İlginç Bisiklet Dükkanı

Sponsorlu Bağlantılar

karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
İlginç Bisiklet Dükkanı
Berlin'in kuzey doğusunda yer alan Atlantsberg'de bulunan bir bisikletçi dükkanı farklı bir uygulamaya imza attı. 1000'in üzerinde farklı bisiklet modeli bulunan bisikletçi, müşterilerin ilgisini çekmek için 120 farklı modeli, dükkanın bulunduğu binanın duvarına asarak sergilemeye başladı. Böylelikle bisiklet severler, ve bir tane edinmeyi düşünenler kilometrelerce öteden dükkanı farkedebiliyor. Almanya'da çok işe yarayan bu reklam, ülkemizde yapılsa nasıl olurdu sizce?

• Beğen
Tepkiler: morki05

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Bizde olsa çalarlardı :zzz:

• Beğen
Tepkiler: karayel90, Symbianize, muhammed4949 ve 1 kişi daha
rzgzm

rzgzm

Üye
soruyu okuduğum anda cevabı tahmin ettim. her forumda her konuda aynı şey yapılıyor bizde kesin çalarlardı kesin döverlerdi kesin vururlardı vs.. uzayıp gidiyor. başakasına gerek yok biz kendi milletimizi ülkemizi itibarsızlaştırmak için uğraşıyor gibiyiz. şimdi bu şekilde davranmayanı tenzih ederim tabiki ayrıca bunu yapana da kişisel bir kastım yok alınmayın lütfen arkadaşlar ama yapmayın yapmayalım böyle yapanları da uyaralım. ben medeniyim diye geçinen çoğu milletten daha uygar bir millet olduğumuzu onlardan çok daha insancıl ve değerlere saygılı olduğumuzu düşünüyorum. elbette arada kötü tohumlar var her millette ülkede olduğu gibi ama bizim tanımımız onların üzerinden yapılmamalı. evet burda olsa tıpkı orda olduğu gibi bir güvenlik önlemi olmasa tabi ki çalınır bu dünyanın her yerinde böyle emin olun Atlantsberg'de de aynı keza çalınır. sanki hırsızlık bir bizim ülkemizde var gibi konuşmayın. kendinizi küçük görmeyin göstermeyin. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: morki05, ozakin70, UpOneTR ve 2 diğerleri
muhammed4949

muhammed4949

Üye
soruyu okuduğum anda cevabı tahmin ettim. her forumda her konuda aynı şey yapılıyor bizde kesin çalarlardı kesin döverlerdi kesin vururlardı vs.. uzayıp gidiyor. başakasına gerek yok biz kendi milletimizi ülkemizi itibarsızlaştırmak için uğraşıyor gibiyiz. şimdi bu şekilde davranmayanı tenzih ederim tabiki ayrıca bunu yapana da kişisel bir kastım yok alınmayın lütfen arkadaşlar ama yapmayın yapmayalım böyle yapanları da uyaralım. ben medeniyim diye geçinen çoğu milletten daha uygar bir millet olduğumuzu onlardan çok daha insancıl ve değerlere saygılı olduğumuzu düşünüyorum. elbette arada kötü tohumlar var her millette ülkede olduğu gibi ama bizim tanımımız onların üzerinden yapılmamalı. evet burda olsa tıpkı orda olduğu gibi bir güvenlik önlemi olmasa tabi ki çalınır bu dünyanın her yerinde böyle emin olun Atlantsberg'de de aynı keza çalınır. sanki hırsızlık bir bizim ülkemizde var gibi konuşmayın. kendinizi küçük görmeyin göstermeyin. Saygılar.
bu yzıdan sonra pişman oldum ne de olsa 50 yılda sadece 3 suçun olduğu Osmanlı Devletinden geliyoruz afbuyurun :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Ben zaten çürük elmalardan bahsettim

• Beğen
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
:islik

messevim

messevim

Üye
Bizde olsa çalarlardı :zzz:
İnsanların ülkemizi kötü yorumlamaları ne kadar da utanç verici. Almanyanın ahlakı zannediyorsunuz ki Türkiyede ki insanların ahlakından daha mı gelşimiş ? Neden bilmiyorum ama her defasında Türkiyeyi bir karalama çabaları var. Üstelik bu karalayanlar da malesef TR vatandaşı...

• Beğen
Tepkiler: rzgzm ve muhammed4949
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Uzatmayayım ama görünen köy kılavuz istemez.

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Fikrim yanlışsa mesajım silinebilir...

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Fikrim yanlışsa mesajım silinebilir...
Ben görüşünü destekliyorum, zaten senin de amacının milleti karalamak olmadığı belli kardeşim. Dediğin gibi bizim burada olsa, orada bir tane bisiklet bırakmazlar. Acı ama gerçek bu maalesef. :oke:

• Beğen
messevim

messevim

Üye
Ben görüşünü destekliyorum, zaten senin de amacının milleti karalamak olmadığı belli kardeşim. Dediğin gibi bizim burada olsa, orada bir tane bisiklet bırakmazlar. Acı ama gerçek bu maalesef. :oke:
Güvenlik kamerası koyarsan kimse ellemez.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Güvenlik kamerası koyarsan kimse ellemez.

Hocam kuyumcularda, büfelerde, market vb. her yerde var güvenlik kamerası ama inan caydırıcı bile gelmiyor hırsızlara. :no:

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949 ve İhtiyar007
rzgzm

rzgzm

Üye
bende çalınmaz demiyorum ama sadece bizde çalınır oralarda kimse dokunmaz gibi bir his uyandıracak şekilde yorum yapılmasına karşıyım. hırsız her yerede hırsızdır. bu olay her yerde vardır o dükkanın sahibi de akşam eve giderken dükkanı kapı anahtarıyla kilitleyip gönül rahatlığıyla eve mi giitti yani? vardır onun da bir önlemi. ben ihtiyar007 arkadışımın amacının milleti karalamak olmadığının farkındayım artık klişeleşmiş bir cümle kurdu sadece. benim karşı olduğum bu gibi klişeleşmiş cümleler bunlar itibar zedeleyici. kötü birşey olunca ee burası Türkiye herşey olabilir veya Türk milleti değil mi şaşırmamak lazım yada olsa olsa bizde olur zaten gibi cümleler iğrenç. kendi üstüne çamur sürmek gibi bu.

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949 ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Evet söyleminiz de haklısınız ve aynen katılıyorum. Bu kendi üzerimize çamur sürmek gibi bir şey elbette, ama lafımı tekrar yineliyorum "Görünen köy kılavuz istemez" arkadaş. Ben otuz iki yaşındayım ve küçüklüğümde bir yere giderken kapı kilitlemek diye bir şeyin olmadığını çok iyi hatırlıyorum.

Hani "Cinsel açlığın Afrikasıdır Türkiye" diye bir laf vardır ya, siz de mutlaka duymuş olmalısınız. Aslında bu söz günümüz insanları için nasılda cuk diye oturuyor öyle değil mi? Eskiden tanıdık olsun yada olmasın koruma içgüdüsüyle yaklaştığımız kız kardeşlerimize, şimdi aynı niyetle yaklaşabiliyor muyuz? Yada (affınıza sığınarak) bir bayana tecavüz edelerken tesadüfen oradan geçiyorsunuz diyelim, yardım etmeye çalışır mısınız? Bunun cevabını ben söyleyeyim Hayır, çünkü bizim zihniyetimiz artık "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" olmuş. (Neyse mevzuyu başka yerlere kaydırıyorum en iyisi burada noktalamak.) İşte bu yüzden hakkımızda söylenen hiç bir sözün aksini iddia edemeyiz. Üzülerek de olsa bazı şeyleri kabullenmemiz daha doğru olur (maalesef).

Ayrıca amacım Almanları yüceltmek değil aman ha sakın yanlış anlaşılmasın, ama orası Almanya. Siz hiç Almanya'da bulundunuz mu bilmiyorum, lakin bi gidip görmelisiniz. Orada suçu sadece Neo-Nazi grupları işler ve oda hırsızlık değil. Sorunuza gelince; evet bence o adam gönül rahatlığıyla evine gidiyordur.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
messevim

messevim

Üye
Şimdi @OttomaN TigeR hocam. Her ne olursa olsun biz Türkiyemizi güzel bir şekil de tanıtmak zorundayız. Bir çuvalın için de ki bir bozuk incir tüm çuvalı mahfeder ama bizim mahfetmememiz lazım.

Ben geçen gün arabaya bindim. bir baktım telefonum çalıyor açtım diyor ki adam m emin le görüşmek istiyorum. evet buyrun benim dedim, bana şu adreste ki dükkana gel cüzdanını düşürmüşsün. bir baktım ceybime gerçekten de cüzdanım yok. hemen gittim ve o dükkandan cüzdanımı aldım. cüzdanım da yaklaşık 500 lira para da vardı. Numaramı da pin kodumun yazılı olduğu kartın üzerin den bulmuş.

herneyse lafı uzatmayalım. bu ülke de her ne kadar Kötüler olduğu gibi iyi insanlar da yok değil. Yazın atıyorum antalyaya 1000 tane turist gelir, o bin türistten 990 nı hiç sorun olmadan tatillerini yapıp dönerler ama 10 kişi tecavüze uğrar, cüzdanları çalınır vs, öyle bir haber yapılır ki ben başka ülkede olsam ve bu haberleri görsem türkiyeden soğurum. Sağolsun medya organlarımız 23 Nisan da ,19 Mayıs ta vs vs Türkün hası olurlar, ama böyle konular da da " yine hırsızlık, yine tecavüz vs " diye lanse ederler Tüm dünyaya..

Facebook ta da karşılaşıyorum. Abes bir video nun altında ki yorumlara bakıyorum hep bizim burada olsa şöyle olur, sanırım bu türk değil, yok bu bir türikyeye gelsin görür gibisin den onlarca yorum... İnsan kendi eliyle kendi memleketini kötüler mi ? evet kötülüyor işte.. Lafım kesinlikle sana değil @İhtiyar007

• Beğen
Tepkiler: rzgzm ve muhammed4949
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Tabi ki iyi insanlarımız var (çok şükür) ben asla aksini iddia etmedim hocam. Her ne kadar sözlerim sözlerinize muhalif gibi görünse de, sizinle aynı düşüncedeyim zaten. @messevim

• Beğen
Tepkiler: rzgzm, muhammed4949, İhtiyar007 ve 1 kişi daha