Püf Noktası İkinci el telefon satın alırken kimlik fotokopisi isteniyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2657406

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İkinci el telefon almayı düşünüyorum. Telefoncu benden kimlik fotokopisi alır mı? Güvenlik için vermek istemiyorum.
Telefon satarken satandan kimlik fotokopisi isteniyor ama alırken isteniyor mu bilmiyorum.

Satıcı cihazı internetten de satıyor aslında. İnternetten de alabilirim. Kapıda kimlik fotokopisi alacağını zannetmiyorum.
 


Wandeta

Wandeta

Üye
Alınırmı kanunen bilemiyorum ama aldı diyelim fotokopinin üzerine kocaman örnektir kullanılamaz diye yazabilirsin TC numarasından korkuyorsan istenirse alınma sebebi zaten TC numarası ve sizde telefoncudan isteyin önceki sahibinin kimligini vss çalıntı veya başka işlerde kullanılmış olabilir deyilmi
 

Silinen Üye 2657406

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sadece TC değil. Kimlik bilgilerini kullanarak yasa dışı işler yapabilir. Kimlikteki bazı bilgiler bazı sitelerde doğrulama için kullanılıyor. Bunları internette de kullanabilir. @Wandeta
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt