Yardım İlginç fan sesi !

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
İlginç fan sesi !
Arkadaşlar Lenovo V580c laptopun fanından sanki kabloya sürtme gibi bir ses geliyor. Hatta eski masaüstü pc lerin işlemci sesine benzeyen bir ses. Servis kapağını açıp kontrol ettim temizledim fakat ses masaya koyunca çıkıyor dik tutunca gidiyor. Acaba yerini mi zedeledim? Yerine tam oturmuyor mu?

mastar74

Üye
Laptıp fanının Monte edildiği yeri kontrol ettin miLaptop fanını dişlerini kontrol et kırık olup olmadığına bak ve kablolardan birinin fana temas etme gibi bir olasılık varsa kontrol edebilirsin

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Hiçbirinde sıkıtı yok aslında. Kablo yakın duruyordu kenara bir yere bantladım değme ihtimali olmasın diye. Kırık filan da yok. Galiba temizlerken yerini zedelemiş olabilirim.

mastar74

Üye
O zaman fanı çıkarıp tekrar takmayı deneyebilirsin

Siycey

Siycey

Üye
fanlar tozdan dolayı ötmeye başlıyor temizleyip motor yağı varsa yoksa yemek yağını şırınga gibi bişeyle yada kulak çöpüyle fanın merkezine damlat

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
O zaman fanı çıkarıp tekrar takmayı deneyebilirsin
Garantiyi bozuyur işte o ihtimal. O yüzden öyle yapamam.
fanlar tozdan dolayı ötmeye başlıyor temizleyip motor yağı varsa yoksa yemek yağını şırınga gibi bişeyle yada kulak çöpüyle fanın merkezine damlat
Aslında mantıklı çünkü temizlerken hiç yağlamamıştım. Makine yağı olacaktı bu akşam deneyeyim eve gidince.

Üst Alt