Galaxy S3 i9300 ★★★ I9300 4.4.4 ROM ★ OFFICIAL PORT DN4 from E-team ★Final Version 31 Aralık

Sponsorlu Bağlantılar

Aziz04

Aziz04

Üye
4.4.4 Boeffla confing ayarları
48-60-72-202-215-229

• Beğen
Tepkiler: mehmetvural33, morki05 ve serdar431
kartal2378

kartal2378

Üye
4.4.4 Boeffla confing ayarları
48-60-72-202-215-229
aziz ustam zram ve swapnes ayarini ne tavsiye edersiniz,zram 600 ile geliyor boylemi kalsin 800 mu yapalim yoksa tamamen kapatalimmi?

Aziz04

Aziz04

Üye
aziz ustam zram ve swapnes ayarini ne tavsiye edersiniz,zram 600 ile geliyor boylemi kalsin 800 mu yapalim yoksa tamamen kapatalimmi?
Toplam zRam Bellek Boyutunu 800'e çekmek tamamen size kalmış.
Ama Swappiness üzerine yaz 80 olsun ona karışmayın ve kapalı kalsın..!

• Beğen
Tepkiler: mehmetvural33, morki05 ve serdar431
serdar431

serdar431

Üye
Toplam zRam Bellek Boyutunu 800'e çekmek tamamen size kalmış.
Ama Swappiness üzerine yaz 80 olsun ona karışmayın ve kapalı kalsın..!
swappiness üzerine yaz tam olarak ne oluyor hocam?

kartal2378

kartal2378

Üye
swapines kapali olduktan sonra 80 olmasinin amaci ne,yoksa benmi yanlis anladim,kapali 80 mi olcak acik 80 mi aziz hocam

Aziz04

Aziz04

Üye
swappiness üzerine yaz tam olarak ne oluyor hocam?
Ram ile alakalı Fazla düşürmek iyi değil o zaman uygulamaları ramde tutar ve cihaz kasılır. Yükseltikçe cachede tutar.
Ama işin ilginç yanı ben yükselttim daha az verim aldım cihaz kasılmaya başladı.
Bu yüzden ideal olan 80'e çekip kapalı tutunca cihazın normale dündüğünü farkettim
Siz 95 yapıp açık tutabilirsiniz en azından görmüş olursunuz
Ama 4.4.4'de tam tersi oldu nedenini bende tam olarak çözmüş değilim
Oysa 4.4.2'de çok işe yaradı yukarı çekmek..!
Fakat s3 gibi 1gb ram'lı bir cihazda swap'ı 80'nin bile altına çekmek tamamen kamikaze olur :)

• Beğen
Tepkiler: morki05, leogs05 ve serdar431
kartal2378

kartal2378

Üye
bende zrami kapattim sanki daha bir hizlandi telelfon

serdar431

serdar431

Üye
Ram ile alakalı Fazla düşürmek iyi değil o zaman uygulamaları ramde tutar ve cihaz kasılır. Yükseltikçe cachede tutar.
Ama işin ilginç yanı ben yükselttim daha az verim aldım cihaz kasılmaya başladı.
Bu yüzden ideal olan 80'e çekip kapalı tutunca cihazın normale dündüğünü farkettim
Siz 95 yapıp açık tutabilirsiniz en azından görmüş olursunuz
Ama 4.4.4'de tam tersi oldu nedenini bende tam olarak çözmüş değilim
Oysa 4.4.2'de çok işe yaradı yukarı çekmek..!
Fakat s3 gibi 1gb ram'lı bir cihazda swap'ı 80'nin bile altına çekmek tamamen kamikaze olur :)
swappiness kapatınca ram kullanımı biraz düştü
[emoji4]

• Beğen
Tepkiler: morki05
alemdarsezer

alemdarsezer

Üye
Hocam peki 4.4 2 için hangi ayarlar iyidir

cahilmuallim

cahilmuallim

Üye
Dn4 rom tek kelime ile harika diğer birçok romu da kullanmış birisi olarak söylüyorum ki 4.4.2 romlar hikaye bu rom yanında gerçekten sıkıntısız bir rom diyebilirim zamanım olmadığı için görüşlerimi ancak şimdi yazma imkanım oldu. Bu arada menü tuşuna basınca son uygulamalar geliyor bu durum düzelmedi sanırım eğer buna çözüm bulan arkadaş varsa özelden yada alıntılayip söylerse memnun olurum,başta konu sahibine teşekkürlerimi bildiririm ve tabi konuya yardımı desteği olan herkese de teşekürler

kartal2378

kartal2378

Üye
Dn4 rom tek kelime ile harika diğer birçok romu da kullanmış birisi olarak söylüyorum ki 4.4.2 romlar hikaye bu rom yanında gerçekten sıkıntısız bir rom diyebilirim zamanım olmadığı için görüşlerimi ancak şimdi yazma imkanım oldu. Bu arada menü tuşuna basınca son uygulamalar geliyor bu durum düzelmedi sanırım eğer buna çözüm bulan arkadaş varsa özelden yada alıntılayip söylerse memnun olurum,başta konu sahibine teşekkürlerimi bildiririm ve tabi konuya yardımı desteği olan herkese de teşekürler
brnde menu tusuna basinca uygulamalar gelmiyor normal menu islevi oluyor

morki05

morki05

Üye
    Konu Sahibi
Selam bende uzun zamandır bir sessizlik var demiştim acaba ilgi azaldı neyse ki takip edenler var. @cahilmuallim bu sorun şu ana kadar hiç yaşanmadı ama bir araştırayım bildiğim kadarıyla bir uygulama ile çözülebilir. Ayrıca nova yada bu rom güzellik yapmış dün gece 00.00 dan sonra alt menüde bununla karşılaştım

• Beğen
Tepkiler: stuxnet ve mehmetvural33
stuxnet

stuxnet

Üye
Selam bende uzun zamandır bir sessizlik var demiştim acaba ilgi azaldı neyse ki takip edenler var. @cahilmuallim bu sorun şu ana kadar hiç yaşanmadı ama bir araştırayım bildiğim kadarıyla bir uygulama ile çözülebilir. Ayrıca nova yada bu rom güzellik yapmış dün gece 00.00 dan sonra alt menüde bununla karşılaştım

aynısının animasyonlusu geldi banada :)

furkyis

Üye

Arkadaşım rom içerisinde gelen festival efektidir o. ayarlar>cihaz> festival efekti kapalı yaparsın gider.Note 4 ile gelen önemli günlerdeki efektlerdir onlar :)

• Beğen
Tepkiler: morki05 ve stuxnet
kartal2378

kartal2378

Üye
bu roma artik guncelleme gelmiycek galiba artik,hic calisma falan yok

stuxnet

stuxnet

Üye
Final yazıyo zaten başlıkta

kartal2378

kartal2378

Üye
hata duzeltmesi gelse iyi olur,goruntulu arama icin mesela,neyse bunada sukur tabi

padisah_58

padisah_58

Üye
halleettim

Son düzenleme:

Üst Alt