İkinci el Android alırken dikkat edilmesi gereken konular?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaavkw

Üye
    Konu Sahibi
İkinci el Android alırken dikkat edilmesi gereken konular?
Merhaba arkadaşlar, Bu haftaiçi 2. el Android işletim sistemli bir telefon alacağım (büyük ihtimalle Galaxy s2 olacak) daha önce hiç android kullanmadım sadece bir kaç dakikalığını bakmak için arkadaşlarımınkini karıştırdım o kadar. Almadan önce nelere dikkat etmeliyim, neleri kontrol etmeliyim yardımcı olur musunuz? Bir de çakma s2 ile orjinal s2'yi nasıl ayırt edebilirim, zira araştırdığım kadarıyla piyasada 'orjinal' diye satılan bir sürü çakma s2 var, nasıl anlayacağımı da bilemediğimden iyice paranoyağa bağlamış durumdayım. :) Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: vegatablo

vegatablo

vegatablo

Üye
kardesim s2 kullanıyorum güzel cihaz fakat 2.eli fazla önermem sen bütceni söyle ona göre bakalım ayrıca telefonu eline al sagına soluna bak ekranda jelatin varsa cıkart ekranın cam gibi olması gerek sonra ayarlardan telefon hakkında var bak bi sürümüne orta tuşa basılı tut görev yöneticisine gel ram e bak 831 mb gösterir en son imei al internete imei sorgulamaya gr imei kontrol et bide kutusuna bak hepsi samsungmu fiyatı 1000 tl cıkartırsan sıfır s3 mini alabilirsin fiyatına göre iyi veya indirimle sıfır s2 simdiden hayırlı olsun kardesim

• Beğen
Tepkiler: kaavkw

kaavkw

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim. Bütçe max. 850tl malesef, ama s3 mini pek hoşuma gitmedi zaten. s2 kendi isteklerim doğrultusunda şu an en avantajlı gelen telefon, bir diğeri de Motorola Razr Maxx ama s2'ye göre hem daha pahalı hem de bulması baya bir zor, garantisi sıkıntılı vb. Sıfır s2 1200'den aşağı da denk gelmediği için şu an garantili olması öncelikle ikinci el s2 bakıyorum. Bulduğum en uygun fiyatlar da 800 - 850tl civarı değişiyor. Garantisiz var bir tane 650tl ama pek içime sinmedi yine de gidip görmeyi planlıyorum yarın. Bir tane de sadece Avea hatla çalıştığı söylenen (ki nasıl oluyor pek anlamadım) 750tl'ye garantili var değerlendirmeye aldıklarım arasında. Bu arada fiyat/performans açısından s2'ye yakın başka telefonlar varsa önerilere açığım yalnız önemli bir nokta batarya'nın güçlü olması, s2'nin orjinali güçlü değil biliyorum ama Samsung'un kendi çıkarttığı güçlendirilmiş batarya var 2000mah'lık bir de yan sanayi var 2450 mah'lık o yüzden işimi görür her türlü.

vegatablo

vegatablo

Üye
kardesim 850 liraya sıfır galaxy s ve ace2 bulabilirsin

• Beğen
aleranol

aleranol

Üye
Sana öneri olarak ayarlardan cihaz bilgisine bak kernel e bak. Rom versiyonuna bak eğer siyah kernel Ottoman rom fakan yazarsa bilki garantisiz oynanilmis cihazdır. Yani sakın alma. Haricinde imeisini kontrol et.

• Beğen

kaavkw

Üye
    Konu Sahibi
kardesim 850 liraya sıfır galaxy s ve ace2 bulabilirsin

Galaxy S eskidi artık ya, s2'nin en azından hala 1.5 - 2 senesi var. Ace2'yi bilmiyorum araştıracağım şimdi teşekkürler.

Bir de değerlendirmeye Galaxy Nexus'u da aldım ama büyük olması pek hoşuma gitmedi 4.3" ideal bence, ama öbür yandan da screen res. & ppi s2'ye kıyasla çok daha iyi. Kafam karıştı. :hmmm

edit: Ace 2'nin ekranı çok küçük ya 4.0" aşağısını kullanamıyorum ben malesef, parmaklar biraz büyük.

vegatablo

vegatablo

Üye
kardesim s2 iyidir bütçeni zorla 1200e felan git sıfır s2 al ama ikinci el temiz bulursan iyi tel alır formatlarsın sıfır gibi olur

• Beğen
Kerim.

Kerim.

Üye
s2 alırsan g modeli olmamasına dikkat et.

• Beğen
vegatablo

vegatablo

Üye
birde htc one v ye bak istersen sıfır olarak 650 tl lik telefona yaklasma bile

• Beğen

kaavkw

Üye
    Konu Sahibi
One V'nin falan ekranı küçük ya. Motorola Atrix 2, HTC Amaze 4G, Sony Xperia Acro S'i ekledim listeye ama, Acro S biraz pahalı. HTC ve Atrix 2 de TR dışı telefon olduklarından dolayı garanti konusunda sıkıntılı. Araştırmaya devam ediyorum. Acelem yok nasıl olsa, bir yandan para birikmeye devam eder hem. :D

vegatablo

vegatablo

Üye
1 ayda ne kadar biriktirirsin

kaavkw

Üye
    Konu Sahibi
200 - 400 arası diye düşünüyorum.

vegatablo

vegatablo

Üye
o zaman 850 tl bütcen var artı 400 oda esittir 1250 sıfır s2 ün hayırlı olsun bu arada hangi sehirde oturuyorsun

• Beğen
Ali58_58

Ali58_58

Üye
durun abicim o kadar paran olursa dediği gibi 0 s2 de alabilirsin yada 2. el note 2 düşürürsen acaip temiz olur note 2 çıkalı çık olmadı çünkü yada istersen temiz b 2. el s3de bulabilirsin ama telefonlara takılma kafayı yersin :D

• Beğen
vegatablo

vegatablo

Üye
hemserim ali dogru söylüyor galiba sivaslısın 58? bende sivaslıyım

navti

navti

Üye
S2 guzel model ama i-9100 g olmasin o dusuk versiyon

• Beğen

kaavkw

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul'da oturuyorum. Aynen para biriktirmek en mantıklısı. Teşekkür ederim herkese. 1 ya da 2 aya sıfır s2 ya da Razr Maxx almaya karar vermiş gibiyim (eğer garanti konusunda güven duyabileceğim bir mağaza bulabilirsem) an itibariyle. Onun harici Note, s3 vb. çok büyük ekrana sahip benim ekran aralığım min. 4.3" max. 4.5" :)

vegatablo

vegatablo

Üye
en doğrusu kardesim yardımcı olduysam ne mutlu bana simdiden hayırl olsun

• Beğen
yilmazk1977

yilmazk1977

Üye
bende droid maxx almayı düşünüyorum 2.el

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt