Haber IHS: Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6, Mart Ayında Snapdragon 835 ile Sunulacak

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Araştırma şirketi IHS, yapılan açıklamada Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6'nın Snapdragon 835 yonga setine sahip ilk akıllı telefonlar olarak 2017 Mart ayında satışa sunulacağını belirtti.
Bu çok büyük bir sürpriz değil fakat Çin araştırma şirketi IHS'nin CEO'su Keving Wong'un yaptığı açıklamaya göre yeni açıklanan Snapdragon 835 yonga seti ile sunulacak ilk telefonlar, Samsung Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6 olacak. Qualcomm, güçlü 10nm yonga setinin ilk örneklerinin zaten müşterilere gönderildiğini ve görünüşte dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisinin mühendislik katkıları ile Samsung'un üretim tesislerinde üretileceğini duyurmuştu.

http://www.maxicep.com/oppo-find-9-mart-ayinda-snapdragon-835-ile-gelebilir
Oppo Find 9 Mart Ayında Snapdragon 835 ile Gelebilir
IHS Research CEO'su Kevin Wang yaptığı açıklamada ayrıca Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6 akıllı telefonların, Mart ayında satışa sunulacağını tahmin ettiklerini belirtti. Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'in Dünya Mobil Kongresi MWC 2017'de tanıtılacağı belirtilirken yeni akıllı telefonun, Galaxy Note 7 batarya sorunu nedeni ile satışa çıkışının Nisan ayına sarkabileceği iddia edilmişti.

Samsung Galaxy S8'in Snapdragon 835 yonga seti ile Amerika Birleşik Devletleri ve bazı ülkelerde satışa sunulacağı, uluslararası pazarlarda sunulacak versiyonda ise Samsung'un kendi üretimi olan Exynos yonga setine yer vereceği tahmin ediliyor. Bu nedenle Samsung'un üretim ve güç optimizasyon detayları üzerinde son şeklini vereceği belirtiliyor.

Qualcomm'un geçtiğimiz haftalarda tanıttığı Snapdragon 835 yonga setinin tüm detayları henüz paylaşılmadı. Ancak yapılan duyuru ile birlikte Snapdragon 835 yonga seti, 10nm üretim sürecinde geliştiriliyor ve Snapdragon 820 yonga seti ile karşılaştırıldığında %27 daha güçlü, %30 oranında daha az alana ihtiyaç duyuyor ve %40 daha az enerji kullanıyor, Snapdragon 835 yonga seti ayrıca Quick Charge 4.0 teknolojisi ile %20 daha hızlı şarj oluyor.
IHS: Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6, Mart Ayında Snapdragon 835 ile Sunulacak
 
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Xiaomi kendi yongasetini kullanacak diyorlardı. Risk almayacak herhalde ki almamalı da.
 
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi kendi yongasetini kullanacak diyorlardı. Risk almayacak herhalde ki almamalı da.
orta ve giriş seviyesinde ilk başlarda kendi işlemcisini kullanacak hocam ileride elbet bir gün amiral gemisinde de kullanabilir
 
  • Beğen
Tepkiler: Mobilator
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt