlanmadan 1 ay once telefonuma flash attigimdan bahseden konuyu gorursun. ;).

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
güzel yazı..... çok bilgilendirici... sağol ;)

Kubde

Kubde

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim.

Cruzer_Contour

Cruzer_Contour

Üye
Vay be! N8 ile maxicep'e mesaj yazılabiliyor. Bak n8'den atıyormuş cevabı. Galaxy S 'den yazılamıyor ya (!) yaşasın n8!

Birde o küçümsemeye çalıştığım web tarayıcısın Fennec'ten, Dolphin'den, Skyfire 3'ten, hatta android'in kendi tarayıcısından üstün yanlarını göster bana.

Demek işlemci 770 mhz! Sonradan kısılmış! 770 desek bile arada daha 230mhz var n'oldu ona?

Samsung sana sempatizanlığını yapmaları için para falan mı ödüyor?Tamam tarayıcıda haklı olabilirsin ama herkesin dediği gibi ben bugüne kadar takılma sorunu falan yaşamadım.anna da bunu gidereceklerini söylediler.bizde zaten dört gözle bekliyoruz.

zulall

Üye
yahu suralara linkleri koysanız ölecekmisinizzz

Silinen Üye 627977

Kapalı Hesap
evet :oke::oke::oke:

Silinen Üye 627977

Kapalı Hesap
vay arkadaş

Üst Alt